کودکان شما اکنون می توانند پروفایل مخصوص به خود را در Google TV با کمک والدین ایجاد کنند. پروفایل کودکان می تواند با تم های سرگرم کننده و جذاب شخصی سازی شود و یک محیط خاص را برای کودکان فراهم آورد! همچنین والدین می توانند از ویژگی های کنترل کننده مانند مدیریت زمان نمایش بهره ببرند و مدت زمان تماشای برنامه های تلویزیونی کودکان خود را زیر نظر داشته باشند. به کمک این تکنولوژی کاربردی گوگل، کودکان می توانند در یک محیط کاملاً امن و قابل کنترل، از اینترنت استفاده کرده و به محتوای مناسب با سن خود دسترسی داشته باشند.

Google TV پروفایل مخصوص کودکان را در ماه جاری (مارچ 2021) ارائه خواهد کرد

قابلیت پروفایل مخصوص کودکان بر روی Chromecast with Google TV و دیگر دستگاه های Google TV در ماه جاری (مارچ 2021، اسفند 99 و فروردین 1400) عرضه خواهد شد. والدین می توانند برای کودکان خود از اکانت های فعلی استفاده کنند یا برای آنها یک پروفایل جدید با نام و سن کودک خود ایجاد نمایند. پس از ایجاد پروفایل، والدین می توانند اپلیکیشن های ارائه شده مخصوص کودکان را از میان لیست پیشنهادی انتخاب کنند. کتابخانه Google Play Family به شما این امکان را می دهد تا اپلیکیشن های خود را میان دستگاه های مختلف به اشتراک بگذارید. همچنین شما می توانید از تم های جذابی مانند Under the Sea، Dinosaur Jungle و Space Travel و عکس های آواتار از کاراکترهای کارتونی بر روی پروفایل کودک خود استفاده کنید. تم ها و عکس های آواتار جدید در هفته های پیش رو در Google TV قابل استفاده خواهند بود.

امکان تنظیم تایمر برای نمایش برنامه ها

یکی دیگر از ویژگی های کاربردی Google TV Kids، امکان محدود کردن زمان نمایش به سادگی هر چه تمام تر است. والدین می توانند یک تایمر تنظیم کنند که زمان نمایش را کنترل کند. به این ترتیب وقتی زمان متوقف کردن نمایش برنامه ها فرا برسد، تایمر به صورت pop up بر روی صفحه، نمایش داده می شود. همچنین پروفایل های کودکان می تواند از طریق یک PIN قفل شود تا فقط والدین به آن دسترسی داشته باشند. 

کنترل محتوای دردسترس برای کودکان توسط والدین از طریق اپلیکیشن Family Link

والدین می توانند برای زیر نظر داشتن برنامه ها و محتوایی که کودکانشان تماشا می کنند، از اپلیکیشن Family Link استفاده کنند. این اپلیکیشن به صورت یکپارچه بر روی تمامی دستگاه های گوگل عمل می کند و به والدین این امکان را می دهد تا اپلیکیشن ها و برنامه های مورد نظرشان را بلاک یا کنترل کنند.

به هر حال این قابلیت در دوران پاندمی ویروس کرونا و قرنطینه می تواند بسیار مفید باشد و اوقات فراغت کودکان را به خوبی پر کند. همچنین کودکان می توانند در یک بستر امن و تحت نظر والدین، با فضای اینترنت آشنا شوند و برنامه های مورد نظرشان را جستجو کنند. گوگل به عنوان یکی از غول های دنیای تکنولوژی، با ارائه پروفایل مخصوص کودکان برای Chromecast with Google TV و دیگر دستگاه های Google TV امکانات کنترلی کاربردی نیز در اختیار والدین قرار داده و به آنها در مدیریت فعالیت های فرزندشان در این سرویس کمک زیادی می کند.

منبع: cnet