خرید صندلی کنفرانسی یکی از آیتم های مهم خرید تجهیزات سالن کنفرانس می باشد. برای این منظور باید به نکات مهمی توجه داشته باشید.

صندلی کنفرانسی مناسب چه ویژگی هایی دارد ؟

 

صندلی کنفرانسی برخلاف صندلی های دیگر اداری ، الزامی برای وجود چرخ ندارد. پایه های ثابت به حالت خمیده به پشت از جنس کروم در صورتی که استحکام و انعطاف پذیری خوبی داشته باشند ، بهترین پایه برای صندلی کنفرانس می باشند.

چیدمان میز و صندلی کنفرانس اکثراً به صورت فشرده است ، به همین علت امکان گردش و چرخش وجود ندارد. همچنین گردش و چرخش سبب می شود که از میکروفون فاصله زیادی ایجاد شود. به این دلایل ، پایه های چرخ دار برای صندلی کنفرانسی مناسب نمی باشند.

جنس کفی و تکیه گاه صندلی کنفرانسی

 

جنس صندلی از موارد مهمی می باشد که در خرید صندلی کنفرانسی ، باید مورد توجه قرار بگیرد. جنس صندلی در راحتی و استحکام آن اثرگذار می باشد. راحتی صندلی کنفرانسی از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا با توجه به طولانی بودن جلسات کنفرانس ، راحتی صندلی از کمردرد و خستگی زیاد اعضای جلسه جلوگیری می کند.

جنس مناسب و باکیفیت صندلی کنفرانس سبب می شود که زود خراب نشود. به دلیل اینکه صندلی های کنفرانس در تعداد بالا برای اتاق کنفرانس به کار می روند ، خرابی و خرید مجدد آنها هزینه بالایی را در پی دارد. بهترین و مناسب ترین جنس برای کفی و پشت این صندلی ، فوم سرد می باشد. فوم سرد بسیار نرم و راحت است و دوام بالایی دارد. این جنس انعطاف پذیر است و هرگز گود نمی شود.

خرید صندلی کنفرانسی با دسته یا بدون دسته

 

بر اساس اصول طراحی صندلی های اداری ، طراحی صندلی باید به گونه ای باشد که مچ و آرنج و زانو در زمان نشستن زاویه 90 درجه داشته باشند. بنابراین وجود دسته برای صندلی کنفرانسی ضرورت دارد. قرارگیری دست ها بر روی دسته ی صندلی موجب برداشتن فشار زیاد از روی شانه ها می گردد. وجود دسته از خم شدن و اختلال در ستون فقرات جلوگیری می کند. دسته ها باید از جنس انتگرال باشند تا لیز و حساسیت زا نباشند.

طراحی تکیه گاه

 

                                                                                                 خرید صندلی کنفرانسی

طراحی تکیه گاه از موارد مهمی می باشد که در خرید صندلی کنفرانسی باید به آن توجه نمود. بهترین نوع طراحی صندلی کنفرانسی ، حالتی می باشد که در بخش تکیه گاه یک انحنایی داشته باشد. این انحنا از قوس کمر در حالت نشستن ، حمایت می کند و ستون فقرات را در وضعیت استاندارد نگه می دارد. این طراحی موجب وارد شدن کمترین فشار به بخش پایینی کمر می شود و از کمر درد در اثر زیاد نشستن روی صندلی ، ممانعت می کند.

هنگام خرید صندلی کنفرانسی به چه نکات مهمی توجه کنیم ؟

 

                                                                                                 خرید صندلی کنفرانسی

بودجه خود را درنظر داشته باشید. تصور نکنید که گران ترین صندلی حتماً بهترین صندلی می باشد. ممکن است صندلی به دلیل متریال خوب قیمت بالایی داشته باشد ، اما طراحی بدی داشته باشد.

ظاهر صندلی باید با دکوراسیون داخلی شرکت یا اداره متناسب باشد. یک صندلی جدید و مدرن برای یک اداره با دکوراسیون قدیمی مناسب نمی باشد.

به فضای قرارگیری میز و صندلی ها توجه داشته باشید. اگر فضای سالن یا اتاق کنفرانس شما کوچک می باشد ، صندلی های سایز بزرگ را انتخاب نکنید. صندلی های سایز کوچک با طراحی و جنس عالی برای فضاهای کوچک در بازار موجود می باشند.

نکته مهم دیگری که در خرید صندلی کنفرانسی باید به آن توجه داشته باشید ، تعداد موردنیاز صندلی ها می باشد. در فضای درنظر گرفته شده برای صندلی ها ، چه تعداد صندلی جای می گیرند. فاصله مناسب بین صندلی ها را درنظر داشته باشید.

اگر تعداد جلسات و کنفرانس هایی که در اتاق کنفرانس برگزار می شود بالا است ، باید توجه بیشتری به کیفیت جنس صندلی ها داشته باشید. در این شرایط بهترین و با دوام ترین جنس را برای صندلی کنفرانس انتخاب کنید.

رنگ صندلی باید با دیزاین سالن کنفرانس همخوانی داشته باشد. توجه به این مورد سبب زیبا شدن دکوراسیون اتاق کنفرانس می شود.

در انتخاب صندلی کنفرانسی به قابلیت تنظیم ارتفاع توجه داشته باشید. این ویژگی سبب می شود که امکان تنظیم ارتفاع صندلی ، متناسب با قد حاضران جلسه وجود داشته باشد و سبب راحتی بیشتر آنها شود.