در این خبر می خواهیم از زمانی که انتظار می رود گوشی های فوق العاده سریع 5G از سازندگان مطرح به دنیای تکنولوژی معرفی شوند صحبت کنیم. آخرین نسل از تکنولوژی تلفن همراه، که به عنوان 5G شناخته شده است، بزرگترین موج معرفی سیستم های 5G به بازار به احتمال زیاد در سال های 2019 و 2020 به راه خواهد انداخت و یک شبکه اینترنتی عظیم و بسیار سریع در تمام دنیا ایجاد خواهند کرد.

مزایای یک اینترنت نسل پنجم یا 5G تنها از طریق تلفن های همراه قابل درک خواهد بود. بنابرین لزوم طراحی و ساخت گوشی هایی که بتوانند این شبکه سریع اینترنتی را پوشش دهند احساس می شود.

شرکت اپل Apple و تولید گوشی های اینترنت 5G

اپل عجله ای برای راه اندازی یک آیفون 5G ندارد انتظار نداریم که  در سال 2019 و  یا شاید تا سال 2020 این اتفاق بیافتد.  اصولا شرکت اپل در معرفی گوشی ها اولین نیست بلکه تمایل دارد به جای اولین بهترین و با کیفیت ترین را به بازار ارائه دهد. همانطور که حتما به یاد دارید در مورد  رقابت بین اولین گوشی های LTE ،3G و 4G هم چنین بود.

شرکت اپل Apple و تولید گوشی های اینترنت 5G

بنابراین، در حالی که ما می توانیم شاهد عرضه گوشی های اندرویدی 5G در سال 2019 باشیم، اما انتظار نداریم که اپل به این سرعت کاری انجام دهد.

شرکت سامسونگ Samsung و تولید گوشی های اینترنت 5G

شرکت سامسونگ Samsung و تولید گوشی های اینترنت 5G

در ماه آگوست، شرکت سامسونگ sumsung اعلام کرد که با همکاری شرکت مخابراتی کره جنوبی، اولین گوشی 5G خود را منتشر می کند و افزود که این گوشی Galaxy S10 اصلی نخواهد بود. در عوض، شایعات نشان می دهد که این دستگاه ممکن است Galaxy S10 Plus باشد، که پیش بینی شده که همتای بزرگترS10 باشد. طبق گفته بلومبرگ، در ایالات متحده، سامسونگ می تواند این گوشی را با همکاری Verizon هم منتشر کند.

در همین حال، انتظار می رود کره جنوبی اینترنت 5G  خود را در مارس 2019 مستقر کند و از آنجایی که سامسونگ معمولا گوشی های گلکسی S خود را در فوریه یا مارس راه اندازی می کند، ممکن است این گوشی  5G را در همین بازه زمانی ببینیم. علاوه بر این، سامسونگ به احتمال زیاد این گوشی را در کره جنوبی به فروش می رساند، در حالی که انتظار می رود که در دیگر بازارها طول بکشد.

شرکت سامسونگ Samsung و تولید گوشی های اینترنت 5G

شرکت گوگل Google و تولید گوشی های اینترنت 5G

گوگل برنامه های خود را برای 5G مشخص نکرده است. آنچه ما می دانیم این است که Verizon اعلام کرده که قصد دارد شبکه ی 5G خود را در اوایل سال 2019 به بازار عرضه کند.

در چند سال گذشته، گوگل از Verizon به عنوان پشتیبان شبکه گوشی های Pixel خود، از جمله Pixel 3 جدید، استفاده کرده است. این به این معنی است که گل سرسبد بعدی گوگل، یک گوشی 5G است و احتمالا Pixel 4 نامیده می شود. اگر با برنامه راه اندازی معمول گوگل پیش برویم پیکسل 4 احتمالا در اکتبر سال 2019 پس از نیمه اول سال به بازار می آید.

شرکت ال جی LG و تولید گوشی های اینترنت 5G

در ماه آگوست، LG اعلام کرد که اولین گوشی 5G آمریکایی خودش را در نیمه اول سال 2019، در همان زمانی که Sprint شبکه 5G خود را راه اندازی خواهد کرد، معرفی می کند. جان تودوپه، مدیر شرکت Sprint، گفته است که گوشی جدیدشان یک تلفن برتر است.

اما اخیرا، معاون رئيس توسعه 5G درSprint Business، گفته است که این گوشی جدید متمايز به نظر مي رسد و شما خواهید دانست که اين یک دستگاه 5G است.

شرکت ال جی LG و تولید گوشی های اینترنت 5G

 

شرکت موتورولا لنووا Lenovo/Motorola و تولید گوشی های اینترنت G

در ماه آگوست، Lenovo موتورولا موتور Z3 را معرفی کرد، که یک  تلفن5G  است. این گوشی5G  همراه با لوازم جانبی مدولار Moto Mod که با استفاده از پین های مغناطیسی به پشت گوشی متصل می شود. با این مود، موتورولا ادعا می¬کند که گوشی 10 برابر سریعتر از سایر دستگاه¬های LTE یا 4G است. این مدل قرار است در اوایل سال آینده عرضه شود.

داو میچاوو (Doug Michau)، مدیر فروش موتورولا گفته است که این گوشی جدید که بتواند 5G را پوشش دهد بعد از اوایل سال 2019 می آید. البته او بیان کرد که این گوشی در کم تر از سه سال آینده به بازار می اید اما زمان بندی دقیق آن مشخص نشده است.

شرکت Huawei و تولید گوشی های اینترنت 5G

در جریان کنفرانس موبایل شانگهای در ماه ژوئن، هوآوی وعده داده است که اولین گوشی 5G خود را قبل از پایان ماه ژوئن سال 2019 به فروش برساند. پس از آن اولین مودم و پردازنده 5G Kirin خود را در ماه مارس 2019 عرضه می کند. این شرکت تایید کرد که این گوشی 5G  نیز یک صفحه نمایش قابل انعطاف دارد.

شرکت Huawei و تولید گوشی های اینترنت 5G

شرکت نوکیا  Nokiaو تولید گوشی های اینترنت 5G

اگر چه نوکیا دیگر نوکیای که 15 سال پیش بود، نیست اما هنوز امید دارد و در حال دستیابی به 5G است. در ماه جولای، این شرکت اعلام کرد قراردادی برای مشارکت با T-Mobile، که شامل استفاده از طیف 600MHz T-Mobile  برای حمایت از شبکه  5G خود است به ارزش 3.5 میلیارد دلار بسته شده است. بنابرین انتظار می رود در سال 2019 گوشی های 5G  حاصل از این مشارکت معرفی شوند.

شرکت نوکیا  Nokiaو تولید گوشی های اینترنت 5G

منبع: CNETS