شرکت LG به تازگی اعلام کرد که از بازار گوشی های هوشمند خارج خواهد شد و دیگر به تولید گوشی ادامه نخواهد داد. اکنون این سؤال برای کاربران ایجاد شده که ال جی چه برنامه ای برای پشتیبانی از گوشی های فعلی خود دارد. به خصوص اینکه ال جی سابقه چندان درخشانی برای ارائه آپدیت های به روز برای گوشی های خود نداشته است! این شرکت پیش از این اعلام کرده بود که دستگاه های ساخت این شرکت تا سه سال پس از تولید مورد پشتیبانی ال جی قرار می گیرند. اما همچنان بسیاری از کاربران نسبت به آینده گوشی های خود شک دارند. اکنون ال جی لیست گوشی های خود را که به اندروید 12 و اندروید 13 آپدیت خواهند شد، منتشر کرده تا نگرانی کاربران به طور کامل برطرف شود.

لیست گوشی های LG که به اندروید 12 و اندروید 13 آپدیت خواهند شد

برنامه ال جی برای آپدیت دستگاه های خود به اندروید 12 و اندروید 13 خبر خوبی برای کاربران گوشی های هوشمند این شرکت است. مطابق انتظار در این لیست گوشی LG Wing و هر دو نسخه LTE و 5G گوشی LG Velvet دیده می شود و این دو گوشی به اندروید 13 نیز آپدیت خواهند شد. همچنین آپدیت اندروید 12 برای گوشی LG G8 ارائه خواهد شد. در ادامه لیست کامل گوشی های ال جی را که سیستم عامل آنها به نسخه های جدید اندروید آپدیت خواهد شد، مشاهده می کنید. همچنین در این لیست گوشی هایی که هم اکنون از سیستم عامل اندروید 11 بهره می برند، آورده شده است.

گوشی هایی که در حال حاضر از اندروید 11 بهره می برند:

* LG Wing        * LG Velvet (LTE/5G)        * LG V50S
* LG V50        * LG G8                * LG Q31
* LG Q51        * LG Q52                * LG Q61
* LG Q70        * LG Q92                * LG Q9 One

گوشی هایی که آپدیت اندروید 12 برای آنها منتشر خواهد شد:

* LG Wing        * LG Velvet (LTE/5G)        * LG V50S
* LG V50        * LG G8                * LG Q31
* LG Q52        * LG Q92

گوشی های که آپدیت اندروید 13 برای آنها منتشر خواهد شد:

* LG Wing        * LG Velvet (LTE/5G)

به طرز عجیبی نام گوشی LG V60 ThinQ 5G در لیست بالا دیده نمی شود! این گوشی در سال 2020 و درست قبل از گوشی Velvet توسط ال جی روانه بازار شد و جزء گوشی های به روز و جدید این برند به شمار می آید. همچنین این گوشی از شبکه ارتباطی 5G پشتیبانی می کند. ال جی مدتی قبل ارائه آپدیت اندروید 11 برای این گوشی را در ایالات متحده آغاز کرد، اما متأسفانه این کار پس از مدتی متوقف شد و یکی از بهترین گوشی های ال جی در سال های اخیر، آپدیت اندروید 11 را دریافت نکرد! توجه داشته باشید که لیست بالا برای مدل های کره ای ال جی است و ارائه آپدیت اندروید برای گوشی های LG متناسب با منطقه جغرافیایی آنها متفاوت خواهد بود. به هر حال همین موضوع هم خبر خوبی برای کاربران گوشی های ال جی است! چرا که بر این دلالت دارد که ال جی پشتیبانی از گوشی های خود را به طور کامل متوقف نخواهد کرد و برای آیندۀ آنها برنامه هایی دارد!

منبع: androidcentral