سازمان ها و تشکیلات بزرگ به زودی می توانند جلسات خود را با حضور هزار نفر در اپلیکیشن Microsoft Teams برگزار کنند. در ماه مارچ 2021 (فروردین 1400) مایکروسافت اعلام کرد که در حال کار بر روی قابلیت برگزاری وبینار در اپلیکیشن تیمز است. البته مطابق با اخباری که پیش از این منتشر شده بود، مایکروسافت باید در ماه مارچ این قابلیت را عرضه می کرد؛ اما بنا به دلایلی این موضوع محقق نشد. با این وجود امکان برگزاری وبینار و جلسات بزرگ به زودی به این اپلیکیشن اضافه خواهد شد.

امکان برگزاری وبینار و جلسات بزرگ در Microsoft Teams فراهم شده است

مطابق با برنامه زمانی پروژه مایکروسافت 365، پشتیبانی از جلسات بزرگ و وبینار در Teams در حال آماده سازی است و قرار است تا در این ماه در اختیار کاربران قرار گیرد. اما تجربه ثابت کرده که تاریخ های مشخص شده در پروژه مایکروسافت 365 شاید چندان دقیق نباشند و تغییر کنند.

به هر حال، این قابلیت به زودی در اپلیکیشن تیمز قابل استفاده خواهد بود و کاربران می توانند جلسات بزرگ و وبینارهای خود را با حضور حداکثر 1000 نفر در آن برگزار کنند. این جلسات به صورت تعاملی خواهند بود و افراد حاضر در جلسه می توانند نظرات خود را بیان کنند. همچنین مدیران می توانند نحوه برگزاری جلسه را کنترل کنند و به عنوان مثال امکان چت و ارسال فایل صوتی یا ویدئویی را غیر فعال کنند.

امکان برگزاری جلسه 10000 نفری به صورت غیر تعاملی

اگر تعداد 1000 نفر برای سازمان شما کافی نیست، منتظر قابلیت برگزاری جلسات با تعداد 10000 نفر در Teams باشید! البته این جلسات به صورت تعاملی نخواهند بود و فقط ارائه دهنده می تواند مطالب خود را در جلسه برای حاضرین به اشتراک بگذارد. بنابراین افراد حاضر در جلسات 10000 نفری امکان بیان نظرات خود در حین برگزاری جلسه را نخواهند داشت. مایکروسافت برنامه دارد تا محدودیت تعداد افراد حاضر در این جلسات را تا 20000 نفر هم ارتقا دهد.

در توضیحات ارائه شده در برنامه مایکروسافت 365 در رابطه با جلسات 20000 نفری چنین ذکر شده است:

«اگر تعداد افراد حاضر در یک جلسه یا وبینار 1000 نفری از محدودیت تعیین شده فراتر رود، جلسه به صورت خودکار به حالت 10000 نفری می رود. در این حالت دیگر جلسه به صورت تعاملی نخواهد بود و افراد حاضر در جلسه نمی توانند واکنشی داشته باشند. در این دوران که بیشتر افراد مجبور به کار از منزل هستند، مایکروسافت قصد دارد تا محدودیت جلسات خود را تا 20000 نفر هم ارتقا دهد. این ویژگی تا آخر سال 2021 به Teams اضافه خواهد شد».

توجه داشته باشید که سازمان ها برای برگزاری وبینار و جلسات بزرگ به یک نوع لایسنس احتیاج خواهند داشت. مطابق با اعلام یکی از اعضای تیم توسعه مایکروسافت، برگزاری وبینار شامل دسته بندی E3/E5 و جلسات کاری معمولی و جلسات کاری پرمیوم در دسته بندی A3/A5 قرار می گیرند. همچنین این قابلیت برای نهادهای دولتی در آینده فعال خواهد شد و هم اکنون در دسترس نیست. به این ترتیب به نظر می رسد که استفاده از این ویژگی برای برگزاری وبینار و جلسات بزرگ در ایران با محدودیت هایی همراه باشد.

منبع: windowscentral