طراحی سالن کنفرانس باید با توجه نور پردازی ها ، میز و صندلی ها ، تجهیزات صوتی و آینه ها و ... صورت بگیرد. بهترین طراحی سالن کنفرانس، طراحی است که علاوه بر زیبایی و چیدمانی متناسب با سالن کنفرانس، حالت کارایی در نور،  تجهیزات مورد نیاز حفظ و افزایش داده شود. برای بررسی بهترین طراحی سالن کنفرانس همراه ایده برتر پارسیان باشید.

چگونه یک سالن کنفرانس شیک طراحی کنیم ؟

برای اینکه یک سالن کنفرانس شیک و زیبا طراحی کنید باید به انتخاب تمامی تجهیزات موجود در آن ، توجه داشته باشید. در این سالن ها قرار است افراد مهمی گرد هم بیایند و در مورد موضوعات مختلفی گفتگو کنند. طراحی مناسب اتاق کنفرانس ، می تواند حس خوبی را به حضار منتقل کند و در تصمیم گیری های آنها اثرگذار باشد.

آینه سالن کنفرانس

آینه های موجود در سالن به دلیل جذب نور به کار رفته اند و می توانند نور را انعکاس دهند. آینه کاری  خوب ، سالن کنفرانس را روشن و درخشنده می کند و زیبایی خاصی به آن می بخشد. لذا به منظور انجام بهترین طراحی سالن کنفرانس ، از آینه کاری ها غافل نشوید.

نورپردازی خوب برای سالن کنفرانس

 

                                                                                   بهترین طراحی سالن کنفرانس

 

نور پردازی از اهمیت زیادی برخوردار است. نور پردازی باید به گونه ای انجام شود که علاوه بر روشن کردن سالن ، موجب آزار دادن چشم ها نشود. رنگ های نور و مکان آنها باید به صورتی انتخاب شود که این شرایط را فراهم کنند. یک سالن کنفرانس نورانی می تواند نظر اکثر حاضرین را جلب کند.

اکوستیک بودن سالن کنفرانس

بهترین طراحی سالن کنفرانس ، باید با درنظر گرفتن سیستم های صوتی مناسب این سالن صورت بگیرد. صدا در سالن کنفرانس اهمیت بسیار زیادی دارد. نصب پنل های آکوستیک برای سیستم صوتی سالن کنفرانس ، ضرورت دارد. این پنل ها موجب جذب صدا و کاهش اکو می گردد. قطع و وصل شدن صدا ، یکی از بدترین اتفاقاتی است که در سالن های کنفرانس رخ می دهد. هر چقدر هم که سالن زیبا و شیک باشد ولی فاقد یک سیستم صوتی مناسب شامل میکروفون های مناسب و ... باشد ، در نظر حاضرین چشمگیر نخواهد بود.

صندلی کنفرانسی مناسب برای بهترین طراحی سالن کنفرانس

 

 

                                                                                       بهترین طراحی سالن کنفرانس

صندلی کنفرانسی در دیزاین سالن اثر زیادی دارد. یک سالن کنفرانسی شیک و زیبا باید از صندلی های خوبی برخوردار باشد. انتخاب صندلی کنفرانسی باید با درنظر داشتن موارد بسیار زیادی صورت بگیرد.

یک صندلی کنفرانسی خوب و مناسب ، علاوه بر زیبا بودن باید راحتی و نشیمن خوبی داشته باشد تا حاضرین جلسه سریع خسته نشوند. صندلی کنفرانسی با طراحی ارگونومیک و پشتیبانی مناسب از کمر ، منجر به نشستن درست شده و مشکلات احتمالی زیاد نشستن روی صندلی به دلیل طولانی بودن تایم جلسات را کاهش می دهد.

انتخاب بهترین صندلی کنفرانسی

با توجه به اینکه صندلی کنفرانسی تأثیر زیادی در بهترین طراحی سالن کنفرانس دارد ، باید در انتخاب صندلی کنفرانسی مناسب دقت زیادی داشته باشیم. صندلی های ارزان قیمت و بی کیفیت ، کلاس و پرستیژ سالن کنفرانس یا اتاق مدیریت شما را زیر سؤال می برد. بنابراین باید به کیفیت و زیبایی این صندلی ها اهمیت زیادی بدهید و یکبار هم که شده به قیمت بی تفاوت باشید. برای انتخاب بهتر صندلی کنفرانسی می توانید مقاله " راهنمای خرید صندلی اداری "  را مطالعه کنید.

قابل تنظیم بودن صندلی کنفرانسی

صندلی کنفرانسی باید قابل تنظیم باشد و با توجه به قد افراد تنظیم شود. افرادی که در سالن کنفرانس حضور دارند ، قطعاً از هیکل های مختلفی برخوردار بوده و باید به فکر راحتی تمامی آنها بود. اگر یک صندلی فیکس بدون قابلیت تنظیم ارتفاع را انتخاب نمایید ، بسیاری از حاضرین در نشست های طولانی کلافه خواهند شد. یک صندلی مجهز به قابلیت تنظیم ارتفاع ، بر اساس قد افراد تنظیم می شود و راحتی فرد در نشستن را به همراه دارد.

برترین مدل صندلی کنفرانسی برای بهترین طراحی سالن کنفرانس

این صندلی ها در مدل های مختلفی در بازار وجود دارند. در انتخاب مدل های این صندلی ، باید هم به زیبایی آنها و هم به راحتی آنها توجه داشته باشید. پشتی و کفی صندلی را بررسی نموده و میزان راحتی آنها را امتحان کنید. چند ثانیه روی صندلی نشسته و وضعیت قرارگیری کمر و دست و ... را بررسی نمایید.

برخی از صندلی های کنفرانسی فاقد دسته می باشند که می توانند موجب خستگی دست افراد شوند. بعضی از پشتی صندلی ها دارای انحنایی می باشند که به کاهش کمر درد کمک زیادی می کنند. بزرگ و کوچک بودن سایز صندلی از دیگر نکات مهمی است که باید درنظر داشته باشید. با توجه به تمامی این موارد می توانید یک صندلی کنفرانسی خوب انتخاب کنید که موجب بهترین طراحی سالن کنفرانس شما شود.