برای انتخاب بهترین تلفن های رومیزی باید با ویژگی ها و قابلیت های انواع تلفن های رومیزی آشنایی داشت تا بتوان بهترین گزینه را انتخاب نمود.

انواع مختلف تلفن ها

تلفن ها در دو مدل رومیزی و بی سیم موجود می باشند. انتخاب هر یک از این نوع تلفن ها با توجه به نوع استفاده ، محل مورد استفاده و بسیاری از عوامل دیگر صورت می گیرد.

همه ی مدل های تلفن رومیزی  دارای سیم می باشند. چنانچه بخواهید از قابلیت بلندگو و منشی تلفنی استفاده نمایید باید یک پریز برق برای تلفن رومیزی درنظر داشته باشید. اما اگر نیازی به استفاده از این قابلیت ها ندارید ، آنها را به کابل تلفن خانه یا محل کار وصل کنید.

تلفن بی سیم از جدیدترین مدل تلفن ها می باشد که به دلیل بی سیم بودن آن ، طرفداران زیادی دارد. مدل بی سیم دارای یک بخش پایه تلفن و یک گوشی بی سیم می باشد که گوشی های آنها شارژی می باشند. در خرید بی سیم باید به قابلیت هایی مانند ویژگی های صفحه نمایشگر ، میزان برد ، پیجر صوتی یا تصویری ، ظرفیت باتری و  قابلیت وصل شدن به سایر تلفن ها و ... توجه کرد.

 

                                                                                               بهترین تلفن های رومیزی

انتخاب بهترین تلفن های رومیزی

اگر میان مدل های بی سیم و مدل های رومیزی قصد خرید تلفن رومیزی را دارید ، باید موارد مهمی را درنظر داشته باشید تا بهترین انتخاب را انجام دهید.

قابلیت شماره انداز یا Caller ID

کالر آی دی یا شماره انداز یک ویژگی لازم و ضروری برای تلفن ها می باشد. قابلیت شماره انداز موجب می شود که شماره های تماس گرفته شده در گوشی ثبت و ضبط شوند و در هنگام لزوم مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین کاربر از تماس های خود با خبر می شود. برای استفاده از این قابلیت علاوه بر اتصال گوشی به پریز تلفن ، باید اتصال به پریز برق نیز انجام شود.

قابلیت پیغام گیر

بهترین تلفن های رومیزی باید از این قابلیت کاربردی برخوردار باشند. پیغام گیر یا منشی تلفن ، پیام های صوتی تماس گیرنده را ضبط می کند و در هنگام نیاز کاربر برای آن پخش می کند. یک تلفن رومیزی خوب و مناسب باید حافظه بالایی داشته باشد تا مدام مجبور به پاک کردن پیغام های صوتی مخاطبان نشوید.

حافظه داخلی تلفن

حافظه داخلی تلفن علاوه بر توانایی ذخیره حجم بالایی از پیام های صوتی ، باید توانایی ذخیره نمودن شماره های بسیار زیادی را داشته باشد. بنابراین در خرید تلفن باید به میزان حافظه تلفن توجه نمایید و حافظه های پایین را انتخاب نکنید. مگر در مواردی که کاربر قصد استفاده زیادی از تلفن ندارد. برخی از تلفن ها قابلیت سفارش سازی را دارند و می توان هر مخاطبی را با یک شماره خاص ذخیره نمود. برای مثال با زدن شماره 3 بتوان مخاطب خاصی را شماره گیری کرد.

قابلیت تنظیم حالت شب از ویژگی های بهترین تلفن های رومیزی

 

این ویژگی سبب می شود که تماس های شب هنگام را بتوان بی صدا یا کم صدا نمود. تلفن با قابلیت تنظیم حالت شب یک انتخاب ایده ال برای خانه هایی می باشد که دارای بچه کوچک یا افراد مسن می باشند.

قیمت تلفن های رومیزی

قیمت تلفن های رومیزی با توجه به قابلیت ها و آپشن هایی که دارند ، متفاوت می باشند. برند تلفن و کشور سازنده آن در قیمت تلفن اثرگذار می باشد. از دیگر مواردی که بر روی قیمت تلفن اثرگذار می باشد ، نوع گارانتی دستگاه می باشد. تلفن های رومیزی با کیفیت باید دارای ضمانت نامه های معتبر باشند. بسیاری از برندهای بی کیفیت و ارزان قیمت در بازار وجود دارند که ضمانت نامه ندارند. این تلفن های بدون گارنتی ، مدت زمان کوتاهی  پس از خرید ، دچار نقص و خرابی می شوند.

 

                                                                                         بهترین تلفن های رومیزی

یکی از بهترین تلفن های رومیزی ، مارک پاناسونیک می باشد که دارای ضمانت نامه معتبری می باشد. قیمت تلفن رومیزی پاناسونیک با توجه به کیفیت و دوام آنها ، مناسب می باشد. خرید این برند تلفن با قیمت بالاتر بهتر از خرید تلفن های ارزان قیمت بی کیفیت می باشد که سبب هدر رفتن هزینه های شما می شود. تلفن رومیزی پاناسونیک از نظر قدرت ، دوام ، کیفیت ، تکنولوژی و قابلیت ها و آپشن ها بر سایر تلفن ها کاملاً برتری دارد.