پرینتر چندکاره خانگی باید با درنظر گرفتن فاکتورهای مختلفی خریداری شود تا برای کارایی موردنظر شما مناسب باشد و عملکرد خوبی داشته باشد.

چه پرینتری بخرم ؟

 

برای خرید یک پرینتر به عواملی مانند کیفیت چاپ پرینتر ، سرعت چاپ پرینتر ، حافظه داخلی پرینتر ، ظرفیت چاپ ماهانه پرینتر توجه داشته باشید. اکثر پرینترهایی که برای مصارف خانگی یا دفتری تهیه می شوند ، از نوع پرینتر سه کاره می باشند. این پرینترها عملیات پرینت ، کپی و اسکن را انجام می دهند. در ادامه به معرفی بهترین پرینترهای چندکاره موجود در بازار می پردازیم.

پرینتر سه کاره اچ پی مدل Pro MFP M125nw

 

این پرینتر چندکاره خانگی توانایی انجام کپی ، اسکن و پرینت را دارا می باشد. رزولوشن چاپ پرینتر اچ پی در حد 600 dpi  می باشد. ظرفیت چاپ ماهانه این پرینتر2000 ورق می باشد که برای مصارف خانگی یا دفتری ، نسبتاً خوب است. سرعت آن معادل 20 صفحه در یک دقیقه می باشد. این پرینتر دارای قابلیت ایرپرینت و ای پرینت است که امکان چاپ  توسط موبایل را فراهم می کند.

پرینتر لیزری اچ پی مدل Pro MFP M26nw

 

                                                                                                    پرینتر چندکاره خانگی

 

 رزولوشن این پرینتر 600 dpi است و عملیات کپی ، اسکن و پرینت را انجام می دهد. این پرینتر در یک دقیقه 18 صفحه را چاپ می کند. ظرفیت چاپ ماهانه این نوع پرینتر ، 1000 صفحه در دقیقه می باشد. ماکزیمم ابعاد کاغذ برای چاپ با این دستگاه ، A4 می باشد. اتصال این پرینتر به کامپیوتر ، توسط کابل USB می باشد.

پرینتر چندکاره خانگی جوهر افشان اچ پی مدل 5420

 

این پرینتر کیفیت چاپ بسیار بالایی دارد و قابلیت اسکن ، کپی و پرینت را دارا می باشد. تصاویر رنگی را می توان با این پرینتر با کیفیت فوق العاده ای چاپ نمود. توسط پورت اترنت ، امکان اتصال دستگاه به شبکه وجود دارد. دارای قابلیت وایرلس می باشد. سرعت چاپ رنگی این پرینتر حدود 16 صفحه در هر دقیقه و سرعت چاپ سیاه و سفید آن 20 صفحه در هر دقیقه می باشد.

پرینتر لیزری اچ پی مدل Pro MFP M130nw

 

این پرینتر عملیات کپی و اسکن و پرینت را انجام می دهد. همچنین این دستگاه، قابلیت شبکه شدن را دارا می باشد و دارای قابلیت های ایرپرینت و ای پرینت می باشد. ظرفیت چاپ ماهانه آن 1500 صفحه می باشد و 22 صفحه را در هر دقیقه چاپ می کند. ماکزیمم ابعاد کاغذ برای چاپ با این دستگاه ، A4  می باشد.

پرینتر سه کاره جوهرافشان کانن مدل PIXMA TS6320

 

یکی دیگر از بهترین مدل های پرینتر چندکاره خانگی ، این مدل پرینتر می باشد. کپی ، اسکن ، پرینت توسط این دستگاه انجام می شود.  برای مصارف خانگی ، دفتری و شرکتی این پرینتر گزینه ایده آلی می باشد. سرعت چاپ آن در هر دقیقه 15 صفحه سیاه و سفید و 10 صفحه رنگی می باشد. ماکزیمم ابعاد کاغذ برای چاپ توسط این دستگاه ، A4  می باشد.

پرینتر سه کاره جوهرافشان کانن مدل PIXMA TS3320

 

این پرینتر کیفیت چاپ و رزولوشن خوبی دارد. سرعت چاپ این پرینتر در هر دقیقه برای چاپ رنگی 4 برگه و برای چاپ سیاه و سفید 7 برگه می باشد. ماکزیمم سایز کاغذ برای چاپ ، A4 می باشد. قابلیت بلوتوث و وایرلس از امکانات این پرینتر می باشند. این پرینتر قابلیت شبکه شدن را ندارد. چاپ این پرینتر روی کاغذ عادی ، گلاسه ، پاکت نامه و ... انجام می شود.

پرینتر چندکاره خانگی کانن مدل MX922

 

این پرینتر چهارکاره می باشد و امکان کپی ، اسکن ، فکس و پرینت را دارا می باشد. این نوع پرینتر جوهری ، چاپ عکس را با کیفیت مطلوبی انجام می دهد. سرعت پرینت با این دستگاه ، در هر دقیقه 15 صفحه سیاه و سفید و 10 صفحه رنگی می باشد. کارتریج این پرینتر امکان چاپ 300 صفحه را دارا می باشد. قابلیت وایرلس و شبکه شدن از سایر قابلیت های این پرینتر می باشند.

پرینتر چندکاره اپسون مدل WF2830

 

 

                                                                                                        پرینتر چندکاره خانگی

یکی دیگر از بهترین مدل های پرینتر چندکاره خانگی ، این نوع پرینتر می باشد. اسکن ، کپی ، فکس و پرینت توسط این دستگاه به خوبی انجام می شود. سرعت پرینت برای چاپ رنگی 5 صفحه و برای چاپ سیاه وسفید 10 صفحه می باشد. کارتریج این پرینتر امکان چاپ رنگی 130 صفحه و امکان چاپ سیاه و سفید 150 صفحه را دارا می باشد. قابلیت وایرلس و وای فای در این پرینتر وجود دارد ولی قابلیت شبکه شدن ندارد.