فرقی نمی کند که از آیفون 13 استفاده می کنید یا اپل واچ سری 7، به هر حال به مرور زمان باتری این دستگاه ها قدرت اولیه خود را از دست می دهد. این یک واقعیت در دنیای تکنولوژی های مربوط به باتری دستگاه های هوشمند است و گریزی نیز از آن وجود ندارد! اپل همواره تلاش داشته تا با ارتقاهای نرم افزاری، طول عمر باتری دستگاه های خود را بیشتر کند. اما این ویژگی ها تا به امروز بیشتر در سیستم عامل iOS دیده می شدند. اکنون سیستم عامل watchOS 8 نیز به یک قابلیت کاربردی به نام Optimized Battery Charging مجهز شده که برای افزایش طول عمر باتری اپل واچ کارایی دارد.

چگونه از قابلیت Optimized Battery Charging بر روی اپل واچ استفاده کنیم؟

وقتی این قابلیت فعال شود، Apple Watch شما عادات شما در شارژ کردن ساعت هوشمند را یاد می گیرد! به عنوان مثال اگر عادت دارید تا اپل واچ خود را در طول شب و هنگامی که خوابیده اید شارژ کنید، ساعت به میزان 80 درصد شارژ می شود و سپس منتظر می ماند تا شما بیدار شوید تا شارژ آن کامل شود. به این ترتیب باتری ساعت هوشمند در مواقعی که به آن نیاز ندارید به طور کامل شارژ نمی شود و به آن فشار غیر ضروری وارد نمی شود. به عبارت دیگر فعال بودن قابلیت Optimized Battery Charging باعث می شود تا باتری اپل واچ در هر شرایطی به صورت یکنواخت شارژ نشود و شارژ باتری به صورت هوشمند انجام بگیرد. به این ترتیب طول عمر باتری افزایش پیدا کرده و در زمان دیرتری نیاز به تعویض آن پیدا خواهید کرد.

به صورت پیش فرض، تمام اپل واچ های مجهز به سیستم عامل watchOS 7 و بالاتر به قابلیت Optimized Battery Charging مجهز هستند و این قابلیت بر روی آنها فعال است. اما این امکان برای شما وجود دارد تا در صورت عدم نیاز به این قابلیت، آن را غیر فعال کنید. این کار بسیار ساده است و شما می توانید به راحتی و با طی کردن مراحل زیر آن را انجام دهید.

چگونه قابلیت Optimized Battery Charging را بر روی اپل واچ غیرفعال کنیم؟

برای غیر فعال یا فعال کردن قابلیت Optimized Battery Charging بر روی ساعت هوشمند اپل واچ مراحل زیر را انجام دهید:

1- اپلیکیشن Settings را از روی هوم اسکرین اپل واچ خود اجرا کنید.

2- بر روی گزینه Battery ضربه بزنید.

چگونه قابلیت Optimized Battery Charging را بر روی اپل واچ غیرفعال کنیم؟

3- بر روی گزینه Battery Health ضربه بزنید.

4- سوئیچ موجود در مقابل گزینه Optimized Battery Charging را غیرفعال کنید

چگونه قابلیت Optimized Battery Charging را بر روی اپل واچ غیرفعال کنیم؟

زمانی که این سوئیچ به رنگ خاکستری درآید، به معنای آن است که قابلیت بهینه سازی شارژ شدن باتری بر روی اپل واچ شما غیر فعال شده است. برای فعال کردن مجدد این قابلیت باید به روش مشابه عمل کرده و مراحل بالا را طی نمایید. سبز بودن سوئیچ به معنای فعال بودن این قابلیت است. نظر شما درباره این ویژگی چیست؟ آیا از این قابلیت بر روی اپل واچ خود استفاده می کنید؟ می توانید نظرات خود در این رابطه را از طریق ثبت در بخش کامنت های همین صفحه با ما در میان بگذارید.

منبع: imore