ویندوز 11 همراه با یک منوی استارت جدید عرضه شده است که در آن دیگر خبری از Live Tiles نیست و یک طراحی مینیمالیستی و ساده برای آن در نظر گرفته شده است. یکی از بخش های اصلی منوی استارت ویندوز 11 بخش “Recommended” است که جایگزین تایم لاین شده و حاوی اپلیکیشن های تازه نصب شده و فایل هایی است که اخیراً بر روی سیستم باز کرده اید. همچنین فایل ها و اپلیکیشن هایی را که زیاد از آنها استفاده می کنید، در این بخش لیست می شوند تا بتوانید سریع تر به آنها دسترسی داشته باشید.

اگر چه این ویژگی کارایی بالایی دارد و شما را از صرف زمان برای پیدا کردن فایل هایی که به تازگی با آنها کار کرده اید بی نیاز می کند، اما ممکن است برخی کاربران به آن علاقه نداشته باشند. چرا که بسیاری معتقدند که این بخش باعث شلوغ شدن منوی استارت شده و دسترسی به فایل های ضروری تر را سخت می کند. اگر شما هم جزء این دسته از کاربران هستید، باید به شما بگوییم که امکان حذف بخش Recommended از منوی استارت ویندوز 11 وجود ندارد؛ اما می توانید از طریق اپلیکیشن Settings محتوای این بخش را حذف و مدیریت کنید.

آموزش حذف تمام محتوای بخش Recommended از منوی استارت ویندوز 11

با طی کردن مراحل زیر تمام محتوای بخش Recommended به صورت یکجا حذف می شوند.

1- اپلیکیشن Settings را باز کنید.

2- بر روی Personalization کلیک کنید.

3- از سمت راست صفحه بر روی Start کلیک کنید.

4- گزینه Show recently added apps را غیر فعال کنید تا اپلیکیشن های تازه نصب شده دیگر در منوی استارت نمایش داده نشوند.

5- گزینه Show most used apps را غیر فعال کنید تا اپلیکیشن هایی که مدام از آنها استفاده می کنید دیگر در منوی استارت نمایش داده نشوند.

6- گزینه Show recently opened items in Start, Jump Lists, and File Explorer را غیر فعال کنید تا فایل هایی که اخیراً باز کرده اید دیگر در منوی استارت نمایش داده نشوند.

آموزش حذف تمام محتوای بخش Recommended از منوی استارت ویندوز 11

آموزش حذف یک آیتم از بخش Recommended منوی استارت ویندوز 11

با انجام دادن مراحل زیر می توانید آیتم های خاصی را از بخش Recommended منوی استارت ویندوز 11 حذف کنید (نه همه آیتم ها را). 

1- منوی استارت را باز کنید.

2- بر روی آیتمی که قصد حذف کردن آن را از بخش Recommended دارید، کلیک راست کنید.

3- گزینه Remove from list را انتخاب کنید.

آموزش حذف یک آیتم از بخش Recommended منوی استارت ویندوز 11

به این ترتیب آیتم مورد نظر شما از این لیست حذف خواهد شد. البته توجه داشته باشید که این فایل به صورت فیزیکی از روی سیستم پاک نمی شود و همچنان در فولدری که ذخیره شده می توان به آن دسترسی داشت. 

اگر تعداد آیتم های موجود در بخش Recommended زیاد باشد، یک دکمه More در گوشه سمت راست بالای صفحه ظاهر می شود که با کلیک بر روی آن می توانید تمام فایل ها را مشاهده کنید. در لیست جدید نیز می توانید با کلیک راست بر روی آیتم مورد نظر خود، آن را از این بخش حذف نمایید.

منبع: windowscentral