در سیستم عامل های iOS 15.1 و iPadOS 15.1 اپل یک ویژگی کاملاً جدید را به فیس تایم اضافه کرده است. این ویژگی SharePlay نام دارد و همان طور که از نامش مشخص است به شما این امکان را می دهد تا ویدئو یا فایل صوتی دلخواه خود را در یک تماس فیس تایم به اشتراک بگذارید. اپل در معرفی این ویژگی از جمله زیر استفاده کرده است:

«یک راه کاملاً جدید برای نزدیک ترین خانواده ها و دوستان به یکدیگر، فارغ از فاصله موجود میان آنها».

در نسخه ابتدای iOS 15، SharePlay عملکرد چندان مناسبی نداشت و فایل ها را با تأخیر بالایی به اشتراک می گذاشت. اما اپل نواقص آن را در آپدیت iOS 15.1 برطرف کرده و اکنون کاربران گوشی های ios آیفون و آیپد های اپل می توانند بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کنند. پیش بینی می شود این قابلیت تا پایان سال 2021 آپدیت های جدیدتری نیز دریافت کند. توجه داشته باشید که اپل عنوان کرده تا تمامی کاربران باید سیستم عامل های iOS، iPadOS، watchOS، tvOS و macOS خود را آپدیت کرده و دیگر از نسخه های بتا یا نسخه های دولوپر استفاده نکنند.

محتوای دلخواه خود را با SharePlay در یک تماس فیس تایم به اشتراک بگذارید

چگونه با استفاده از SharePlay در کنار هم به تماشای ویدئو بنشینیم؟

کاربران فیس تایم اکنون می توانند با استفاده از SharePlay به تماشای ویدئوهای دلخواه خود (شامل شوها و برنامه های تلویزیونی) به صورت گروهی بنشینند. برای بهره بردن از این ویژگی ابتدا باید یک تماس فیس تایم با یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود برقرار کرده و سپس مراحل زیر را طی نمایید:

1- یکی از اپلیکیشن های نمایش ویدئو را که از SharePlay پشتیبانی می کنند باز کنید. به عنوان مثال می توانید اپلیکیشن Apple TV را باز کنید.

2- از منوی پاپ آپ، SharePlay را انتخاب کنید.

3- ویدئوی مورد نظرتان را پلی کنید. با این کار فیس تایم فعال می شود و تمام کسانی که با آنها تماس برقرار کرده اید، اگر از اعضای اپل تی وی باشند، می توانند ویدئو را تماشا کنند و به محتوای به اشتراک گذاشته شده توسط شما دسترسی خواهند داشت.

چگونه با استفاده از SharePlay در کنار هم به تماشای ویدئو بنشینیم؟

4- برای پایان دادن به پخش ویدئو باید از گزینه End استفاده کنید. توجه داشته باشید که شما می توانید ویدئوی در حال پخش را برای خود یا برای تمام اعضای حاضر پایان دهید. اگر گزینه توقف پخش را فقط برای خود انتخاب کنید، سایرین می توانند به تماشای ویدئو ادامه دهند.

چگونه با استفاده از SharePlay در کنار هم به موسیقی گوش دهیم؟

ویژگی SharePlay برای به اشتراک گذاری موسیقی هم کارایی مشابهی دارد. پس یک تماس فیس تایم برقرار کرده و مراحل زیر را طی نمایید:

1- یکی از اپلیکیشن های استریم موزیک را که از SharePlay پشتیبانی می کنند باز کنید. به عنوان مثال می توانید اپلیکیشن Apple Music را باز کنید.

2- از منوی پاپ آپ، SharePlay را انتخاب کنید.

3- فایل موسیقی مورد نظرتان را پلی کنید. با این کار فیس تایم فعال می شود و تمام کسانی که با آنها تماس برقرار کرده اید، اگر از اعضای اپل موزیک باشند، می توانند به موسیقی گوش دهند و به محتوای به اشتراک گذاشته شده توسط شما دسترسی خواهند داشت. 

چگونه با استفاده از SharePlay در کنار هم به موسیقی گوش دهیم؟

4- متوقف کردن پخش موسیقی نیز مشابه با متوقف کردن ویدئو (مرحله 4 بخش قبل) خواهد بود.

منبع: imore