جدیدترین محصولات اپل، یعنی آیفون های تاشو، همچنان خبرساز هستند. طبق گزارش های بدست آمده، اپل قصد دارد آیپدهای مینی را با آیفون های تاشو خود جایگزین کند. البته این گزارش ها به صورت رسمی توسط این شرکت تایید نشده اند. طبق خبرهای منتشر شده از برخی منابع معتبر و به گفته My Drivers، این احتمال وجود دارد که دومین تولیدکننده بزرگ گوشی های موبایل هوشمند در جهان، آیفون های جدید تاشدنی را جایگزین آیپدهای مینی خواهد کرد. براساس این شایعه ها، گوشی هوشمند تاشوی اپل از قلم دیجیتال اختصاصی نیز پشتیبانی خواهد نمود؛ البته هنوز مشخص نیست که بحث از یک قلم با مدلی جدید است یا از مدل های فعلی استفاده خواهد شد.

جایگزینی آیپدهای مینی با آیفون های مجهز به صفحه نمایش تاشو

مشخصات فنی فاش شده از آیفون های تاشوی اپل

اطلاعات موجود حاکی از این هستند که اندازه صفحه نمایش های گوشی های تاشوی محصول این شرکت کالیفرنیایی بین 7.3 یا 7.6 اینچ خواهد بود؛ اما نسبت تصویر بسیار بلند و کشیده ای خواهد داشت. خبرگزاری مذکور اعلام کرده است که کاربران باید منتظر عرضه این محصول در سال 2022، یعنی سال میلادی، آینده باشند. البته برخی از منابع، مانند Equal Ocean، ادعا دارند که آیفون تاشو در سال 2023 و حتی بعد از آن وارد بازار خواهد شد. براساس گزارش های مختلف، چند سالی می شود که اپل فرآیند ساخت آیفون های تاشو را آغاز کرده است؛ در اصل روند تولید جدیدترین محصولات این شرکت با عرضه گوشی های هوشمند گلکسی فولد محصول سامسونگ، بزرگ ترین رقیب اپل، شروع شد. می توان گوشی گلکسی فولد را اولین گوشی هوشمند تاشوی موجود در بازار دانست که به صورت انبوه در اختیار کاربران گوشی موبایل اپل قرار گرفت. معمولا چند سالی طول می کشد که اپل نوآوری ها و تکنولوژی های جدید را در محصولات خود مورد استفاده قرار دهد. این غول فناوری از تجربه سایر شرکت ها و رقبای خود بهره می برد تا بتوانند تولیدات خود را با کیفیت بهتری روانه بازار جهانی کند.

هدف اپل از جایگزین کردن آیپدهای مینی با آیفون های تاشو چیست؟

برخی از تحلیلگران معتقد هستند که به دلیل تفاوت قیمت زیاد بین این دو محصول، امکان ندارد که اپل بخواهد آیپدهای مینی را با آیفون های تاشو جایگزین کند. با این حال، احتمال می رود که این شرکت به دلایل دیگری بخواهد آیپد مینی را کنار بگذارد. شاید در طی چند سال آینده، همه آیپدها حاشیه های کمتری داشته باشند و تبلت های بزرگ تر اپل، نسل فعلی آیپدها یعنی آیپدهای سری پنجم را الگوی خود قرار دهند. البته به درستی مشخص نیست که این شرکت مستقر در پرتوریکو چه قصدی از این جایگزینی دارد. فقط باید تا زمان انتشار یک اطلاعیه رسمی از اپل منتظر بمانیم تا هدف اصلی این تولیدکننده بزرگ را بفهمیم.

منبع: gsmarena