امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های هوشمند بسیاری وارد بازار شده است که تخته هوشمند هم نوعی از این تجهیزات کامپیوتری است که کاربردهای بسیار زیادی دارد به همین منظور ما در این مقاله به بررسی معرفی تخته های هوشمند و مزایا و معایب آنها می پردازیم.

جهت آشنایی به مدل های تخته هوشمند می توانید به لینک صفحه مراجعه نمایید.

تخته هوشمند چیست ؟

برای معرفی تخته های هوشمند و مزایا و معایب آنها باید گفت که این تخته ها یکی از تجهیزاتی است که در بعضی از مدارس و کلاس های درس نصب شده است و می توان تصویر پروژکتور را لمس و با انگشت بر روی تصویر ایجاد شده بدون استفاده از کلید و ماوس تمام اطلاعات را مدیریت کرد. این دستگاه شامل سه قسمت می باشد : رایانه که تمام اطلاعات و برنامه ها در آن وجود دارد ، ویدیو پروژکتور که در سقف کلاس نصب می شود و تصاویر را بر روی تخته منعکس می کند ، یک تخته که بر روی دیوار کلاس نصب شده است.

مزایای تخته هوشمند چیست ؟

برای معرفی چنین تخته هایی و همینطور مزایا و معایب آنها ابتدا به بررسی مزایای آن می پردازیم که در این روش تدریس بسیار با سرعت صورت می گیرد و همه فعال هستند و محتوای دروس در پاورپوینت طراحی می شود و یک تعاملی بین معلم و دانش آموز ایجاد می شود که در یادگیری شاگرد بسیار موثر است.

 از دیگر مزایای این تخته های هوشمند جلوگیری از اتلاف وقت است و بیشتر برای دروس ریاضی ، هندسه ، فیزیک کاربرد دارد و تمام اطلاعات لازم برای تدریس را معلمان از قبل آماده می کنند و همچنین باعث کاهش هزینه ها می شود یعنی در قدیم برای کپی کردن سوالات و دروس باید هزینه زیادی پرداخت می کردید در صورتی که ا‌کنون با استفاده از این تخته ها دیگر نیازی به کپی کردن نیست . از دیگر مزایای این تخته های هوشمند قابلیت تغییر رنگ آن می باشد مثلا در ماه محرم رنگ آن مشکی و در ایام شاد و اعیاد از رنگ های شاد و متنوع استفاده می شود به همین منظور برای خرید این تخته های هوشمند شما می توانید به سایت شرکت ایده برتر پارسیان مراجعه و با کارشناسان شرکت به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید.

معایب تخته های هوشمند

در مورد معرفی تخته های هوشمند و مزایا و معایب آنها می توان گفت که اگر از این دستگاه به درستی استفاده نشود کمکی به یادگیری دانش آموزان نمی شود و باید معلمین طرز کار کردن با این دستگاه را آشنا باشند و در زمینه این تجهیزات اطلاعات کافی داشته باشند که اختلالی در تدریس شاگردان ایجاد نشود و در مورد نوشتن روی این تخته باید دقت کرد چون نوشتن روی آن بسیار سخت تر از تخته سیاه است . ولی با توجه به این نکات مزایای این دستگاه بسیار زیادتر از معایب آن می باشد.

مزایای استفاده از تخته هوشمند در فرایند تدریس

به این نتیجه می رسیم که مزایای این تجهیزات بسیار بیشتر از معایب آن می باشد و می توان بدون دست زدن به کامپیوتر برنامه ها را باز و بسته کرد و مانند کتاب های الکترونیکی آن را باز کرده و ورق بزنید و جواب سوالات خود را روی صفحه کتاب بنویسید و آزمایش های لازم مجازی دروس را می توان با این دستگاه اجرا کرد و تمام محتواهای تدریس را در طول یک جلسه به صورت صوت و تصویر بدون نیاز به دوربین فیلمبرداری، آرشیو کرد و دانش آموزان در خانه می توانند از آن برای مرور و تمرین دروس استفاده کنند.

خرید تخته های هوشمند

 این دستگاه سازگار با محیط زیست است و نیاز به کاغذ ندارد و به از بین نرفتن درختان کمک می کند و قابلیت کنترل و ادغام فناوری کامپیوتر ، دوربین دیجیتال و میکروسکوپ را دارد و برای خرید این دستگاه شما می توانید به سایت شرکت ایده برتر پارسیان مراجعه و نحوه خرید این تخته های هوشمند را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

معرفی هوشمندترین تخته ها و مزایا و معایب آنها را بررسی کردیم و فهمیدیم که وجود یک تخته هوشمند در کلاس درس باعث افزایش ارتباط دانش آموزان و معلمان می شود و به یادگیری دروس به دانش آموزان بسیار کمک می کند به همین منظور شما می توانید با شرکت ایده برتر پارسیان ارتباط و از نحوه سفارش این تخته ها اطلاع حاصل نمایید.

پیشنهاد مطالعه : ویژگی های مانیتور صنعتی