از دستگاه کپی برای تهیه چند رونوشت از فایل مورد نظر به صورت متنی استفاده می شود.

از زمانیکه این دستگاه ابداع شده است تاکنون تقریبا می توان گفت که تمامی دستگاه های کپی از قابلیت های پرینت، اسکن و حتی فکس برخوردار می باشند و برای کارهای حرفه ای از دستگاه کپی تک کاره استفاده می شود.

 

فیدر دستگاه کپی چیست؟

 

بنابراین مهم است که قبل از خرید دستگاه کپی به نیاز خود توجه بیشتری داشته باشید.

در این مقاله قصد داریم به بررسی فیدر دستگاه کپی بپردازیم.

فیدر دستگاه کپی چیست؟

فیدر در دستگاه کپی یکی از قطعات این دستگاه به شمار می رود که باعث می شود با کمک آن به راحتی و بدون اینکه نیاز باشد درب آن را بلند کنیم از برگه ها، اسناد و سایر فایل ها کپی یا رونوشت بگیریم.

 

فیدر دستگاه کپی چیست؟

 

برای استفاده از فیدر دستگاه کپی، اسناد را به صورت دسته ای در فیدر یا قسمت محفظه نگهداره کاغذ قرار داده و سپس دکمه start را فشار می دهیم.

بعد از آن اجازه می دهیم تا دستگاه فتوکپی هر کدام از برگه ها را برای کپی بردارد.

این نکته را در نظر داشته باشید که از فیدر برای اسکن و کپی استفاده می شود و برای چاپ باید کاغذ را داخل کاست کاغذ سفید قرار دهید.

 

فیدر دستگاه کپی چیست؟

 

فیدر خودکار اسناد یا تغذیه کننده خودکار کاغذ در دستگاه فتوکپی که به اصطلاح آن را ADF خطاب می کنند از مهم ترین ویژگی هایی است که حین خرید حتما به آن توجه کنید .

 

فیدر دستگاه کپی چیست؟

 

به این دلیل که اگر دستگاه شما فاقد فیدر باشد مجبور خواهید شد به ناچار برگه های کاغذ را برای گرفتن کپی و یا اسکن یکی یکی بر روی شیشه دستگاه قرار دهید در حالیه با فیدر این امکان را دارید تا زمان و انرژی مصرفی را تا حد قابل توجهی کاهش بدهید.

یک فیدر دستگاه کپی می تواند به طور معمول بین یک الی 20 بار صفحه را مدیریت کند.