قابلیت HP ZCentral به کاربران اجازه می دهد تا از راه دور و از هر مکانی که حضور دارند، به سیستم های قدرتمند اچ پی دسترسی داشته و به طراحی و ایجاد فایل های مورد نظر خود بپردازند. HP اعلام کرده که ZCentral در واقع یک «اپلیکیشن دسکتاپ ریموت» است و به تازگی یک قابلیت جدید برای آن عرضه کرده است. کاربران اکنون می توانند از طریق تبلت ها و نمایشگرهای وکام (Wacom) از قابلیت ZCentral Remote Boost استفاده کنند و یک محیط جدید برای خلق طراحی ها و آثار دیجیتال را تجربه نمایند.

تبلت ها و نمایشگرهای وکام با قابلیت HP ZCentral سازگار شده اند

پشتیبانی از تبلت ها و نمایشگرهای وکام به این معنی است که طراحان دیگر دغدغه خرید و استفاده از پردازنده ها و کارت های گرافیک قدرتمند بر روی دستگاه های خود را نخواهند داشت. در عوض آنها می توانند از قابلیت ZCentral Remote Boost استفاده کرده و طراحی های خود را بر روی دستگاه هایی با قابلیت جابجایی بیشتر انجام دهند. این ویژگی همچنین برای افرادی که به دلیل همه گیری کرونا مجبور به کار از منزل هستند اما سیستم آنها در شرکت محل کارشان قرار دارد، کارایی بالایی دارد. به این ترتیب بدون نیاز به یک مجموعه سخت افزاری قدرتمند، می توانید حرفه ای ترین کارهای گرافیکی را از راه دور انجام دهید!

اچ پی مراحل آزمایشی پشتیبانی از تجهیزات لمسی وکام را در اواخر سال 2020 آغاز کرد. از آن زمان به بعد، این شرکت در راستای بهبود میزان حساسیت و دقت اپلیکیشن های طراحی مختلف بر روی این دستگاه ها کار زیادی انجام داده است. به طوری که امروز سرویس ZCentral Remote Boost به طور کامل با نمایشگرها و تبلت های وکام سازگار است و از تکنولوژی های طراحی دو بعدی و سه بعدی پشتیبانی می کند.

ارائه ابزارهای جدید مدیریتی برای کنترل ارتباطات ZCentral Remote Boost

علاوه بر پشتیبانی از تبلت ها و نمایشگرهای وکام، HP اعلام کرده است که ابزارهای جدیدی برای مدیریت و بررسی ارتباط بین دستگاه های کاربران و دستگاه های HP از طریق قابلیت ZCentral Remote Boost عرضه کرده است. مدیران IT اکنون می توانند از دستگاه های موجود در پایگاه های HP هشدارهای سخت افزاری دریافت کنند و وضعیت سلامت و عملکرد آنها را مورد بررسی قرار دهند. قابلیت کنترل منابع به مدیران IT کمک می کند تا سخت افزار خود را از راه دور راحت تر مدیریت کنند. به عنوان مثال مدیران IT می توانند از طریق ویژگی زمان بندی جدید اضافه شده به ZCentral Connect، زمان خاموش و روشن کردن دستگاه ها را از راه دور کنترل نمایند.

قابلیت ZCentral Remote Boost بر روی سیستم عامل های ویندوز، لینوکس و مک قابل استفاده است. همچنین کاربران دستگاه های HP Z PC (مانند ZBook 14) می توانند از این قابلیت به صورت رایگان استفاده کنند. اما کاربران سایر دستگاه ها باید نسبت به خرید لایسنس این قابلیت اقدام نمایند. به نظر می رسد که همه گیری ویروس کرونا بر روی پیشرفت تکنولوژی تأثیر زیادی داشته و شرکت های مختلف در راستای تسهیل کار از منزل، در حال ارائه قابلیت های کاربردی تری نسبت به قبل هستند.

منبع: windowscentral