اسپیکر Google Home می تواند کاری کند که مانند یک بچه به خواب بروید! این دستگاه برای برنامه ریزی و یادآوری برنامه های روزانه شما کاربرد بالایی دارد، اما می توانید از آن برای ریلکس کردن در هنگام خواب نیز استفاده کنید. شما می توانید اگر خوابتان نبرد، به سادگی با گفتن جمله "Hey Google, I can't sleep"، اسپیکر خود را از این موضوع مطلع کنید! گوگل هوم بلافاصله چند آپشن را در اختیار شما می گذارد: صداهای طبیعت، نفس عمیق کشیدن، شمردن گوسفندان یا پلی لیست موسیقی های آرامش بخش. با استفاده از این آپشن ها می توانید با آرامش کامل به خواب بروید! در ادامه برخی روش هایی را که اسپیکر Google home به شما برای خوابیدن راحت تر کمک می کند، به شما معرفی خواهیم کرد.

اسپیکر Google Home به این طریق می تواند به شما برای راحت تر به خواب رفتن کمک کند!

از گوگل بخواهید تا برایتان موسیقی آرامش بخش پخش کند

گوگل پلی لیستی از موسیقی های آرامش بخش بر روی سرویس های YouTube Music، Google Play Music، اسپاتیفای، پاندورا یا Deezer را برای شما پیدا خواهد کرد! البته باید در این سرویس ها حساب کاربری داشته باشید. نگران نشوید! چرا که شما می توانید به صورت رایگان در این سرویس ها حساب کاربری باز کنید. اگر شما از پلی لیست پیشنهادی گوگل خوشتان آمد، می توانید موزیک های آن را ذخیره کنید. شما می توانید در هنگام ست آپ کردن اسپیکر، آن را به اکانت های خود در سرویس های پخش موسیقی متصل کنید. همچنین می توانید این کار را از طریق اپلیکیشن Google Home به سادگی انجام دهید.

از گوگل بخواهید تا برایتان موسیقی آرامش بخش پخش کند

گوگل می تواند برایتان یک پادکست پخش کند

گوش دادن به پادکست یکی از روش هایی است که می تواند باعث آرامش ذهن و خالی کردن آن از افکار متفرقه شود. خوشبختانه شما می توانید از گوگل بخواهید تا برایتان پادکست پخش کند. البته در این حالت گوگل به صورت رندوم یک پادکست را برایتان پلی خواهد کرد که ممکن است چندان باب میلتان نباشد! اما شما می توانید به طور دقیق مشخص کنید که به گوش دادن به چه نوع پادکست هایی تمایل دارید. اسپیکر Google Home با اپلیکیشن Google Podcasts سازگاری کامل دارد.

شما نمی توانید زمان متوقف شدن پادکست را به صورت زبانی (با فرمان صوتی) تعیین کنید. برای این منظور پس از آغاز پخش، بر روی آیکون به شکل ماه در اپلیکیشن گوگل پادکست کلیک کنید. در این بخش می توانید تعیین کنید که پخش پادکست پس از 5 دقیقه، 105 دقیقه یا پس از انتهای اپیزود متوقف شود.

چه کسی با صدای طبیعت آرامش نمی گیرد؟!

این امکان برای شما وجود دارد تا پیش از خواب، از طریق اسپیکر Google Home به صدای طبیعت گوش دهید و ذهنتان را آرام کنید! شما می توانید درخواست های خود را چند بار عوض کنید تا صدای مورد نظرتان را پیدا کنید. برخی از آپشن هایی که گوگل در اختیار شما قرار می دهد عبارتند از: صدای باران، صدای آب جاری، صدای جیرجیرک ها و صدای آواز خواندن پرندگان. همچنین Google Home توانایی پیدا کردن و پخش یک پلی لیست از آواهای طبیعت از سرویس های پخش موسیقیِ متصل به اکانت شما را دارد.

چه کسی با صدای طبیعت آرامش نمی گیرد؟!

«گوگل، یک قصه برایم تعریف کن»!

گاهی اوقات یک قصه می تواند آرامش را به ذهنتان باز گرداند و باعث شود تا راحت تر به خواب بروید. برای این منظور می توانید از اسپیکر Google Home استفاده کنید. داستان هایی که گوگل برایتان تعریف می کند تم کودکانه دارند، اما در عین حال می توانند برای بزرگسالان و برانگیختن احساسات نوستالژیک آنها نیز مفید باشند. گوگل داستان های خود را از سرویس های Google Play Books و Storynory انتخاب می کند. پس ابتدا باید این اپلیکیشن ها را نصب کنید. شما می توانید تعیین کنید که داستان مورد نظرتان از بخش های «داستان های 3 تا 10 دقیقه ای»، «داستان های عجیب و غریب» یا «داستان های کوتاه درباره کاراکترهای محبوب تلویزیونی» انتخاب شود.

بله، گوگل می تواند برایتان لالایی بخواند!

یکی دیگر از آپشن های دیگر اسپیکر Google Home که به خصوص برای کودکان کاربرد دارد، این است که شما می توانید از آن بخواهید تا برایتان لالایی بخواند! شما می توانید آهنگ های لالایی کلاسیک و جذابی را در میان آپشن های گوگل در این بخش پیدا کنید!

منبع: cnet