در بخش قبل، گفتیم که امکان تهیه نسخه پشتیبان از پیامک های تلفن همراه وجود دارد. گوشی های هوشمند که به سیستم عامل اندروید 8.1 مجهز هستند، می توانند به صورت پیش فرض از SMS های کاربر بکاپ بگیرند.

اگر قسمت قبلی این مقاله آموزشی را در سایت ایده برتر دنبال کرده باشید، می دانید که دو نرم افزار جانبی را برای بکاپ گرفتن از پیام های گوشی همراه معرفی کردیم. SMS Backup+ و SMS Backup & Store.

آموزش بکاپ گرفتن از پیامک های گوشی همراه در اندروید

آموزش بکاپ گرفتن از پیامک های گوشی همراه در اندروید

  • SMS Backup & Restore

این اپلیکیشن گوشی هوشمند یک راه حل بسیار خوب و کاربردی برای بکاپ گرفتن از پیام های اس ام اس و ام ام اس گوشی موبایل است که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دارد.

این برنامه از تمام پیام ها پشتیبان گیری می کند و آن ها را در قالب یک فایل واحد ذخیره می نماید.

SMS Backup & Restore

کار با این اپلیکیشن اندرویدی بسیار ساده است. کافی است آن را نصب کرده و دسترسی های لازم را به آن بدهید. برای شروع بکاپ گیری دستی روی SET Up Backup بزنید.

این برنامه هوشمند به شما اجازه می دهد که در صورت تمایل فقط پیام های شخصی تان را ذخیره کنید. همچنین اگر دوست دارید که از ایموجی ها و مدیا نیز بکاپ گرفته شود، از منوی پیشرفته Advanced menu استفاده نمایید.

در گام بعدی، برنامه از شما در مورد محل ذخیره سازی فایل پشتیبان سوال می کند. شما می توانید بکاپ پیامک هایتان را در حافظه گوشی ذخیره کنید یا اینکه آن ها را به گوگل درایو یا دراپ باکس انتقال دهید.

سپس گزینه Back Up Now را انتخاب کنید و از سرعت فوق العاده برنامه هنگام تهیه پشتیبان، لذت ببرید.

اگر در زمان بکاپ گیری با SMS Backup & Restore به اینترنت متصل هستید، فایل را روی گوگل درایو ذخیره کنید.

SMS Backup & Restore

اما درصورتی که موبایلتان را به کامپیوتر یا لپ تاپ وصل کرده اید یا اینکه می خواهید گوشی را فلش کنید، آیتم ذخیره در دستگاه را انتخاب نمایید.

شما می توانید برنامه SMS Backup & Restore به طور دلخواه تنظیم کنید تا در بازه های زمانی مشخص، از اطلاعات جدید گوشی بکاپ تهیه کند.

فرآیند بازیابی بکاپ ها نیز بسیار ساده است. کافی است از منوی برنامه گزینه Restore را بزنید.

همچنین اگر قصد دارید که پیام هایتان در یک گوشی دیگر بازیابی شوند، گزینه Transfer را انتخاب کنید تا فایل ذخیره شده به وسیله وای فای دایرکت به گوشی مقصد منتقل شود.

SMS Backup & Restore
اپلیکیشن SMS Backup & Restore فاقد قابلیت بکاپ دلتا یا اینکرمنتال است. به همین علت با هربار بکاپ گیری، کلیه پیام ها را دوباره ذخیره می کند.

این مشکل زمانی بیشتر نمایان می شود که تعداد زیادی پیام چند رسانه ای در گوشی هوشمند وجود داشته باشد.

زیرا در این صورت کاربر با فایل هایی با حجم بسیار بالا مواجه می شود که آپلود هر روزه آنها در گوگل درایو یا دراپ باکس، میزان زیادی از حجم اینترنت را مصرف می کند!

به همین علت این برنامه برای مواقع ضروری مثل زمانی که می خواهید گوشی خود را عوض کنید مناسب تر است.

منبع: androidpolice

مطالب مرتبط:

انتقال عکس و فیلم از گوشی آیفون به کامپیوتر (1)

انتقال عکس و فیلم از گوشی آیفون به کامپیوتر (2)

بکاپ گرفتن از پیامک های گوشی همراه در اندروید - قسمت اول