بارکد اسکنر مناسب مشاغل شما ، با توجه به نوع کسب و کار شما تعیین می شود. برای هر کسب و کاری باید بارکدخوان مناسب آن انتخاب شود.

بارکد اسکنر برای مخابرات

مخابرات مثل صنایع برق و گاز و ...  منابع ارزشمندی را سازماندهی و مدیریت می کند. برای مدیریت این منابع و دارایی ها به سیستم های ردیابی مناسب و مطمئنی مورد نیاز می باشد. با توجه به اینکه تکنسین های میدانی در وضعیت آب و هوایی نامساعدی کار می کنند ، به منظور کمک به ردیابی به بارکدخوان های صنعتی نیاز دارند.

استفاده از بارکدخوان در خطوط تولید

در کارخانه ها از این فناوری برای ثبت اطلاعات گوناگونی مانند اطلاعات مواد مصرفی ، کنترل کیفی ، نوع تولید ، ارائه ارقام مربوط به تولید و ویژگی های تولید و ... بهره می برند. در واقع  بارکد اسکنر برای خط تولید کارخانه ها از تجهیزات ضروری به شمار می رود.

کاربرد بارکد اسکنر در انبارها

بارکد خوان در انبارها به منظور شناسایی محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. بارکد اسکنر مناسب می تواند سبب کاهش نیاز به منابع انسانی در انبارها شود. از امتیازهای به کارگیری بارکد اسکنر  در انبارها ، آسان نمودن فرآیند انبارگردانی ، سرعت بالاتر این فرآیند و کاهش خطا در محاسبات می باشد. صدور قبوض انبار و ارائه گزارش ها و اطلاعات مهم مانند سفارش دوباره برای هر محصول به آسانی به کمک بارکد اسکنر و کامپیوتر انجام می شود.

 

                                     بارکد اسکنر مناسب

بارکدخوان خرده فروشی ها

خرده فروشی ها از بیشترین استفاده کنندگان بارکد اسکنر می باشند. بارکدخوان برای خرده فروشی ها ، به منظور کنترل موجودی مورد استفاده قرار می گیرد. در سایر صنایع به منظور ردیابی منابع ارزشمند ، سازماندهی و مدیریت منابع و ... از بارکد اسکنر استفاده می کنند. فروشگاه ها ، هایپرمارکت ها ، سوپرمارکت ها و ... از بارکد اسکنر استفاده می کنند.                         

چگونه بارکد اسکنر مناسب کسب و کار خود را انتخاب کنید ؟

در انتخاب بارکدخوان مناسب برای مشاغل خود ، به نیازهای خود توجه داشته باشید. ابتدا درنظر بگیرید که بارکدخوان در چه فضایی می خواهد مورد استفاده قرار بگیرد. نوع بارکدی که می خواهید اسکن کنید ، بسیار حائز اهمیت می باشد. تعداد تقریبی اسکن هایی که قرار است در طول روز انجام شود ، مهم می باشد. حتماً درنظر داشته باشید که بارکد اسکنر را می خواهید به رایانه وصل نمایید یا خیر.

با درنظر داشتن اطلاعات فوق ، به آسانی می توانید بارکدخوان موردنیاز برای مشاغل خود را خریداری کنید.

بارکد اسکنرها چند نوع می باشند ؟

همانطور که گفته شد ، نوع بارکد اسکنر از مواردی می باشد که در انتخاب بارکد اسکنر مناسب مشاغل شما اهمیت دارد. از نظر نحوه ارتباط ، بارکد اسکنرها در دو نوع بارکدهای بی سیم و بارکدهای با سیم می باشند.

بارکدهای باسیم چه ویژگی هایی دارند ؟

این نوع بارکدخوان ها باید به سیستم رایانه ای وصل شوند تا اطلاعات بارکد را شناسایی و به سیستم منتقل کنند. بارکدخوان با سیم از طریق کابل های گوناگونی به سیستم رایانه ای وصل می شوند. این بارکدخوان ها از قیمت مناسبی برخوردار  می باشند.

بارکدهای بی سیم چه ویژگی هایی دارند ؟

این بارکدخوان ها به صورت بی سیم به یک پایه مخصوص وصل می شوند. این پایه مخصوص به کمک یک سیم به کامپیوتر وصل می گردد. کامپیوتر مورد استفاده لزومی ندارد به قابلیت اتصالات بی سیم مجهز باشد. زیرا پایه بارکد اسکنر و دستگاه بارکد اسکنر این امکان را فراهم می کنند.

انتخاب بارکد اسکنر مناسب با توجه به شکل ظاهری

بارکد اسکنرها به لحاظ ظاهری در سه مدل دستی ، رومیزی یا ثابت و درون پیشخوانی موجود می باشند.

ویژگی بارکدخوان های دستی

از متداول ترین بارکدخوان ها هستند که کار با آنها برای هر فردی راحت می باشد. بارکدخوان را به سمت بارکد کالا گرفته و کلید مربوطه را فشار دهید. این بارکدخوان ها در دو نوع باسیم و بی سیم موجود می باشند. اکثر کسب و کارهای کوچک از بارکدخوان های دستی استفاده می کنند.

ویژگی بارکدخوان های رومیزی

بارکدخوان ایده آل بسیاری از مشاغل ، بارکدخوان های رومیزی یا ثابت می باشند. طراحی این نوع بارکدخوان ها به صورتی انجام شده است که روی پیشخوان فروشگاه ها قرار می گیرد. این بارکدخوان ها بدون نیاز به استفاده از دست ، بارکدها را اسکن می کنند.

 

                                بارکد اسکنر مناسب

بارکدخوان های درون پیشخوانی ، از بارکد اسکنر مناسب فروشگاه ها

این نوع بارکدخوان ، داخل پیشخوان ها قرار می گیرد. در اکثر فروشگاه های بزرگ ، بارکدخوان های درون پیشخوانی وجود دارند و برای عموم به آسانی قابل استفاده می باشد.