پس از اعتراض و درخواست کاربران حول مشکلی که با کارتریج ها وجود داشت خبرهایی مبنی بر حل مشکل کارتریج های اچ پی با حذف DRM به وجود آمد.

بدین صورت که شرکت اچ پی اعلام کرده "به روز رسانی نرم افزاری را به صورت رایگان" منتشر کرده که تکنولوژی (Digital Rights Management (DRM را حذف خواهد کرد.

این شرکت بیان کرد : "با این که تعداد کمی از مشتریان تحت تأثیر این موضوع قرار گرفته اند" اما تاکید کرد که در آینده، "ویژگی های امنیتی" مشابهی را برای حل مشکل به کار خواهد گرفت.

حل مشکل کارتریج های اچ پی با حذف DRM

مشکل قفل شدن کارتریج های اچ پی

البته این مشکل برای کارتریج هایی با قیمت مناسب تر هم وجود دارد با این تفاوت که اچ پی اولین کمپانی است که متوجه آن شده است.

قفل شدن کارتریج اچ پی مشکلی است که گاهی کاربران با آن مواجه می‌گردند. مشکل قفل شدن کارتریج های اچ پی hp غالباً پس از بروز رسانی نسخه سیستم عامل پرینتر و یا استفاده از کارتریج بازسازی شده یا تعویض کارتریج سازگار با دستگاه اتفاق می افتد.

مشکل قفل شدن کارتریج های اچ پی

مدت طولانی است که شرکت اچ پی یک چیپ امنیتی بر روی پرینترهای جوهرافشان و کارتریج های خود نصب کرده است. اگر شما از کارتریج  knock-off استفاده کنید احتمالا با خطایی مبنی بر اینکه "کارتریج پرینتر شما قفل شده است"، "کارتریج دست دوم یا جعلی شناسایی شد" و "کارتریج مورد تایید اچ پی نیست" رو به رو خواهید شد.

خیلی ناراحت کننده است اما این موضوع وجود دارد. هر چند سال گذشته HP نسخه به روزرسانی شده نرم افزار استفاده در چاپگرهای سازمانی را عرضه کرد اما این نسخه هم از هفته گذشته هر نوع کارتریج را قفل می کند بجز آن که خود شرکت در آن قرار داده است.

حل مشکل کارتریج های اچ پی با حذف DRM

با این که اچ پی اولین شرکتی نیست که برای افزایش امنیت از سیستم های DRM در کارتریج های خود استفاده کرده است. در حدود 13 سال پیش Lexmark رقیب HP با یک شکایت علیه اجزای کنترل استاتیک دست و پنجه نرم می کرد. موضوع این شکایت میکروچیپ هایی بود که می توانست DRM چاپگر Lexmark را دور بزند.

حل مشکل کارتریج های اچ پی با حذف DRM

با همه این تفاسیری که اعلام شد به هر حال شرکت اچ پی اعلام کرده جهت حل مشکل کارتریج های اچ پی با حذف DRM اقدام کرده است.

اما  خبر خوب برای مصرف کنندگان این محصول این است که احتمالا راه حل شرکت آخرین راه حل برای آنها نخواهد بود. کارتریج 123inkt در حال حاضر تراشه هایی طراحی کرده که برای دور زدن سیستم امنیتی HP به روز رسانی شده است. این تراشه ها باید در مدت زمان کمی در دسترس باشند.

منبع: wired