در هنگام خرید صندلی اداری علاوه بر زیبایی ، به راحتی نشیمن آن توجه نمایید. نشیمن صندلی باید به گونه ای باشد که بتوان در کمال راحتی ، ساعت ها روی آن نشست.

فاکتورهای مهم در خرید صندلی اداری

صندلی های اداری در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند. انواع صندلی اداری شامل صندلی مدیریتی ، صندلی کارمندی ، صندلی انتظار ، صندلی آمفی تئاتر و صندلی کنفرانسی و ... می باشند. در خرید هر یک از این صندلی ها ، باید مواردی را درنظر داشت.

خرید صندلی آمفی تئاتر

نوع طراحی ، نوع نشیمن ، نوع پارچه ، طراحی دسته ها و فوم ، پشتی و ارتفاع آن و ... از مهمترین فاکتورهایی است که در خرید صندلی آمفی تئاتر باید به آن توجه کرد. صندلی آمفی تئاتر در جنس های گوناگونی مثل ام دی اف و چوب ساخته می شود. به هر میزانی که چوب یا ام دی اف استفاده شده در قسمت نشیمن بیشتر باشد ، راحتی نشیمن آن کمتر می باشد. نوع فوم به کار رفته برای پشتی و کفی بسیار مهم می باشد. فوم های سرد ، بهترین گزینه برای این قسمت ها می باشند که پس از برداشتن فشار از روی آن ، سریعاً به حالت اول باز می گردند.

خرید صندلی کنفرانسی

یکی دیگر از گزینه های خرید صندلی اداری ، صندلی کنفرانسی می باشد. صندلی کنفرانسی در مدل های مختلفی شامل چرخدار و پایه ثابت وجود دارد. هر کدام از این نوع صندلی ها ، امتیازهای خاصی دارند. صندلی های چرخدار دارای قابلیت های بیشتری نسبت به صندلی های پایه ثابت می باشند. اما صندلی های پایه ثابت ، دوام و ماندگاری بسیار بالاتری دارند.

به دلیل طولانی بودن تایم جلسات در اتاق های کنفرانس ، راحتی و استاندارد بودن این صندلی ها بسیار اهمیت دارد. در هنگام خرید صندلی اداری از نوع صندلی کنفرانسی به ابعاد صندلی ، متناسب بودن فرم طراحی صندلی با فرم بدن ، قابل تنظیم بودن پشتی به حالت های مختلف ، قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی و ... توجه نمایید. صندلی کنفرانسی از نوع دسته دار به دلیل امکان قرارگیری آرنج روی آن و راحتی بیشتر ، انتخاب بهتری می باشد. انتخاب یک صندلی کنفرانسی مناسب موجب افزایش راندمان و بازدهی افراد حاضر در جلسات کنفرانس می شود.

 

                                                                                         خرید صندلی اداری

خرید صندلی انتظار

صندلی های انتظار در محیط های گوناگونی مانند ادارات و مطب ها ، بیمارستان ها و... به کار می روند. یکی از انواع صندلی هایی که برای خرید صندلی اداری برای شرکت یا اداره خود نیاز دارید ، صندلی انتظار می باشد. صندلی های انتظار باید کاملاً ارگونومیک و راحت باشند. بنابراین در هنگام خرید این نوع صندلی ها به راحتی آنها توجه نمایید.

مسئله مهم دیگر ، دوام بالای صندلی انتظار می باشد. با توجه به اینکه ارباب رجوعان زیادی از صندلی انتظار استفاده می کنند ، دوام و مقاومت این صندلی ها بسیار مهم می باشد. بهترین جنس روکش برای صندلی های انتظار ، روکش های پروپیلن و پارچه هایی با خواص ضد باکتریایی می باشد. به طراحی این نوع صندلی ها و سازگاری آنها با فضا توجه نمایید. برای محیط های کوچک ، صندلی های سایز کوچک و جمع و جور را انتخاب نمایید. برای مثال اگر صندلی ها قرار است در یک راهروی باریک مورد استفاده قرار بگیرند ، بهتر است صندلی های انتظار از نوع نیمکتی  انتخاب شوند.

 

                                                                                              

خرید صندلی مدیریتی

یکی دیگر از انواع صندلی هایی که در هنگام خرید صندلی اداری باید انتخاب کنید ، صندلی مدیریتی می باشد. صندلی مدیریتی باید دارای طراحی خاص و بی نظیری باشد. طراحی این نوع صندلی باید با صندلی های دیگر موجود در اداره یا شرکت ، کاملاً متمایز و منحصر به فرد باشد.

اگر مدیر شرکت یا اداره ، وزن بالایی دارد صندلی درنظر گرفته شود که تحمل وزن های بالا را داشته باشد. جنس روکش صندلی مدیریتی باید کیفیت بالایی داشته باشد و در شأن مدیران باشد. ضد تعریق بودن روکش ها ، از مواردی می باشد که باید مورد توجه قرار بگیرد. ابعاد صندلی ، راحتی نشیمن ، طبی بودن صندلی و ... از دیگر نکات مهم برای انتخاب صندلی مدیریتی می باشد.

خرید صندلی کارمندی

از دیگر گزینه های ضروری برای خرید صندلی اداری ، صندلی کارمندی می باشد. صندلی های کارمندی دارای ابعاد متفاوتی هستند که با توجه به تناسب با فضا ، یکی از انواع صندلی های کارمندی سایز کوچک یا سایز بزرگ انتخاب شود. ویژگی های لازم برای صندلی کارمندی شامل چرخ دار بودن صندلی ، قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی ، نشیمن راحت صندلی ، طبی بودن ، داشتن پشتی مناسب و ... می باشند.