میلیون ها نفر در دنیا برای ارتباطات کاری و دوستانه خود از سرویس ایمیل شرکت گوگل استفاده می کنند.  گوگل Google به تازگی قابلیت جدیدی را برای کاربران فراهم کرده است تا بتوانند بدون اینترنت هم به ایمیل های خود دسترسی پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم طریقه استفاده از جیمیل Gmail به صورت آفلاین و بدون اینترنت را توضیح دهیم.

نحوه دسترسی به ایمیل ها بدون اینترنت

استفاده آفلاین از جیمیل، از طریق مرورگر Google Chrome امکان پذیر است. برای اطلاع از نحوه دسترسی به ایمیل ها بدون اینترنت، ابتدا باید اپلیکیشن Gmail Offline را روی مرورگر کامپیوتر خود نصب کنید. سپس می توانید به سرعت و در عرض چند ثانیه تمام اطلاعات خود را به صورت آفلاین مشاهده کنید. نیازی به یادآوری نیست که برای دریافت افزونه و تنظیمات اولیه، باید به اینترنت متصل شوید. علاوه بر این خوب است بدانید از آنجایی که تمام دیتاها و ایمیل ها نیز روی حافظه browser ذخیره می شوند، توصیه می شود که از این شیوه بر روی کامپیوترهای عمومی استفاده ننمایید. برای استفاده از جیمیل آفلاین طبق مراحل زیر پیش بروید:

نحوه دسترسی به ایمیل ها بدون اینترنت

1-ابتدا وارد وب استور Chrome و سپس صفحه Gmail Offline app شوید. بر روی گزینه Add to chrome و بعد از آن گزینه Add app کلیک کنید. به این ترتیب افزونه جیمیل آفلاین Gmail Offline به مرورگر کروم شما اضافه می شود.

2- در مرحه بعدی، عبارت chrome://apps را در نوار آدرس بروزر تایپ کنید و در صفحه جدید وارد جیمیل آفلاین شوید. وقتی برای اولین بار وارد محیط این برنامه می شوید، این اپلیکیشن از شما در خواست می کند مجوز نمایش ایمیل به صورت آفلاین را بدهید. با انتخاب گزینه Allow Offline mail و زدن Continue، اطلاعات حساب جیمیل شما برای اپ جیمیل آفلاین ارسال می شود.

3- اکنون می توانید تنظیمات مورد نظر خود را بر روی این app اعمال کنید. مثلا جیمیل آفلاین به صورت پیش فرض فقط ایمیل های یک هفته گذشته را ذخیره می کند اما شما می توانید این مدت را افزایش دهید.

در مقالات بعد نحوه استفاده از افزونه جیمیل آفلاین و همچنین طریق پاک کردن اطلاعات آن را بررسی می کنیم.