چندی قبل گوگل در رویداد معرفی آنلاین محصولات خود، برنامه Google recorder را نیز معرفی کرد. یکی از جذاب ترین قابلیت های گوشی های موبایل سری پیکسل گوگل که مورد توجه بسیاری از کاربران قرار می گیرد، اپلیکیشن کاربردی ضبط صدای آنها می باشد. این برنامه را می توان اکنون بر روی انواع گوشی های موبایل مدل پیکسل، که پس از مدل پیکسل 2 عرضه شدند، به طور انحصاری یافت. Google recorder صدای کاربر را، حتی زمانی که به شبکه اینترنت متصل نباشد، بدون هیچ وقفه ای و با سرعت تمام به متن تایپ شده تبدیل می کند. البته لازم به ذکر است که قابلیت رونویسی از روی صدا در این برنامه در حال حاضر فقط برای زبان انگلیسی و با لهجه آمریکایی فراهم است. این برنامه به کاربران این اجازه را می دهد تا صداهای ضبط شده را به راحتی پیدا کنند و آنها را در برنامه های مختلف ویرایش صدا تغییر بدهند.

راه اندازی نسخه تحت وب Google recorder

راه اندازی نسخه تحت وب Google recorder

براساس گزارش های بدست آمده از برخی منابع معتبر، نسخه تحت وب برنامه Google recorder به تازگی راه اندازی شده است. با توجه به اینکه رابط کاربری نسخه وب این برنامه به درستی عمل نمی کند، اینگونه به نظر می رسد که گوگل زودتر از موعد مقرر آن را منتشر کرده است. آدرس recorder.google.com اخیرا ایجاد شده است و باعث می شود تا کاربران بتوانند صداهای ضبط شده را مشاهده کنند و فایل های رونویسی شده از روی آنها را بشنوند. Google recorder منجر به تسهیل جست و جو بین فایل های ضبط شده چند ساعته می گردد و امکانی را فراهم می سازد تا بتوان به صورت خودکار، سخنرانی ها یا مصاحبه با موضوعات مبهم را برچسب گذاری نمود. بعلاوه، امکان حذف و اعمال تغییرات و اصلاحات بر روی صداهای ضبط شده نیز وجود دارد؛ به این صورت که با برش بخش هایی از متن رونویسی، زمان و حجم صداها را کاهش داد. همانطور که گفته شد، تمامی این فعالیت ها در حال حاضر بر روی گوشی های پیکسل گوگل و از طریق برنامه Google recorder قابل انجام هستند. نسخه وب این برنامه، چنین قابلیت هایی را امکان پذیر می کند و فایل های ضبط شده را به اشتراک می گذارد.

اگر به وبسایت Google recorder مراجعه نمایید، صفحه فرود را مشاهده خواهید کرد و چنانچه بخواهید با حساب کاربری گوگل خود وارد سیستم شوید، برنامه از کار می افتد؛ به همین خاطر انتظار می رود که این وبسایت نیز در آینده ای نزدیک دیگر کارایی نداشته باشد. از آنجایی که گوگل این برنامه را زودتر از موعد مقرر و پیش از اینکه از عملکرد درست آن مطمئن شود راه اندازی کرده است، کاربران از این شرکت می خواهند تا چاره ای برای این مسئله بیندیشد و مشکل را هر چه سریع تر حل کند. برنامه ای که چنین قابلیت های کارآمدی را در اختیار کاربران قرار می دهد، می توانید فواید و مزایای فراوانی برای آنها داشته باشد؛ بنابراین باید در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل Google recorder مورد بررسی قرار بگیرد.

منبع: gsmarena