Amazon Fire TV یک رابط کاربری جذاب را برای دسترسی به اپلیکیشن های پرکاربرد استریمینگ و پخش زنده کانال های زنده تلویزیونی در اختیار شما قرار می دهد. این رابط کاربری بر روی تمامی دستگاه های آمازون فایر TV (شامل Amazon Fire TV Stick یا سایر دستگاه های تلویزیون مجهز به آن) قابل استفاده است. به هر حال، استفاده مداوم از اپلیکیشن ها و آپدیت های نرم افزاری ممکن است تا اپلیکیشن استریمینگ مورد نظر شما دچار لگ شده و عملکردی کند و همراه با تأخیر را ارائه دهد. برای برطرف کردن این مشکل، می توانید حافظه کش اپلیکیشن نصب شده بر روی Amazon Fire TV را با انجام چند مرحله ساده پاک کنید. در ادامه این مراحل را به صورت تصویری و قدم به قدم با هم مرور می کنیم. با ما همراه باشید!

آموزش پاک کردن کش اپلیکیشن ها در Amazon Fire TV

چگونه کش اپلیکیشن های نصب شده بر روی Amazon Fire TV را پاک کنیم؟

یکی از بهترین روش ها برای اینکه از عملکرد سریع و روان اپلیکیشن های استریمینگ نصب شده بر روی Amazon Fire TV مطمئن شوید، این است که حافظه کش آنها را در فواصل زمانی مختلف پاک کنید. برای این منظور باید مراحل زیر را انجام دهید.

1- از صفحه اصلی Fire TV به بخش Settings بروید.

2- در بخش Settings بر روی گزینه Applications کلیک کنید.

چگونه کش اپلیکیشن های نصب شده بر روی Amazon Fire TV را پاک کنیم؟

3- به سمت پایین اسکرول کنید و گزینه Manage Installed Applications را انتخاب نمایید.

چگونه کش اپلیکیشن های نصب شده بر روی Amazon Fire TV را پاک کنیم؟

4- اپلیکیشنی را که عملکرد آن دچار اختلال شده و می خواهید تا کش آن را پاک کنید، انتخاب نمایید.

چگونه کش اپلیکیشن های نصب شده بر روی Amazon Fire TV را پاک کنیم؟

5- در این مرحله ابتدا بر روی Clear Cache و سپس بر روی Clear data کلیک کنید.

چگونه کش اپلیکیشن های نصب شده بر روی Amazon Fire TV را پاک کنیم؟

بد نیست به این نکته اشاره کنیم که فایل های کش زمانی ایجاد می شوند که یک اپلیکیشن را اجرا کنید. با وجود اینکه فایل های کش موقت هستند و پس از بسته شدن اپلیکیشن به صورت اتوماتیک حذف می شوند، اما گاهی اوقات این اتفاق نمی افتد. در این شرایط فایل های کش به مرور حجیم تر شده و فضای زیادی از حافظه داخلی سیستم را اشغال می کنند.

پاک کردن Cache و Data به صورت هم زمان (در مرحله 5 آموزش بالا) تمام اختلالات موجود در عملکرد اپلیکیشن را حل می کند. همچنین این اقدام باعث می شود تا اطلاعات ناخواسته و غیر ضروری از روی سیستم پاک شوند و فضای ذخیره سازی سیستم آزاد شود.

لازم به ذکر است که پاک کردن تمام کش دستگاه Amazon Fire TV شما امکان پذیر نیست. به عبارت دیگر شما باید کش اپلیکیشن های نصب شده بر روی این سیستم را به صورت تک به تک و جداگانه پاک کنید. همچنین بهتر است تا همواره نسخه Amazon Fire TV خود را چک کرده و از آپدیت بودن آن اطمینان داشته باشید. اگر سیستم آپدیت نبود، توصیه می شود تا هر چه سریع تر نسبت به بروز رسانی آن اقدام کنید تا بتوانید از عملکرد سریع و روان اپلیکیشن های استریمینگ نصب شده بر روی آن بهره مند شوید.

منبع: androidcentral