اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید، نصب برخی اپلیکیشن ها بر روی آن ضروری است و تجربه کار با کامپیوتر را برای شما لذت بخش تر می کند! در واقع با استفاده از برخی اپلیکیشن ها می توانید روح تازه ای به کامپیوتر رومیزی خود ببخشید و آن را به یک سیستم کاربردی تبدیل نمایید. در لیستی که در ادامه برای شما آماده کرده ایم، پنج اپلیکیشن کاربردی برای ویندوز 10 به اختصار معرفی شده است. این اپلیکیشن ها در حوزه های سرگرمی، ارتقای بهره وری سیستم و کارهای روزمره کاربران کاربرد دارند و شما می توانید آنها را به سادگی از اینترنت دریافت کنید. همچنین شما می توانید ادامه این لیست را در مقاله «با استفاده از این اپلیکیشن ها از کار با ویندوز 10 خود بیش از گذشته لذت ببرید! (بخش دوم)» بر روی سایت ایده برتر پارسیان مشاهده کنید.

اپلیکیشن PowerToys – کنترل کامل ویندوز 10 خود را در دست بگیرید

اپلیکیشن PowerToys – کنترل کامل ویندوز 10 خود را در دست بگیرید

اپلیکیشن PowerToys در واقع مجموعه ای از هشت ابزار کاربردی است که به شما اجازه می دهد تا بر ویندوز 10 خود مسلط تر شوید. به عنوان مثال با استفاده از ابزارهای این اپلیکیشن کاربردی می توانید به اپلیکیشن های خود رنگ اختصاص دهید، طرح پنجره های خود را عوض کنید، نسخه پیش نمایش فایل ها را در File Explorer مشاهده کنید، عکس های خود را به آسانی و به سرعت تغییر سایز دهید، طرح کلی کیبورد خود را تغییر دهید، اپلیکیشن های خود را سریع تر اجرا کنید و به راهنمای شورت کات ویندوز 10 آسان تر دسترسی داشته باشید. اپلیکیشن PowerToys به صورت رایگان از Microsoft Store قابل دریافت است.

اپلیکیشن Enpass – پسوردهای خود را ایمن تر کنید

اپلیکیشن Enpass – پسوردهای خود را ایمن تر کنید

اپلیکیشن Enpass یک اپلیکیشن کاربردی در زمینه مدیریت پسوردها است که بر اساس متد رمزنگاری AES-256 عمل می کند. این اپلیکیشن در زمینه تولید کردن پسورد (Generate Password)، مدیریت پسوردهای ایجاد شده و گرفتن بک آپ کارایی بالایی دارد و با سرویس های ابری مانند Dropbox و OneDrive سازگاری کامل دارد. اگر از چند دستگاه مختلف استفاده می کنید، می توانید با بهره بردن از قابلیت cross-platform اپلیکیشن Enpass، به آن بر روی تمامی سیستم های خود دسترسی داشته باشید. همچنین مایکروسافت برای این اپلیکیشن یک افزونه رایگان برای نصب بر روی مرورگر Edge ارائه کرده است.

اپلیکیشن Fenice 5 for Twitter – برای علاقه مندان به توئیتر!

اپلیکیشن Fenice 5 for Twitter – برای علاقه مندان به توئیتر!

اگر زمان زیادی از طول روز خود را در توئیتر سپری می کنید، اپلیکیشن Fenice 5 for Twitter کارایی بالایی برای شما خواهد داشت. این اپلیکیشن بر روی ویندوز 10 نصب می شود و امکان مدیریت حساب توئیتر را به شما می دهد. از جمله امکانات و ویژگی های این اپلیکیشن می توان به طراحی خاص و جذاب ستون ها، قابلیت quick jump و دسترسی سریع، امکان نوشتن توئیت و قابلیت تعیین زمان تأخیر برای توئیت های ارسال نشده اشاره کرد. همچنین شما می توانید محیط کاربری و امکانات اپلیکیشن Fenice 5 for Twitter را کاملاً مطابق با سلیقه خود شخصی سازی نمایید. این اپلیکیشن به تازگی یک آپدیت کاربردی نیز دریافت کرده و قابلیت Undo توئیت به آن اضافه شده است. 

اپلیکیشن Readit – برای کاربران وب سایت Reddit

اپلیکیشن Readit – برای کاربران وب سایت Reddit

Readit یک پلتفرم ویندوزی جامع (Universal Windows Platform or UWP) است که به شما اجازه می دهد تا در یک رابط کاربری جذاب و بی نقص، موضوعات مورد نظر خود را در وب سایت Reddit جستجو کنید. شما می توانید به پست های ارسال شده در سمت چپ دسترسی داشته باشید و آنها را اسکرول نمایید. همچنین در سمت راست صفحه می توانید محتوای پست ها را بخوانید و برای آنها کامنت بگذارید. بنابراین اگر از کاربران حرفه ای وب سایت و فروم Reddit هستید و زمان زیادی از طول روز خود را در آن می گذرانید، مرورگر را رها کرده و از این اپلیکیشن و تنظیمات کاربردی آن برای این منظور استفاده کنید.

اپلیکیشن myTube – مناسب برای تماشای ویدئوهای یوتیوب

اپلیکیشن myTube – مناسب برای تماشای ویدئوهای یوتیوب

اپلیکیشن myTube یک اپلیکیشن ساده اما کاربردی است که امکان جستجو در وب سایت یوتیوب و تماشای ویدئو را به شما می دهد. همچنین از طریق این اپلیکیشن می توانید ویدئوهای مورد نظر خود را ذخیره کنید و در حالی که ویدئو در حال پخش است، برای آن کامنت بگذارید. از دیگر امکاناتی که این اپلیکیشن در اختیار شما می گذارد این است که در هنگام پخش ویدئو، با سایر اپلیکیشن ها کار کنید. در این هنگام می توانید به صدای ویدئوی در حال پخش گوش دهید. بنابراین اپلیکیشن myTube برای استفاده های چند وظیفه ای (کاربران multitasker) یک انتخاب ایده آل به حساب می آید.

منبع: windoscentral