مانیتور صنعتی دیجیتال ساینیج و ویدئو وال از جمله دستگاه های پرکاربرد در زمینه تبلیغات محیطی هستند و روز به روز استفاده از آنها در میان کسب و کارهای مختلف بیشتر می شود. اما از آنجا که این دستگاه ها اغلب در مکان های عمومی مورد استفاده قرار می گیرند، باید حتماً به وضعیت آنها رسیدگی شود. به عبارت دیگر، اگر مانیتور صنعتی را به حال خود رها کنید ممکن است خیلی زودتر از آنچه که تصورش را می کردید دستگاه با مشکل مواجه شود! همچنین از آنجا که قیمت مانیتور صنعتی بعضاً زیاد است، مسلماً دوست ندارید تا خیلی زود مجبور به صرف هزینه برای تعمیر یا حتی تعویض دستگاه خود شوید! پس بهتر است تا با رسیدگی دوره ای به نمایشگر صنعتی، طول عمر آن را افزایش دهید. اما چگونه می توان طول عمر مانیتور صنعتی را بیشتر کرد؟

نکاتی مهم برای افزایش طول عمر مانیتور صنعتی

به محدوده دمایی و رطوبتی عملکرد دقت داشته باشید

پیشنهاد ما این است که پیش از خرید مانیتور صنعتی، حتماً مشخصات فنی آن را چک کنید و به تمامی موارد درج شده در آن به یک میزان توجه داشته باشید! موردی که اغلب توسط خریداران نادیده گرفته می شود، محدوده دمایی و رطوبتی عملکرد مانیتور صنعتی است. در حالی که این مورد یک معیار مهم است و عدم رعایت اعداد درج شده در مقابل آن ممکن است به نمایشگر صنعتی شما آسیب وارد کند. به طور کلی رطوبت بین 30 تا 80 درصد برای انواع مانیتور صنعتی مناسب است؛ اما اگر رطوبت از 80 درصد بیشتر شود ممکن است با مشکل زنگ زدگی و خوردگی قطعات داخلی دستگاه مواجه شوید. همچنین اگر دمای محیط از میزان درج شده در مشخصات فنی دستگاه بیشتر شود، سیم پیچ ها و قطعات داخلی در معرض آسیب دیدن و حتی ذوب شدن قرار می گیرند. پس حتماً دما و رطوبت مکانی را که مانیتور صنعتی تبلیغاتی در آن نصب شده، در حد استاندارد نگه دارید. همچنین اگر قصد دارید تا نمایشگر صنعتی دیجیتال ساینیج خود را برای مدتی طولانی خاموش نگه دارید، بهتر است حواستان به تأثیر رطوبت بر روی آن باشد!

به این نکته توجه داشته باشید که پنل جلویی مانیتور صنعتی از شیشه است!

در ساخت صفحه نمایش مانیتور صنعتی ال ای دی و LCD از شیشه استفاده می شود و باید به خصوص در هنگام جابجایی و نصب آن دقت بالایی داشته باشید. به طور کلی بهتر است تا مانیتورهای صنعتی مجهز به شیشه نشکن و ضد ضربه را خریداری کنید تا خیالتان به طور کامل از این موضوع راحت باشد. اما اگر بودجه کافی برای خرید این دستگاه ها را ندارید، باید در مراقبت از صفحه نمایش آن دقت بیشتری را به خرج دهید. به عنوان مثال آن را در مکانی نصب کنید که کمتر در معرض رفت و آمد و نور مستقیم خورشید باشد. همچنین از برخورد اجسام تیز با سطح صفحه نمایش دستگاه جلوگیری کنید.

برای تمیز یا ضد عفونی کردن سطح صفحه نمایش مانیتور صنعتی نیز از اسپری کردن مستقیم آب، مواد شوینده و الکل بر روی آن اجتناب نمایید. برای این منظور حتماً از دستمال یا پارچه استفاده کنید. ضمن اینکه توجه داشته باشید تا دستگاه خاموش باشد و سپس آن را تمیز کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که پنل جلویی مانیتور صنعتی از شیشه است!

نیازی نیست تا همیشه تصاویر با بالاترین میزان روشنایی نمایش داده شوند!

درست است که دستگاه مانیتور صنعتی برای نمایش تصاویر به صورت بدون وقفه طراحی شده و بسیاری از مدل های آن توانایی نمایش به صورت 24/7 (تمام 24 ساعت روز و هر 7 روز هفته) را دارند، اما می توانید با رعایت چند نکته ساده طول عمر پنل آنها را افزایش دهید. به عنوان مثال نیازی نیست که در تمام طول ساعات شبانه روز، شدت روشنایی دستگاه بر روی بالاترین میزان تنظیم شده باشد! درست است که تصاویر شفاف و درخشان بیشتر نگاه مشتریان را جذب می کند، اما به شرایط نوری محیط هم توجه داشته باشید! در روزهای ابری یا در ساعات انتهایی روز که هوا تاریک تر است، می توانید شدت روشنایی ساینیج هوشمند خود را کاهش دهید تا هم طول عمر پنل دستگاه بیشتر شود و هم مصرف برق کمتر شود.

رعایت این چند نکته به شما کمک می کند تا بتوانید از تابلو تبلیغاتی دیجیتال خود برای مدت طولانی تری استفاده کنید. شما می توانید برای دریافت مشاوره در زمینه خرید مانیتور صنعتی با قیمت مناسب، با شماره 73027-021 تماس بگیرید. همچنین می توانید برای دریافت قیمت مانیتور صنعتی سامسونگ، ال جی، جی پلاس، شارپ و دیگر برندها از طریق بخش گفتگوی آنلاین سایت شرکت ایده برتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.