عملکرد وایت برد هوشمند موجب انتقال سریع محتوا و صرفه جویی در زمان می شود و این دستگاه به دلیل الکترونیکی بودن برای محیط زیست مضر نمی باشد.

تخته هوشمند

 

تخته هوشمند یا وایت برد هوشمند وسیله ای می باشد که در اکثر محیط های آموزشی مورد استفاده قرار می گیرد. صفحه نمایش این وسیله ضد خط و خش می باشد و دارای روکش نانو می باشد. با استفاده از انگشت یا هر ابزار دیگری می توان عملیات نوشتن را بر روی تخته هوشمند انجام داد.

امروزه استفاده از وایت برد هوشمند برای سالن های کنفرانس و محیط های آموزشی هوشمند ، ضروری می باشد. این تخته های هوشمند دارای سنسورهای مادون قرمز می باشند که کاربران را از استفاده از هرگونه ابزار نوشت افزاری بی نیاز می کنند و از این حیث عملکرد وایت برد هوشمند بی نظیر است.

انواع وایت برد هوشمند

 

وایت بردهای هوشمند انواع مختلفی دارند و به صورت بردهای هوشمند آموزشی ، تعاملی ، لمسی تعاملی می باشند. تمامی این مدل وایت بردها با انواع سیستم عامل ها شامل اندروید و IOS  سازگار هستند. ویژگی های مشترک تخته های هوشمند توانایی ذخیره سازی ، دارا بودن صفحات ضد خش ، حساس بودن به تماس با انگشت یا قلم و ... می باشد. همچنین این تخته ها دارای تجهیزات جانبی شامل قلم ، سی دی نرم افزاری و تخته پاک کن و ... می باشند.

بررسی عملکرد وایت برد هوشمند

 

عملکرد این تخته ها بدین شکل می باشد که به کمک کابل USB به رایانه وصل می شود. سیستم ویدئو پروژکتور با دریافت تصاویر از کامپیوتر ، آنها را به صفحه برد انتقال می دهد. پس از اعمال کالیبراسیون ، محیط نوشتاری را ایجاد می کند و شرایط لازم برای ثبت و ضبط اطلاعات را فراهم می کند.

امکانات وایت برد هوشمند

 

                                                                        عملکرد وایت برد هوشمند

این تخته ها امکان یادگیری تعاملی و جذاب را برای دانش آموختگان فراهم می کنند.

عملکرد وایت برد هوشمند به گونه ای است که امکان کار روی آنها ، برای 4 کاربر به صورت همزمان وجود دارد.

تخته های هوشمند لذت یادگیری با همکاری یکدیگر را برای دانش آموختگان با استفاده همزمان از یک قلم ایجاد می کنند.

لمس برد الکترونیکی ، اساتید را به نوشت افزاری نوین مجهز می نماید که از برنامه های روزانه آنها پشتیبانی می کند.

اساتید و آموزگاران با استفاده از عملکرد وایت برد هوشمند می توانند عکس ها و تصاویر را به صورت لمسی حرکت و دوران و ... دهند.

امکان ذخیره سازی اطلاعات و اشتراک گذاری مطالب وتصاویر ، از طریق ایمیل و ... وجود دارد.

کار با وایت برد هوشمند

 

با لمس کردن صفحه نمایش تخته هوشمند ، علامت موس روی صفحه ظاهر می شود. اگر قلم یا انگشتان خود را به مدت چندین ثانیه روی صفحه نگه دارید ، کلیک راست می شود. تخته هوشمند ، کیبورد مجازی دارد که می تواند مطالب دلخواه خود را در هر بخشی از ویندوز تایپ نماید. پس از نوشتن مطالب مورد نظر می توانید آنها را ذخیره و در صورت تمایل ارسال کنید.

عملکرد وایت برد هوشمند به گونه ای می باشد که با استفاده از نوار ابزار میانبر در طرفین سطح برد هوشمند ، امکان دستیابی به قسمت های گوناگون وجود دارد.  

نگهداری تخته هوشمند

 

این تخته ها را در جاهای مرطوب و در معرض حرارت ، نصب نکنید.

اگر دستگاه روشن می باشد ، هرگز آن را تمیز نکنید. از اسپری نمودن شیشه شوها و سایر محلول های شوینده به صورت مستقیم روی صفحه نمایش ، خودداری کنید.

از برخورد اجسام تیز با صفحه وایت برد هوشمند و وارد نمودن فشار به صفحه آن ، جلوگیری کنید.

موارد مهم در خرید وایت برد هوشمند

 

با توجه به عملکرد وایت برد هوشمند ، باید در هنگام خرید وایت برد به موارد زیر توجه داشته باشید.

سایز و ابعاد تخته هوشمند ، سرعت قلم ، پورت ارتباطی ، مدل حسگر ، کالیبراسیون راحت سیستم ، رزولوشن و کیفیت ، قابلیت ضبط تصاویر و صدای استاد به صورت همزمان ، برخورداری از فناوری لمسی مادون قرمز از چهار طرف از فاکتورهایی می باشند که باید در خرید تخته هوشمند به آن توجه شود.

کیفیت صفحه و دارا بودن قابلیت ضد خط و خش ، دارا بودن نوار ابزار کاربردی و اشکال هندسی ، امکان ذخیره سازی و انتشار تصاویر روی برد هوشمند از دیگر مواردی می باشد که باید برای انتخاب یک تخته هوشمند مناسب به آن توجه کرد.