پرینتر سه بعدی در جامعه ی حوزه سلامت بدن کاربرد بسیاری دارد و پرینت کامل اعضای بدن و ساخت اعضای بدن را شامل می شود به همین منظور ما در این مقاله به بررسی کاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی می پردازیم. جهت خرید فیش پرینتر می توانید به لینک آن مراجعه نمایید.

معرفی کاربردهای پرینتر سه بعدی در پزشکی

از جمله کاربردهای پرینتر سه بعدی در پزشکی عبارتند از:

ساخت پروتزهای توانبخشی

یکی از کاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی ساخت پروتزهای توانبخشی برای کمبود عضو می باشد که با استفاده از این پرینترها می توانید بسیاری از مشکلات نقص عضو را حل کنید و افرادی که معلول جسمی هستند از این پروتزها بسیار استفاده می کنند و کمک بسیار خوبی برای بدست آوردن اعضای بدن می باشد و از ویژگی های مهم این پروتزها مقرون به صرفه بودن و تطبیق آن با بدن انسان در کمترین زمان می باشد.

پرینتر سه بعدی در پزشکی

بایوپرینت، مهندسی بافت و ساخت تمام ارگان های بدن

یکی دیگر از کاربرد پرینت سه بعدی در پزشکی ساخت تمام ارگان های بدن مانند پوست ، قلب ، رگ های خونی ،استخوان ، کبد و غیره است که این عمل توسط سلول های بنیادی انجام می شود و با استفاده از پرینت سه بعدی داربست های شبیه به عضو ساخته می شود که این سلول ها به داخل این ساختار هدایت و با قرارگرفتن در محیط شبیه سازی می شوند و تبدیل به سلول یک عضو می شوند و این عضو جدید با بدن انسان هماهنگ است  به همین منظور شما می توانید برای خرید پرینتر سه بعدی با شرکت ایده برتر پارسیان ارتباط برقرار کنید کارشناسان شرکت ایده برتر پارسیان به صورت آنلاین آماده پاسخگویی به شما مشتریان عزیز می باشند.

مدل های جراحی و ساخت مولاژ

یکی دیگر از کاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی استفاده از مدل های جراحی برای بیمار می باشد که بر اساس این تکنولوژی پرینت سه بعدی شبیه سازی ، عملیات درمانی و جراحی ها را انجام می دهد که این پرینترها باعث واضح شدن تصاویر و محل جراحی می باشد و به تیم پزشکی بسیار کمک می کند مانند جراحی تومور مغزی که به پزشکان در زمینه محل تومور ، واضح بودن تومور و غیره کمک می کند.

از کاربرد دیگر این مدل های جراحی تهیه و ساخت مولاژ برای کارهای آموزشی است که با استفاده از این دستگاه تولید مولاژهای آموزشی افزایش پیدا می کند که برای اطلاع از قیمت دستگاه پرینتر سه بعدی شما می توانید به سایت شرکت ایده برتر پارسیان مراجعه و انواع قیمت دستگاه ها را مشاهده فرمایید.

ارتزها و فیکس کننده های اصلاحی

یکی دیگر از کاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی اصلاح انحرافات در اندام می باشد که با استفاده از ابزارهای نگهدارنده می توان این مشکلات را حل کرد مانند اصلاح انحرافات ستون فقرات ، طراحی فیکسچر یا نگهدارنده را انجام داد .

از دیگر کاربردهای این دستگاه طراحی کفی کفش برای افرادی که گودی پا یا کف پا صاف دارند می باشد که با استفاده از مواد فلکسیبل را پرینت و کفش مخصوص تولید می شود به همین منظور برای خرید و سفارش دستگاه پرینتر سه بعدی شما می توانید به سایت شرکت ایده بدتر پارسیان مراجعه کنید.

ابزارها و دستگاه های جدید درمانی

یکی از کاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی نمونه سازی اولیه است که قبل از ساخت هر دستگاهی می توان نمونه آن را با پرینتر سه بعدی تولید کرد و قبل از رسیدن به مرحله تولید نهایی اصلاحات آن و خطاها را بررسی کرد و از بین برد که امروزه بیشتر شرکت های تجهیزات پزشکی از این تکنولوژی پرینتر سه بعدی استفاده می کنند.

دندان پزشکی و ارتودنسی

در عرصه دندانپزشکی هم از این پرینتر سه بعدی برای ردیف کردن دندان ها ، ایمپلنت ها ، پروتزهای دندانی و غیره بسیار استفاده می شود.

خرید دستگاه پرینتر سه بعدی

کاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی بسیار زیاد است و از این دستگاه  استفاده های بسیاری می شود و از بهترین مزایای این پرینترها مقرون به صرفه بودن آن می باشد  که برای خرید این دستگاه شما می توانید به سایت شرکت ایده برتر پارسیان مراجعه و نحوه خرید این دستگاه ها را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

کاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی را بیان کردیم و از مهمترین دستگاه های موجود در عرصه پزشکی پرینتر سه بعدی است به همین منظور شما می توانید با شرکت ایده برتر پارسیان ارتباط و از نحوه سفارش و قیمت این دستگاه ها اطلاع حاصل کنید.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید پرینتر سه کاره