اوریگامی، یک تکنیک مشهور است که باعث می شود بر اساس الگوهای دقیق تا زدن کاغذ، یک اثر هنری زیبا خلق شود.

یک رابط کاربری بی نقص نیز نتیجه همکاری بسیاری عناصر کوچک است که به طور دقیق در کنار هم قرار گرفته اند.

از این رو، اوریگامی شباهت زیادی به طراحی رابط کاربری UI دارد.

 طراحی رابط کاربری UI و UX به کمک اوریگامی

طراحی رابط کاربری UI و UX به کمک اوریگامی

در طراحی یک رابط کاربری، درست همانند اوریگامی نقص های کوچک در طراحی اولیه می توانند به مراحل نهایی منتقل شوند و بر نتیجه اصلی اثر بگذارند.

دیوید اوکانیوف، که یکی از موفق ترین طراحان در حوزه رابط های UX و UI است، می گوید:

من اولین بار، با شریک خود در زمان کار برای یک شرکت اسپانیایی به نام روکا Roca برخورد کردم. در ابتدا به مدت دو سال یا بیشتر، شرکت ما فقط شامل ما دو نفر بود و ما همه‌ی طرح‌های عناصر را یک‌تنه ساختیم. در آن زمان، بدون آن که دلیل اصلی این موفقیت را بدانیم، برای خلق نتیجه‌ای بزرگتر به راه خود ادامه دادیم.

طراحی رابط کاربری UI و UX به کمک اوریگامی

    وی در ادامه می افزاید:

در تمام مدت فعالیتمان، به تکنیک های اریگامی فکر می کردیم و این نکته را در نظر داشتیم اگرچه شما نمی‌توانید بسیاری از تاهای درون یک قطعه‌ی اوریگامی ساخته‌شده را ببینید، اما اشتباهات کوچک می‌توانند یک تفاوت مشهود در نتیجه ایجاد کنند.

طراحی رابط کاربری UI و UX به کمک اوریگامی

زیرا یک طراحی کامل و بی‌نقص علاوه‌بر ظرافت، نیازمند توازن، آهنگ و ثبات است. این موارد به احساسی که نتیجه منعکس می‌کند، مرتبط هستند.

زمانی که یک محصول را طراحی می کنید، به شیوه و اصول خود ایمان داشته باشید. دیوید اوکانیوف معتقد است که میان طراح بودن و کارآفرین بودن، همیشه طراح بودن، اولویت دارد.

طراحی رابط کاربری UI و UX به کمک اوریگامی

از نظر او، ابتدا باید محصول درست طراحی و ساخته شود و ارزیابی کسب و کار در مرحله بعد قرار گیرد.

به علاوه از آن جا که بسیاری از کارآفرینانی که تفکر تجاری دارند نمی توانند محصول و طرح خود را به صورت خلاقانه ای تصور کنند، در اینجا برتری و تمایز شما نسبت به دیگران نمایان خواهد شد.

منبع: thenextweb