بلوتوث و NFC را فراموش کنید! کاربران گوشی های موبایل سامسونگ می توانند از یک روش سریع تر و آسان تر برای به اشتراک گذاری عکس ها و ویدئوهای مورد نظر خود با دیگران استفاده کنند. اگر شما هم از یکی از گوشی های Galaxy سامسونگ استفاده می کنید که دارای سیستم عامل اندروید 10 و رابط کاربری One UI 2.0 به بالا است، می توانید از قابلیت Quick Share برای این منظور بهره ببرید. این قابلیت از تکنولوژی های بلوتوث و وای فای استفاده می کند و نزدیک ترین دستگاه Galaxy را پیدا کرده و انتقال فایل را آغاز می نماید. به نوعی می توان این قابلیت را مشابه با AirDrop بر روی گوشی های آیفون دانست. اما برای استفاده از Quick Share بر روی گوشی های گلکسی سامسونگ باید چه کاری انجام داد؟ در این مقاله استفاده از این قابلیت را به صورت مرحله و مرحله و به صورت تصویری به شما آموزش داده ایم. با ما همراه باشید.

با استفاده از قابلیت Quick Share گوشی های سامسونگ فایل های خود را با بالاترین سرعت انتقال دهید!

آموزش استفاده از Quick Share سامسونگ

برای استفاده از این قابلیت جهت جابجایی انواع فایل (عکس، ویدئو، موزیک و...) بین دو دستگاه گلکسی سامسونگ مراحل زیر را انجام دهید:

1- اپلیکیشن Gallery را بر روی گوشی گلکسی سامسونگ خود باز کنید.

2- فایل مورد نظر خود را انتخاب کرده و انگشت خود را بر روی آن قرار داده و نگه دارید.

3- بر روی گزینه Share که در گوشه سمت چپ پایین صفحه نمایش ظاهر می شود، ضربه بزنید.

آموزش استفاده از Quick Share سامسونگ

4- اگر می خواهید تا اطلاعات لوکیشن فایل انتخابی شما مخفی باقی بماند، گزینه Remove location data را انتخاب کنید.

5- بر روی Quick Share ضربه بزنید.

آموزش استفاده از Quick Share سامسونگ

6- بر روی آیکون سه نقطه عمودی در قسمت گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش ضربه بزنید.

آموزش استفاده از Quick Share سامسونگ

7- گزینه Settings را انتخاب کنید.

آموزش استفاده از Quick Share سامسونگ

8- اطمینان حاصل کنید که وضعیت Quick Share شما بر روی On قرار داشته باشد.

9- فردی را که می خواهید تا فایل های مورد نظرتان را برای او ارسال کنید، انتخاب نمایید. اگر فرد دریافت کننده فایل را پیش از این به اکانت Samsung Social خود اضافه نکرده اید، گزینه Everyone را انتخاب کنید.

آموزش استفاده از Quick Share سامسونگ

10- یک بار دکمه Back گوشی را فشار دهید و در این مرحله دستگاهی را که می خواهید فایل های خود را با آن به اشتراک بگذارید انتخاب نمایید.

توجه داشته باشید که فقط یک بار نیاز تا تنظیمات Quick Share را ست کنید و در دفعات بعدی که بخواهید از آن استفاده کنید، کارتان بسیار ساده تر خواهد بود. این تنظیمات به صورت اتوماتیک بر روی دستگاه های معمول گلکسی سامسونگ ذخیره می شوند و قابل استفاده خواهند بود. نکته قابل توجه این است که فرقی ندارد که قصد ارسال یک فایل را دارید یا دسته ای از فایل های حجیم! در هر صورت ظرف چند ثانیه می توانید آنها را به گوشی یا تبلت گلکسی دوستان و اعضای خانواده تان ارسال کنید.

منبع: androidcentral