مدل وایت برد هوشمند باید با توجه به قابلیت ها و ویژگی های آن انتخاب شود. در ادامه به معرفی چندین نمونه از بردهای هوشمند می پردازیم.

انواع مختلف تخته وایت برد

تخته وایت بردها در 5 نوع موجود می باشند.

مدل معمولی : تخته های ساده ای می باشند که ابعاد گوناگونی دارند و قابل نصب بر روی دیوار یا پایه های مخصوص می باشند.

مدل شیشه ای : یکی از زیباترین مدل های وایت برد ، مدل شیشه ای می باشد. سطح شیشه ای سبب می شود که قلم به آسانی بر روی صفحه کشیده شود. وضوح محتوای نوشته شده بر روی آن بسیار بالاست و صفحه آن ضد لک می باشد.

مدل مغناطیسی : مدل مغناطیسی مانند مدل معمولی است ولی دارای قدرت جذب آهنربایی بالایی می باشد. ماژیک و تخته پاک کن و برگه های کاغذی که دارای خاصیت مغناطیسی می باشند ، بر روی صفحات این برد هوشمند قرار می گیرند.

مدل هوشمند : مدل وایت برد هوشمند یکی از جدیدترین نوع تخته وایت بردها می باشد. در کلاس های آموزشی و دانشگاه ها ، بیشتر از تخته هوشمند استفاده می شود. قلم های این تخته وایت برد ، مخصوص است.

مدل سرامیکی : این نوع تخته وایت بردها ضد لک و ضد سایش می باشند. کیفیت و دوام خوبی دارند. هر نوع ماژیکی برای نوشتن بر روی آنها قابل استفاده می باشد.

برد هوشمند یک سخت افزار است یا نرم افزار ؟

قبل از معرفی چندین مدل وایت برد هوشمند ، اشاره کوچکی به این موضوع داشته باشیم. برد هوشمند دارای بخش سخت افزاری و نرم افزاری می باشد. سخت افزار آن سطح الکترونیکی آن است که شامل سنسورهای لمسی متعددی می باشد. نرم افزار آن از امکانات و قابلیت های برد هوشمند پشتیبانی کرده و شرایط ایده آلی برای نمایش محتوا و تصویر بر روی برد ایجاد می کند.

انواع بردهای هوشمند کدامند ؟

چهار نوع یا چهار مدل وایت برد هوشمند داریم.

ویژگی های برد هوشمند مدارس

 

 

                                                                                                 مدل وایت برد هوشمند

این نوع تخته هوشمند ، محتواهای متنی و تصویری را به کمک دیتا ویدئو پروژکتور نشان می دهد. تخته هوشمند مدارس ، بیشتر در کلاس ها و محیط های آموزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های برد هوشمند الکترومغناطیسی

این نوع برد هوشمند ، دارای خاصیت الکترومغناطیسی می باشد و با کمک قلم مغناطیسی امکان نوشتن بر روی آن فراهم می شود. البته امکان کنترل صفحه نمایش توسط ماوس رایانه هم وجود دارد.

ویژگی های مدل وایت برد هوشمند سرامیک استیل

این نوع مدل تخته هوشمند ، نسل جدید تخته هوشمند می باشد. در این نوع تخته هوشمند ، نوشتن توسط هر نوع ماژیکی امکان پذیر است. صفحه نمایش تخته هوشمند سرامیک استیل ، ضد خش ، ضد ضربه ، ضد آب و ضد حرارت می باشد.

ویژگی های تخته هوشمند لمسی یا الکترونیکی

سیستم عامل تخته هوشمند الکترونیکی ، ویندوز یا لینوکس است. قلم مربوط به آن ، قلم هوشمند می باشد. در صورتی که از قلم های دیگری بر روی آن استفاده شود ، احتمال باقی ماندن خط و خش وجود دارد.

خرید انواع تخته هوشمند

 

                                                                                                 مدل وایت برد هوشمند

برای خرید بهترین مدل وایت برد هوشمند ، باید به قابلیت ها و ویژگی های آن توجه داشته باشید. به خصوص استحکام و مقاومت صفحه نمایش تخته هوشمند ، از اهمیت بسزایی برخوردار است. چون هزینه تعمیرات تخته هوشمند بالاست. لذا باید به استحکام و مقاومت آن در برابر ضربه ، خش ، رطوبت و آلودگی و ... توجه داشت. شما می توانید با درنظر گرفتن شرایط محیطی که قصد استفاده از تخته هوشمند را در آنجا دارید ، بهترین نوع و مدل آنها را انتخاب نمایید تا بهترین کارایی و طول عمر را برای شما داشته باشند.

 چند مدل وایت برد هوشمند

وایت بردهای متنوعی در بازار وجود دارند که هر کدام دارای ویژگی ها و قابلیت های خاصی می باشند. برد هوشمند تاچ پرومتین ، تخته هوشمند لمسی کومو ، برد هوشمند استاربرد ، تخته هوشمند لمسی اپسون ، تخته هوشمند ویژن ، برد هوشمند اسمارت ویژن و ... از مدل های خوب موجود در بازار هستند.

همچنین برد هوشمند Smart IR Board interactive ، برد هوشمند اسمارت مگنت  Smart Magnet Electromagnet whiteboard ، تخته هوشمند پروگرس ، اسمارت برد ، برد هوشمند آی کیو برد ، برد هوشمند تاچ پلاس و برد هوشمند لمسی کومو و ... از بردهای هوشمند خوبی می باشند.