ضبط تماس ها بنا به دلایل مختلف می تواند کاربرد زیادی داشته باشد. به عنوان مثال اگر بخواهید از تماس ها یادداشت برداری کنید، می توانید آنها را ضبط کنید. یا این کار از لحاظ مسائل امنیتی می تواند به کمک شما بیاید. شما می توانید بر روی گوشی اندرویدی خود به صورت دستی تماس هایتان را ضبط کنید. اما گوگل امکانی را در اختیار کاربران خود قرار داده که امکان ضبط خودکار تماس های دریافتی از شماره هایی که در لیست مخاطبان شما نیستند یا شماره های منتخب کانتکت لیست شما را فراهم می آورد. متأسفانه این ویژگی در تمام کشورهای دنیا قابل استفاده نیست. اما اگر در کشور شما ضبط تماس امری قانونی است، در ادامه به شما آموزش می دهیم که چگونه از طریق اپلیکیشن Google Phone این کار را انجام دهید. توجه داشته باشید که ضبط تماس در بسیاری از مناطق به دلیل حفظ حریم شخصی افراد امری غیر قانونی تلقی می شود.

چگونه ضبط اتوماتیک تماس ها را فعال کنیم؟

1- اپلیکیشن Google Phone را باز کنید.

2- بر روی آیکون سه نقطه عمودی که در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد ضربه بزنید.

3- از منوی باز شده گزینه Settings را انتخاب کنید.

چگونه ضبط اتوماتیک تماس ها را فعال کنیم؟

4- گزینه Call recording را انتخاب کنید.

5- در بخش Always Record گزینه Numbers not in your contacts را فعال کنید. فعال کردن این گزینه باعث می شود تا تمامی تماس های دریافت شده از شماره هایی که در لیست مخاطبان شما وجود ندارد، به صورت اتوماتیک ضبط شوند.

6- پس از فعال کردن گزینه بالا، یک پیام تأیید مشاهده می کنید. بر روی گزینه Always record ضربه بزنید.

چگونه ضبط اتوماتیک تماس ها را فعال کنیم؟

7- اگر شما می خواهید تا تماس های دریافتی از برخی مخاطبان خاص خود را ضبط کنید، در مرحله 5 بر روی گزینه Selected Numbers ضربه بزنید و مخاطبان مورد نظر خود را به آن اضافه کنید.

8- در این مرحله هم مجدداً یک پیام تأیید مشاهده می کنید. بر روی Always record ضربه بزنید.

9- برای اضافه کردن مخاطب به این بخش، بر روی Choose a contact ضربه بزنید.

چگونه ضبط اتوماتیک تماس ها را فعال کنیم؟

10- مخاطبان مورد نظر خود را از کانتکت لیست گوشی موبایلتان انتخاب کنید تا به این لیست اضافه شود. 

11- پس از طی کردن این مراحل، مخاطبان انتخاب شده در بخش Selected numbers به صورت هایلایت شده قابل مشاهده هستند. تماس های دریافتی از این مخاطبان نیز به صورت اتوماتیک ضبط می شود. بدون اینکه نیازی به اقدامی از جانب شما باشد!

چگونه ضبط اتوماتیک تماس ها را فعال کنیم؟

به این ترتیب شما می توانید تماس های دریافتی خود را از طریق اپلیکیشن Google Phone ضبط کنید. مجدداً باید به این نکته اشاره کنیم که ضبط کردن تماس بدون اطلاع فرد تماس گیرنده در بسیاری از مناطق کاری غیر قانونی است و ممکن است به مجازات منجر شود. به همین دلیل پیش از اعمال تنظیمات بالا، از قانونی بودن ضبط تماس در منطقه محل زندگی خود اطمینان حاصل کنید.

منبع: androidcentral