برای بسیاری از کارمندان و افرادی که در یک مجموعه اداری کار می کنند، مهم است که گاهی اوقات بتوانند به صورت ریموت و از راه دور به کامپیوتر یک همکار دیگر دسترسی داشته باشند. برای انجام این کار، فقط یک سری تنظیمات بسیار ساده لازم است که در ادامه مراحل آن را بیان می کنیم.

آموزش نحوه دسترسی ریموت به کامپیوتر دیگران

آموزش نحوه دسترسی ریموت به کامپیوتر دیگران

در ادامه نحوه استفاده از قابلیت Remote Desktop Connection را بیان کرده و به آموزش نحوه دسترسی ریموت به کامپیوتر دیگران می پردازیم:

1- ابتدا منوی Start را باز کرده و وارد All Programs شوید. سپس وارد Accessories شده و روی گزینه Remote Desktop Connection کلیک کنید.

آموزش نحوه دسترسی ریموت به کامپیوتر دیگران

2- در این مرحله باید نام کامپیوتری که می خواهید به آن وصل شوید را وارد کنید. اگر نام کامپیوتر را نمی دانید، از لیست موجود در شبکه، سیستم مورد نظر خود را انتخاب کنید.

آموزش نحوه دسترسی ریموت به کامپیوتر دیگران

3- روی گزینه Option کلیک کنید و در منوی باز شده وارد تب Display شوید. دراین قسمت می توانید ابعاد محیط نمایش را معین کنید.

4- با ورود به تب Local Resources و فعال کردن گزینه های Printers و Clipboard می توانید در حین کار با کامپیوتر میزبان، به پرینتر و کلیپ برد دستگاه نیز دسترسی داشته باشید.

آموزش نحوه دسترسی ریموت به کامپیوتر دیگران

5- سپس با کلیک روی دکمه More… درایوی که می خواهید به آن دسترسی داشته باشید را انتخاب کنید.

6- وارد تب Experience شوید. اینجا می توانید سرعت اتصال کامپیوتر خودتان و کامپیوتر میزبان را تعیین کنید. همچنین با فعال کردن گزینه Reconnect if the connection is dropped، در صورت قطع اتصال، اتصال مجدد به صورت خودکار برقرار خواهد شد.

آموزش نحوه دسترسی ریموت به کامپیوتر دیگران

7- روی گزینه Connect کلیک کنید تا اتصال به کامپیوتر از راه دور برقرار شود.

8- در مرحله آخر نیز یک نام کاربری و پسورد یا رمز عبور را برای ریموت وارد کنید. توجه نمایید که زمان برقراری این اتصال بسته به سرعت شبکه، متفاوت خواهد بود.

لازم به ذکر است که برای اتصال ریموت، باید قابلیت Remote Desktop Connection در کامپیوتر میزبان فعال باشد. همچنین امکان Remote Desktop Connection در سری Home Premium ویندوز وجود ندارد. به این نکته نیز توجه کنید که در هنگام اتصال ریموت، ارتباط کاربر میزبان با کامپیوتر خود قطع می شود. بنابراین قبل از این کار، از کارنکردن فرد دیگری با سیستم میزبان، مطمئن شوید.

برای خرید مانیتور کامپیوتر و سایر قطعات و لوازم جانبی و نیز مشاوره با کارشناسان ایده برتر با شماره تلفن 73027-021 تماس بگیرید.