چین در این سالها به طور جدی به دنبال این بوده است تا به کمک سیستم های تشخیص چهره بتواند شهروندانی را که در پیاده رو در حال رفت و آمد هستند نام گذاری کند. شگفت آور است که بگوییم بالاخره این اتفاق افتاد.

به گزارش  Abacus یک دوربین که در  تقاطعی در شهر شرقی نینگبو نصب شده است، یک چهره مشهور به نام جیمزو دونگ، پس از تشخیص چهره اش در لحظه ای که در کنار اتوبوسی در حرکت بود را یافت و نامش را بر روی سیستم نمایش داد.

سیستم تشخیص چهره برای شناسایی افراد در پیاده روها به کار گرفته شد!

سیستم تشخیص چهره برای شناسایی افراد در پیاده روها به کار گرفته شد

در واقع این تکنولوژی جدید یا همان سیستم تشخیص چهره برای شناسایی افراد در پیاده روها به کار گرفته شد، یک هوش مصنوعی است که مردمی را که در  پیاده رو قدم می زنند را شناسایی می کند و با کمک دوربین های تشخیص چهره انجام می شود.

پلیس راهنمایی و رانندگی این شهر اشتباه جالبی که سیستم تشخیص چهره در چین مرتکب شد را پذیرفت و اظهار کرد که این خطا از بین رفته است و سیستم به گونه ای ارتقا یافته است تا از این مشکل جلوگیری شود.

سیستم تشخیص چهره برای شناسایی افراد در پیاده روها به کار گرفته شد

البته او جزئیاتی در مورد این پیشرفت و ارتقای سیستم ارائه نداد. حدود 200 میلیون دوربین مداربسته در کشور چین مستقر هستند و موارد انضباطی و امنیتی کشور را کنترل می کنند.

که البته پلیس شهر سنژن نیست که به دنبال تشخیص چهره شهروندان است؛ بلکه دوربین‌های نظارتی راهنمایی خیابان‌ها هستند که با مجهز شدن به آخرین فناوری‌های تشخیص چهره این کار را انجام می دهند.

پشت این فناوری، یک شرکت محلی به Intellifusion قرار دارد که یکی از بازیگران کوچک در بازار بزرگ نظارت پیشرفته چین است. در خط مقدم این بازار، دو شرکت چینی دیگر به نام‌های SenseTime و Megvii قرار دارند.

سیستم تشخیص چهره برای شناسایی افراد در پیاده روها به کار گرفته شد

سیستم تشخیص چهره برای پایش و کنترل جامعه

در ادامه خبر سیستم تشخیص چهره برای شناسایی افراد در پیاده روها به کار گرفته شد، اعلام شد است که نزدیک به 14،000 فرد پیاده در تقاطع شنژن این شهر  در یک دوره 10 ماهه نامگذاری شده اند که این رقم قابل تقدیر است.

این برنامه چندجانبه برای دولت چین به این معنی است که نه تنها قادر به شناسایی هریک از ۱.۴ میلیارد شهروند خود در عرض چند ثانیه است؛ بلکه توانایی ثبت و بررسی رفتار افراد برای پیش‌بینی تهدیدات احتمالی از سوی آن‌ها را نیز دارد.

سیستم تشخیص چهره برای پایش و کنترل جامعه

در ادامه موج این فناوری جدید در اوایل ماه جاری گزارش شد که مقامات چینی در پکن و شانگهای نیز از این نرم افزار شناختن چهره افرادی که در حال راه رفتن در کناره اتوبوس ها و امکان شهری هستند استفاده خواهند کرد. دولت چین مدعی شده است که از این تجهیزات و ابزارها برای ردیابی فراریان یا افراد مشکوک و مظنون استفاده می‌کند.

به هر حال، فناوری تشخیص چهره در سراسر چین به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد و دولت این کشور بدون اهمیت دادن به مخالفان و منتقدان، از سیستم تشخیص چهره برای پایش و کنترل جامعه استفاده می‌کند.

منبع: forbes