مزایای استفاده از مانیتور صنعتی موجب شده است که از این مانیتورهای مقاوم و با کیفیت ، در زمینه های پزشکی و صنعتی استفاده های گوناگونی شود.

طراحی مانیتور صنعتی

مانیتور صنعتی به منظور افزایش مقاومت در شرایط و کارایی های دشوار در مصارف صنعتی و تجاری طراحی و تولید شده اند. طراحی این مانیتورها در ابعاد و وضوح های متفاوتی انجام می گردد. برخی از مانیتورهای صنعتی با صفحات لمسی طراحی می شوند که در انواع گوناگونی مانند لمس مقاومتی و لمس خازنی می باشند. برای انتخاب مانیتور صنعتی باید به کارایی مانیتور و فضایی که مانیتور قرار است مورد استفاده قرار بگیرد ، توجه نمایید. ویژگی های اصلی و مهم  مانیتور صنعتی شامل اندازه و قالب ، مقاومت ، وضوح تصاویر ، روشنایی ، کنتراست تصاویر ، لمسی یا غیرلمسی بودن می باشد.

فناوری مورد استفاده در مانیتورهای صنعتی چه می باشد ؟

قبل از بررسی مزایای استفاده از مانیتور صنعتی ، بهتر است با فناوری های به کار رفته در آن آشنا باشیم. در طراحی مانیتورهای صنعتی دو نوع فناوری به کار می رود.

مانیتور صنعتی با صفحه لمسی مقاومتی

در این نوع صفحه مانیتور صنعتی ، دو لایه رسانا به کمک یک لایه عایق از یکدیگر جدا شده اند. با لمس یک لایه از صفحه و تماس دو قسمت رسانا ، جریان ایجاد می شود. صفحه لمسی مقاومتی برای برنامه های کاربردی زیادی در مانیتورهای صنعتی لازم می باشد. صفحه لمسی مقاومتی به هر نوع لمسی عکس العمل نشان می دهد و دقت بیشتری از صفحه لمسی خازنی دارد. در واقع این نوع صفحه به لمس با قلم ، انگشت ، ناخن ، دست با دستکش و ... سریعاً واکنش نشان می دهد و این یکی از مزایای استفاده از مانیتور صنعتی صفحه لمسی می باشد. این نوع صفحه نمایشگر مانیتورهای صنعتی ، تا حدودی روشنایی صفحه را کم می کنند.

 

                                                                                              مزایای استفاده از مانیتور صنعتی

مانیتور صنعتی با صفحه لمسی خازنی

به کمک صفحه لمسی خازنی ، لایه ای که روی سطح شیشه ای قرار دارد بارها را جمع آوری می کند. زمانی که کاربران به لمس صفحه اقدام می کنند ، با ایجاد یک تغییر قابل اندازه گیری در صفحه ، سنسورها مختصات قسمت لمس شده را مشخص می کنند. در این فناوری از صفحاتی با ضخامت بیشتر استفاده می شود. بنابراین به لحاظ مقاومتی از صفحات لمسی مقاومتی بسیار مستحکم تر و مقاوم تر می باشند. روشنایی و درخشندگی تصاویر این صفحات از صفحه لمسی مقاومتی بیشتر است. از برتری دیگر این صفحه نسبت به صفحه لمسی مقاومتی ، می توان به حساسیت بالاتر نسبت به لمس اشاره نمود.

یکی از مزایای استفاده از مانیتور صنعتی با صفحه لمسی خازنی ، امکان استفاده برای برنامه های چند لمسی می باشد. ایراد و مشکل این نوع صفحه ، عدم توانایی در درک لمس با دست دارای دستکش می باشد.

 

                                                                                           مزایای استفاده از مانیتور صنعتی

مزایای استفاده از مانیتور صنعتی و دلیل استفاده از مانیتورهای صنعتی چیست ؟

این مانیتورها نسبت به مانیتورهای معمولی دارای مقاومت بهتر در برابر خط و خش ، ضربه ، نفوذ آب ، نفوذ گرد و غبار و چربی می باشند.

مانیتورهای صنعتی به لحاظ قابلیت اطمینان ، سازگاری و عرضه بلند مدت ویژگی های مثبتی نسبت به مانیتورهای معمولی دارند.

مانیتورهای معمولی با روشن ماندن 24 ساعته دچار مشکلات زیادی مانند سوختگی مانیتور می شوند. اما مانیتور صنعتی با روشن ماندن 24 ساعته دچار هیچگونه مشکلی نمی شود.

این مانیتورها قابلیت اتصال به دستگاه های مختلف به کمک درگاه های مخصوص متعدد را دارا می باشند و می توانند از هر دستگاه یا سیستمی اطلاعات را دریافت و با کیفیت بالا نمایش دهند.

مانیتورهای صنعتی امکان کاهش نورهای آسیب رسان و مضر برای چشم را دارا می باشند.

از دیگر مزایای استفاده از مانیتور صنعتی ، امکان بهینه سازی تصاویر جهت کارایی های صنعتی و پزشکی می باشد.

امکان کنترل و ویرایش تنظیمات به کمک پنل ها و نرم افزارهای مدیریتی تحت شبکه در این مانیتورها وجود دارد.

مانیتورهای صنعتی امکان پشتیبانی از پروتکل های ارتباطی بین ابزارهای قابل حمل جهت نمایش و پخش عکس و صوت را دارند.

به دلیل وجود یک حافظه داخلی در ساختار نمایشگر ، هیچگونه قطعی در هنگام نمایش فیلم و ... بوجود نمی آید.

این مانیتورها می توانند به صورت همزمان با مانیتورهای دیگر برای تولید تصاویر بزرگ و یکپارچه به کار روند.

تمامی برنامه ها و نرم افزارهای کاربردی را می توان روی این مانیتورها نصب نمود.