اگر قصد خرید یک ویدئو پروژکتور به اندازه کافی روشن با رزولوشن 1080p برای اتاق های با اندازه متوسط دارید، مخصوصا اگر می خواهید آن پروژکتور به اندازه کافی سبک باشد و بتوانید به راحتی آن را با خود حمل کنید، دیتا ویدئو پروژکتور ریکو Ricoh PJ HD5450 را به لیست انتخاب های خود اضافه کنید.

پروژکتور ریکو HD5450 مبتنی بر فناوری DLP به همراه درخشندگی 3500 لومن بوده و وزن آن حدودا 3 کیلوگرم است و ویدئوهای تماشایی بیشتری را نسبت به بسیاری از پروژکتورهای رقیب خود نمایش می دهد.

با این حال، دیتا پروژکتور ریکو HD5450 در مقایسه با رقبا روشنایی بالایی ندارد و جزئیات دقیق را به خوبی اکثر مدل های پروژکتور با وضوح بالا ارائه نمی کند. این مشکل در نمایش متون سفید در پس زمینه سیاه با اندازه های فونت کوچک بیشتر خود را نشان می دهد.

تحلیل و بررسی دیتا ویدئو پروژکتور ریکو Ricoh PJ HD5450

تحلیل و بررسی دیتا ویدئو پروژکتور ریکو Ricoh PJ HD5450

پروژکتور ریکو HD5450 در رده پروژکتورهای سبک وزن، درخشان و با وضوح بالا مانند پروژکتور بنکیو BenQ MH741 ارزان قیمت و پروژکتور گران قیمت تر یعنی پروژکتور دل Dell Project 4350 و ویدئو پروژکتور اپسون Epson EX9200 Pro قرار می گیرد. پروژکتورهای BenQ و Dell هر دو نسبت به ویدئو پروژکتور ریکو Ricoh PJ HD5450 روشنایی بالاتری دارند و تمام این سه پروژکتور با یک تراشه DLP یکسان با همان رزولوشن 1080p ساخته شده اند. اکثر پروژکتورهای مبتنی بر فناوری DLP، از جمله ویدیو پروژکتور ریکو Ricoh PJ HD545، به طور قابل توجهی کیفیت رنگ های پایینی دارند، که می تواند بر کیفیت رنگ و روشنایی تصاویر تاثیر بگذارد.

تحلیل و بررسی دیتا ویدئو پروژکتور ریکو Ricoh PJ HD5450

بررسی روشنایی و پورت های ویدئو پروژکتور ریکو Ricoh PJ HD5450

بر اساس آزمایشات صورت گرفته، روشنایی 3500 لومنی این ویدئو پروژکتور، نور کافی برای نمایش بر روی پرده نمایش های 231 تا 313 اینچ در اختیار می گذارد. برای پرده نمایش های با سایز کوچکتر می توان روشنایی ویدئو پروژکتور Ricoh PJ HD5450 را با استفاده از حالت اکو کاهش داد.

ورودی های تصویر در کناره های پروژکتور ریکو Ricoh PJ HD5450 شامل دو پورت HDMI، دو پورت VGA برای اتصال به کامپیوتر و پورت های کامپوزیت و S-video می باشد. البته یک پورت LAN نیز وجود دارد که کنترل ویدیو پروژکتور ریکو را از طریق شبکه محدود می سازد.

بررسی روشنایی و پورت های ویدئو پروژکتور ریکو Ricoh PJ HD5450

پورت های HDMI از HDMI 1.4a پشتیبانی می کند و قادر به پشتیبانی کامل از محتواهای 3D است.

کیفیت تصویر دیتا پروژکتور ریکو HD5450 نسبتا پایین است اما قابل قبول می باشد. کیفیت و تعادل رنگ هر دو در محددوه تقریبا عالی قرار می گیرد. بسیاری از رنگ ها در هر حالتی کمی تاریک به نظر می رسند اما از پروژکتوری با سطوح متفاوتی از روشنایی رنگ ها جز این نمی توان انتظار داشت.

بررسی روشنایی و پورت های ویدئو پروژکتور ریکو Ricoh PJ HD5450

کیفیت صدا نیز به قدر کفایت خوب است به هر حال اسپیکر های منفرد 10 واتی تنها برای پخش صدا در یک اتاق کوچک جواب می دهد.

در تحلیل و بررسی دیتا ویدئو پروژکتور ریکو Ricoh PJ HD5450 می توان مزایای این پروژکتور قابل حمل را در رزولوشن 1080p، وزن کم، درخشندگی در اتاق های سایز متوسط خلاصه کرد و البته مواردی همچون متون سفید با پس زمینه سیاه معمولا سخت خوانده می شوند، ایجاد قوس های رنگین کمانی در تصاویر را از معایب این پروژکتور ریکو برشمرد.