به استثنا چند مدل از ویدئو پروژکتورهای ریکو، پروژکتورهای زیادی با برد فوق العاده کوتاه وجود ندارند که بتوانند مانند دیتا پروژکتور ریکو Ricoh WX4141N برای حمل و نقل مناسب باشند.

در این دسته از پروژکتورها بعضی از ویژگی های تعاملی نیز اضافه می شود، اما اگر به تعامل نیاز ندارید، این ویژگی ها باعث افزایش قیمت می شوند. پروژکتور قابل حمل ریکو WX4141N ویژگی های تعاملی ندارد اما قابلیت هایی فراتر از نیاز شما ارائه می دهد.

تحلیل و بررسی دیتا ویدیو پروژکتور ریکو Ricoh PJ WX4141N

ویدئو پروژکتور ریکو Ricoh PJ WX4141N، یک پروژکتور قابل حمل کوتاه برد

از تحلیل و بررسی پروژکتور ریکو Ricoh PJ WX4141N، می توان آن را به عنوان پروژکتوری قابل حمل، غیر تعاملی، با برد فوق العاده کوتاه تلقی کرد. دستگاه ویدئو پروژکتور ریکو WX4141N در مجموع یک نسخه بهتر از نسل قبلی یعنی پروژکتور Ricoh PJ WX4130N است که به دلیل کسب عنوان بهترین انتخاب کاربران، سبب تغییر در خط تولید شرکت ریکو Ricoh شده است.

هر دو مدل مبتنی بر فناوری DLP هستند، با رزولوشن WXGA (1280 * 800) و همچنین دارای طراحی ظاهری مشابه هستند که باعث می شود آنها به طور قابل توجهی متفاوت از اکثر رقبا باشند.

پروژکتورهای با برد فوق العاده کوتاه نسبت به ارتفاع، عمق بیشتری دارند تا سیستم لنزی انها را در قسمت پشت ویدئو پروژکتور ریکو در نزدیک سطح بالایی قرار گیرد. این طراحی به شما امکان می دهد که جلوی پروژکتور را به طور موثری به سطح پرده نمایش نزدیک کنید. به عبارت دیگر شما می توانید پروژکتورهای با برد فوق العاده کوتاه را در نزدیک ترین فاصله نسبت به پرده پروژکتور نصب کنید و به سایز تصویر بزرگ دست پیدا نمایید. این ویژگی باعث شده تا این نوع پروژکتورها در فضاهای محدود و کوچک کارایی بالایی داشته باشند.

اما برخلاف پروژکتورهای با برد کوتاه، در ویدئو پروژکتور WX4141N ارتفاع نسبت به عمق بیشتر است، طول آن 22، عرض 25.6 و عمق 14.5 سانتی متر می باشد. سیستم لنزی در این طراحی نیز در قسمت بالایی، بین قسمت جلو و عقب پروژکتور قرار گرفته است، اما حتی پشت پروژکتور هم خیلی از صفحه نمایش نسبت به جلوی آن دورتر نیست.

همراه با اندازه کوچک، وزن دیتا پروژکتور ریکو مدل Ricoh PJ WX4141N سبک بوده و در حدود 2.8 کیلوگرم است. بنابراین با توجه به نیاز، شما می توانید آن را به طور دائمی در یک جا نصب کنید یا همراه با خود به هر جا که می خواهید، ببرید. کمپانی ریکو  حتی یک محافظ نرم و راحت برای آن قرار داده است تا به راحتی آن را حمل کنید.

ویدئو پروژکتور ریکو Ricoh PJ WX4141N، یک پروژکتور قابل حمل کوتاه برد

نصب و راه اندازی دیتا پروژکتور ریکو Ricoh PJ WX4141N

نصب و راه اندازی ویدئو پروژکتور های برد فوق العاده کوتاه کار آسانی است. درگاه های ارتباطی برای ورودی های تصویر که شامل VGA، HDMI و ویدیو کامپوزیت معمولی در کناره های دستگاه قراردارد. به این ترتیب شما محدودیتی برای اتصال پروژکتور ریکو PJ WX4141N به انواع دستگاه های پخش آنالوگ و دیجیتال (مانند لپ تاپ، کامپیوتر رومیزی، دستگاه ست آپ باکس، دستگاه پخش ویدئو و...) نخواهید داشت.

علاوه بر این، هر دو پورت LAN و Wi-Fi داخلی برای اتصال به شبکه یا یک برنامه رایگان برای دستگاه های iOS در نظر گرفته شده است. Ricoh تنها اجازه دسترسی به شما را از طریق Wi-Fi می دهد. به این ترتیب برای اتصال این پروژکتور به گوشی هوشمند و تبلت کار بسیار آسانی در پیش خواهید داشت. دیتا ویدئو پروژکتور ریکو WX4141N همچنین به یک پورت USB Type A داخلی برای اجرای فایل های یک فلش مموری مجهز شده است. در این حالت می توانید بدون نیاز به اتصال ویدئو پروژکتور به کامپیوتر یا لپ تاپ، فایل های ذخیره شده بر روی فلش مموری USB را به صورت مستقیم با آن به نمایش بگذارید.

نصب و راه اندازی دیتا پروژکتور ریکو Ricoh PJ WX4141N

کیفیت تصویر در پروژکتور قابل حمل ریکو Ricoh PJ WX4141N

برای استفاده از ویدئو پروژکتور WX4141N بهتر است از تصویری به اندازه 48 تا 80 اینچ در فاصله 11.7 تا 25 سانتی متری از صفحه نمایش مشاهده کنید. شما می توانید تصویر را تا حدی بزرگتر کنید، اما در این حالت دقت رنگ ها کاهش می یابد.

تصاویر تست شده در اندازه 80 اینچ، با نرخ 3300 لومن به راحتی در محیط هایی کاملا روشن در یک کلاس درس یا اتاق کنفرانس، از وضوح خوبی برخودار هستند. در شرایط نوری کم و یا اندازه صفحه نمایش کوچکتر، شما همچنین می توانید روشنایی را با استفاده از حالت اکو یا یکی از حالت های پایین روشنایی از پیش تعریف شده کاهش دهید.

در جمع بندی تحلیل و بررسی دیتا ویدیو پروژکتور ریکو مدل Ricoh PJ WX4141N می توان گفت یک پروژکتور قابل حمل و کوچک است که قابلیت نمایش تصاویر بزرگ و با کیفیت را دارد.

بنابراین اگر قصد خرید ویدئو پروژکتور کوچک را دارید، ویدئو پروژکتور ریکو Ricoh PJ WX4141N می تواند گزینه ایده آلی باشد.