بارکدخوان فروشگاهی باید از میان بارکدخوان هایی انتخاب شود که سرعت پردازش مناسبی داشته باشد و در برابر حجم بالای کار دچار مشکل نشود.

دستگاه های بارکدخوان زیادی در بازار وجود دارند. اما برخی از آنها سرعت و کیفیت خوبی ندارند و برای فروشگاه ها که در برخی اوقات حجم کاری زیادی دارند ، مناسب نمی باشد. بارکدخوان ها یا اسکنرهای فروشگاهی در مدل های بی سیم ، باسیم تفنگی و باسیم رومیزی موجود می باشند.

بارکدخوان های رومیزی از سرعت فوق العاده بالایی برخوردار می باشند. بارکدخوان رومیزی انواع کالاهای در حال حرکت را به سرعت اسکن می کند. بارکدخوان های تفنگی یا سیمی ، پایه دار می باشند  و بر روی پایه قرار گرفته و بارکدها را به طور دستی یا خودکار اسکن می کنند. در ادامه به بررسی چندین نمونه از بهترین دستگاه های بارکدخوان فروشگاهی می پردازیم.

بارکدخوان دیتالاجیک مدل Quick Scan Lite QW2100

 

                                                                                           بارکدخوان فروشگاهی

این بارکدخوان ، یکی از بارکدخوان های خوب موجود در بازار می باشد. البته دیتالاجیک ، مدل های دیگری دارد که کیفیت خوبی دارند. از ویژگی های این بارکدخوان می توان به تکنولوژی نوری و یک بعدی بودن آن اشاره نمود. این بارکدخوان سه بعدی نمی باشد و محدوده خواندن کد آن ، 250-0 می باشد. این بارکدخوان سرعت مناسبی دارد و به محض قرارگیری بارکد کالا در مقابل آن ، به سرعت آن را می خواند. بارکدخوان فوق برای سوپرمارکت ها ، هایپراستارها ، داروخانه ها و ... مناسب است.

بارکدخوان دلتا مدل دو بعدی OD7270

یکی دیگر از بهترین دستگاه های بارکدخوان فروشگاهی ، بارکدخوان دلتا می باشد. این بارکدخوان علاوه بر هایپراستارها برای خرده فروشی ها ، انبارداری ها و ... مورد استفاده قرار می گیرد. بارکدخوان دلتا قابلیت اسکن از زوایای مختلف را دارا می باشد. این مدل از بارکدخوان دلتا ، دو بعدی است. تکنولوژی آن نوری است و امکان خواندن بارکدهای سه بعدی را ندارد. محدوده خواندن کد آن ، 250-0 می باشد.

بارکدخوان میوا مدل 1750 ، از بهترین بارکدخوان فروشگاهی

این بارکدخوان ها ، از پرفروش ترین بارکدخوان های موجود در بازار هستند که قیمت مناسبی دارند. بارکدخوان های میوا مدل های مختلفی دارند که همه ی آنها بارکدخوان های خوبی هستند. تکنولوژی این بارکدخوان ، خطی است. قابلیت خواندن بارکدخوان های سه بعدی را ندارد. محدوده خواندن کد آن ، 100-0  می باشد.

از ویژگی های مثبت آن می توان به قیمت مناسب ، ظاهر زیبا ، کیفیت ساخت خوب ، سرعت بالا ، استفاده آسان ، اتصال سریع به رایانه اشاره کرد.

از ویژگی های منفی آن می توان به عدم پشتیبانی از تمام بارکدها ، ضعیف بودن در ثبت بارکدهای پلاستیکی و شیشه ای و ...اشاره کرد.

بارکدخوان هانیول مدل Voyager 1450g 2D

این بارکدخوان ، یکی از بهترین دستگاه های بارکدخوان فروشگاهی می باشد. برند هانیول دارای مدل های بسیار زیادی از بارکدخوان می باشد. این مدل از بارکدخوان هانیول ، دارای تکنولوژی محدوده است. قابلیت خواندن بارکدهای سه بعدی را ندارد و محدوده خواندن کد آن ، 100-0  است. برند هانیول دارای انواع بارکدخوان های رومیزی ، معمولی ، رومیزی کانتر و بارکدخوان های صنعتی می باشد.

بارکدخوان وینسون مدل WNC-6090g

تکنولوژی این بارکدخوان نوری و یک بعدی است. اتصال آن از طریق USB می باشد. قابلیت اسکن بارکدهای سه بعدی را ندارد. بارکدخوان وینسون دارای محدوده خواندن کد 250-0 می باشد. این بارکدخوان برای هایپراستارها ، سوپرمارکت ها ، انبارداری ها و ... مناسب می باشد.

نکات مهم درباره خرید بهترین بارکدخوان فروشگاهی

 

                                                                                               بارکدخوان فروشگاهی

 

به نحوه اتصال بارکدخوان به سیستم توجه نمایید. اتصال ممکن است از طریق بلوتوث ، USB و سایر درگاه ها باشد.

سرعت دستگاه را مدنظر داشته باشید. گاهی در فروشگاه ها با صف های طولانی مشتریان در بخش صندوق مواجه هستیم. در صورتی که بارکدخوان سرعت پایینی داشته باشد یا هنگ کند ، این صف ها قفل شده و ترافیک بدی ایجاد می گردد.

با توجه به کالایی که قرار است اسکن شود ، مدل بارکدخوان را انتخاب نمایید. برخی از بارکدخوان ها ، توانایی خواندن بارکد موجود روی پلاستیک و شیشه را ندارند و فقط می توانند بارکدهای موجود روی مقوا یا کارتن را بخوانند. بنابراین با توجه به محصولات خود ، به انتخاب بارکدخوان مناسب اقدام نمایید.

نکته دیگری که در انتخاب بارکدخوان فروشگاهی باید درنظر داشته باشید ، امکان اسکن بارکد از زوایای گوناگون می باشد که در برخی از بارکدخوان ها وجود ندارد.