تلگرام به تازگی یک آپدیت بزرگ و اساسی دریافت کرده است. این آپدیت برای تمام نسخه های این اپلیکیشن، شامل نسخه های ویندوز، iOS و اندروید ارائه شده و در آن قابلیت پرداخت اینترنتی با عنوان Payments 2.0 اضافه شده است. با استفاده از این قابلیت خرده فروشان و فروشندگان اینترنتی می توانند پرداخت از طریق کارت بانکی در قالب چت را بپذیرند. همچنین این آپدیت ویژگی های جدیدی را به چت های صوتی اضافه کرده است. اگر استفاده از تلگرام تحت وب را ترجیح می دهید، اکنون با آپدیت جدید دو نسخه از این اپلیکشن تحت وب وجود دارد: Telegram Web K و Telegram Web Z.

آپدیت جدید تلگرام با ویژگی های جدیدی برای پرداخت اینترنتی و چت های صوتی ارائه شد

قابلیت Payments 2.0 بزرگترین تغییر ارائه شده در این آپدیت است. تا پیش از این تلگرام از بات های پرداخت آنلاین پشتیبانی می کرد که به کاربر اجازه می دهد تا بدون نیاز به خارج شدن از اپلیکیشن، کالاها و خدمات مورد نیاز خود را به صورت اینترنتی خریداری کند. اکنون این قابلیت به صورت پیش فرض در خود اپلیکیشن تلگرام موجود است و کاربران در هنگام چت می توانند از کارت های اعتباری برای پرداخت اینترنتی استفاده کنند.

تلگرام از هشت متد پرداخت اینترنتی پشتیبانی می کند. این متدها عبارتند از: Stripe، Yandex.Mney، Sberbank، Tranzoo، Payme، CLICK، LiqPay و ECOMMPAY. همچنین این آپدیت جدید امکان پرداخت اینترنتی از تمام نسخه های تلگرام، شامل نسخه ویندوزی را فراهم می آورد. لازم به ذکر است که تلگرام هیچ گونه کمیسیونی از پرداخت های انجام شده داخل این اپلیکیشن دریافت نمی کند.

در آپدیت جدید تلگرام چه ویژگی هایی به وویس چت اضافه شده است؟

وویس چت نیز که به عنوان پاسخ تلگرام به Clubhouse قلمداد می شوند، در آپدیت جدید این اپلیکیشن بهبودهایی در عملکرد پیدا کرده اند. اکنون شما می توانید پیام های خود در چت های صوتی را به صورت پیشرفته زمان بندی کنید. افراد حاضر در یک وویس چت یک زمان سنج مشاهده می کنند که زمان آغاز چت را نشان می دهد و در هنگام آغاز چت، شما را از طریق ارسال نوتیفیکیشن از این موضوع مطلع می کند. نسخه جدید تلگرام امکان باز کردن و مشاهده تصویر پروفایل و بیو را بدون نیاز به ترک کردن پنجره وویس چت به کاربر می دهد. به این ترتیب شما به آسانی می توانید اطلاعات کاربری افراد حاضر در وویس چت را در هنگام انجام چت مشاهده کنید.

تلگرام به عنوان یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های پیام رسان شناخته می شود که امکانات متعدد و کاربردی را در اختیار کاربران قرار می دهد. تعداد کاربران این اپلیکیشن روز به روز در حال بیشتر شدن است و کاربران قدیمی آن نیز از ویژگی های جدیدی که به آن اضافه می شود، کاملاً راضی به نظر می رسند! به این ترتیب پیش بینی می شود که در آینده ای شاید نه چندان دور، تعداد کاربران تلگرام از رقبایش مانند واتس اپ بیشتر شود. توجه داشته باشید که قابلیت پرداخت اینترنتی از قالب تلگرام در کشور ایران امکان پذیر است.

منبع: windowscentral