همان طور که می دانید تلویزیون های جدید قابلیت اتصال USB را دارند اما با این حال بعضی از فایل های ویدئویی با فرمت های مختلف را نمایش نمی دهند و شما باز هم به مانیتور یا لپ تاپ خود بسنده می کنید. در اینجا یک نکته را فقط جهت یادآوری بیان می کنیم که شما می توانید با استفاده از کابل HDMI، کامپیوتر یا لپ تاپ خود را به تلویزیون وصل کنید و فایل های خود را مستقیما بر روی نمایشگر بزرگ آن تماشا کنید.
 
 نحوه اتصال کامپیوتر به تلویزیون با کابل HDMI
 
برای وصل كردن لپ تاپ یا کامپیوتر به تلويزيون با کابل hdmi، قبل از هر اقدامی اول بررسی کنید که کامپیوتر یا لپ تاپ شما چه پورت هایی دارد. احتمالا رایانه شما دارای پورت های VGA، composite video، S-video، DVI و HDMI خواهد بود.
 
 نحوه اتصال کامپیوتر به تلویزیون با کابل HDMI
 

بررسی نحوه اتصال کامپیوتر به تلویزیون با کابل HDMI

برای بررسی نحوه اتصال کامپیوتر به تلویزیون با کابل HDMI ، طبق مراحل زیر پیش بروید:

1-ابتدا کابل HDMI را به تلویزیون وصل کنید. سر دیگر سیم را به کامپیوتر متصل نمایید. توجه کنید که در کامپیوترهای رومیزی پورت HDMI معمولا پشت CPU قرار گرفته است.
 
بررسی نحوه اتصال کامپیوتر به تلویزیون با کابل HDMI
 
2-گزینه Source را روی کنترل تلویزیون انتخاب کنید سپس از طریق گزینه های Video ½، PC یا Input وارد سی پی یو کامپیوتر شوید. توجه کنید که بعد از اتصال این دو وسیله به یکدیگر، ممکن است گاهی اوقات تلویزیون به صورت خودکار، صفحه کامپیوتر را نمایش دهد اما اکثرا صفحه خالی را نمایش خواهد داد در این صورت مرحله بعد را دنبال کنید.
 
بررسی نحوه اتصال کامپیوتر به تلویزیون با کابل HDMI
 
3- وارد start کامپیوتر شوید و کنترل پنل را پیدا کنید. سپس بر روی گزینه Display کلیک کرده و گزینه Input را بیابید. این گزینه برای تنظیم وضوح صفحه نمایش به شما کمک می کند. شما در اینجا آیکون دو مانیتور را می بینید که یکی از آنهاdisabled  است. بر روی مانیتور غیر فعال کلیک کرده و گزینه را Extend the desktop onto this monitor را انتخاب کنید. در آخر با کلیک روی Apply تغییرات را ثبت کنید.
 
بررسی نحوه اتصال کامپیوتر به تلویزیون با کابل HDMI
 
به این ترتیب تلویزیون باید صفحه دسکتاپ کامپیوتر را نشان دهد. اما اگر باز هم این اتفاق نیفتاد، این مراحل را دوباره امتحان کنید. چنانچه باز هم موفق نشدید اتصال کابل اچ دی ام آی به پورت و سالم بودن کابل HDMI را بررسی نمایید.