اپل واچ به زودی قادر خواهد بود تا گوشی آیفون را در سریع ترین زمان ممکن، حتی زمانی که ماسک به صورت دارید، آنلاک کند. همچنین سرویس Fitness Plus به زودی با قابلیت AirPlay 2 سازگار خواهد شد و می توان به برنامه های تمرینی آن بر روی دستگاه های مختلف به سادگی دسترسی داشت. البته اپل زمان رسمی برای آپدیت نرم افزارهای خود اعلام نکرده، اما ارائه نسخه بتا WatchOS 7.4 برای استفاده عمومی، نوید این را می دهد که ظرف چند هفته آینده اپل واچ دستخوش تغییرات کاربردی جدیدی می شود!

WatchOS 7.4 به زودی عرضه می شود، دو ویژگی جدید برای اپل واچ!

آنلاک آیفون با اپل واچ

در آخرین آپدیت WatchOS 7.4 شما می توانید آیفون خود را از طریق اپل واچ، حتی زمانی که ماسک به صورت دارید، با استفاده از قابلیت تشخیص چهره آنلاک کنید. توجه داشته باشید که برای استفاده از این قابلیت باید آیفون شما به سیستم عامل iOS 14.5 مجهز باشد. همچنین نرم افزارهای مربوطه بر روی هم آیفون و هم اپل واچ باید به آخرین نسخه آپدیت شده باشند. همچنین آیفون و اپل واچ باید دارای پسورد باشند.

برای این منظور به Settings گوشی و بخش Face ID and passcode بروید و مطمئن شوید که اپل واچ شما آنلاک شده و به طور صحیح بر روی مچ دست شما قرار دارد. برای بار اول، شما باید پسورد خود را در آن وارد کنید. اما پس از آن شما می توانید به صورت swipe up آیفون خود را با Face ID آنلاک نمایید. پس از آنلاک شدن آیفون، اپل واچ شما را با اعلام هشدار و ویبره لمسی از این موضوع مطلع می کند.

سازگاری Fitness Plus با دستگاه های AirPlay 2

سازگاری Fitness Plus با دستگاه های AirPlay 2

اگر از اپل واچ استفاده می کنید و قصد کار با سرویس جدید Fitness Plus را دارید، اکنون آپشن های بیشتری در اختیار شما است. شما می توانید به سرویس ورزشی اپل واچ بر روی تمامی دستگاه ها یا حتی تلویزیون، از طریق قابلیت AirPlay 2 دسترسی پیدا کنید. سرویس Fitness Plus در ابتدا فقط بر روی یک آیفون، یک آیپد یا جدیدترین نسخه Apple TV قابل دسترس بود و حالا به سادگی می توان از آن بر روی دستگاه های مختلف استفاده کرد.

برای این منظور شما ابتدا باید یک برنامه تمرینی را از اپلیکیشن Fitness Plus بر روی آیفون یا آیپد خود انتخاب کنید. پس از آن با ضربه زدن بر روی آیکون casting که در گوشه سمت راست پایین صفحه قرار دارد، می توانید به برنامه تمرینی مورد نظرتان بر روی سایر دستگاه ها هم دسترسی داشته باشید. همچنین با مراجعه به بخش Settings و انتخاب قابلیت screen mirroring می توانید  برنامه تمرینی تان را بر روی دستگاه های مختلف مشاهده کنید.

باید به این نکته هم اشاره کنیم که آپدیت جدید اپل واچ از برخی ویژگی های موجود در iOS 14.5 هم بهره می برد. از جمله این ویژگی ها می توان به 217 ایموجی جدید و قابلیت تغییر موسیقی پیش فرض آن اشاره کرد. لازم به ذکر است که اپل آپدیت هایی برای iPadOS و TVOS نیز به تازگی عرضه کرده است. به هر حال کاربران اپل واچ به زودی از آپدیت نرم افزاری جدید اپل بهره مند خواهند شد؛ اما همان طور که اشاره کردیم، زمان رسمی ارائه این آپدیت ها هنوز اعلام نشده است.

منبع: cnet