بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای تلویزیون از پروژکتور استفاده کنند. در این مطلب می خواهیم به معرفی بهترین ویدئو پروژکتورهای سال 2019 می پردازیم.

معرفی بهترین ویدئو پروژکتورهای سال 2019

 انواع پروژکتور با توجه به درخواست و نوع نیاز مصرف کننده تنوع گسنرده ای در بازار دارد. از پروژکتورهای جیبی گرفته تا پروژکتور های خانگی و همچنین پروژکتورهای با مصارف خاص. در ادامه به معرفی سه مدل از ویدیو پروژکتورهایی که در سال 2019 قرار است در لیست بهترین ها باشند می پردازیم.

1. ویدئو پروژکتور جی وی سی JVC DLA-X5900

برای 10 سال گذشته، JVC نامی تجاری در میان پروژکتورها بوده که سطوح سیاه را به خوبی به نمایش در می آورند به گونه ای که حتی صفحه نمایش سینمایی را نیز کنار می زند. اینها همه به لطف تکنولوژی D-ILA JVC است که مدل های رقیب DLP و SXRD نمی توانند به آن دست یابند. کنتراست اصلی 40000:1 در ویدئو پروژکتور جی وی سی JVC DLA-X5900 باعث می شود سیاه واقعا سیاه به نظر برسد.

معرفی بهترین ویدئو پروژکتورهای سال 2019

در سال 2019 یکی از ارتقاء های اصلی دیتا پروژکتور JVC DLA-X5900 وجود ویژگی HDR است. کیفیت پویایی HDR در این ویدئو پروژکتور نمی تواند یک تلویزیون ال سی دی فوق العاده روشن را به چالش بکشد، اما در عوض یک تصویر با سایزی چند برابر بزرگتر خواهید داشت.

یکی از چیزهایی که باید قبل از خرید بدانید این است که JVC DLA-X5900 پنل نمایش رزولوشن 4K را در پروژکتور خود تعبیه نکرده است اما در عوض، از تکنولوژی eShift JVC استفاده می کند که دو عکس مختلف 1080 پیکسل را با فرکانس 120Hz پردازش کرده و جزئیات صفحه نمایشی با رزولوشن 4K را تولید می کند. لازم به ذکر است که این دستگاه از شدت روشنایی 1800 لومن برخوردار است.

2. ویدئو پروژکتور سونی Sony VPL-VW300ES

اولین نکته بارز در مورد پروژکتور سونی مدل sony VPL-VW300ES وجود داشتن سطوح رنگی و سیاه در سطح کیفی خوب بدون توجه به میزان نور محیط است که این دستگاه را در دومین جایگاه از بهترین ویدیو پروژکتورهای سال 2019 قرار داده است. نکته دوم، فناوری شگفت انگیز ایجاد واقعیت است که حداکثر جزئیات را برای مخاطبان خود از منابع با رزولوشن اصلی 4K، Blu-ray و حتی DVD به ارمغان می آورد. با استفاده از ویدئو پروژکتور سونی VPL-VW300ES می توانید به سایز تصویر بین 60 تا 300 اینچ دست پیدا کنید و سایز تصویر نهایی را متناسب با ابعاد اتاق و نوع نیاز خود تغییر دهید.

معرفی بهترین ویدئو پروژکتورهای سال 2019

سومین نکته، حالت سینمایی درخشان و برجسته هنگام تماشای فیلم سینمایی است که می توان آن را از پیش تعیین نمود. در نهایت باید به گزینه های منعطف زوم اپتیکال / لنز اشاره کرد. درباره ویدئو پروژکتور سونی VPL-VW300ES می توان گفت که بدون شک از بهترین پروژکتورهای خانگی است و اگر شما قصد خرید پروژکتور خانگی را داشته باشید، این دیتا پروژکتور سونی با نمایش محتوای 4K، خانه شما را تبدیل به یک سینما می کند. از دیگر مشخصات آن می توان به شدت روشنایی 1500 لومن و رزولوشن Full HD اشاره کرد.

3. ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD39Darbee

در ادامه معرفی بهترین ویدئو پروژکتورهای سال 2019 باید بگوییم که سومین جایگاه از این لیست مربط به ویدئو پورژکتور Optoma HD39Darbee است که حتی در میان رقیبان بسیار عالی، یک پروژکتور پرطرفدار و با ارزش است. همواره امکان پذیر نیست که هر دو طیف از طرفداران فیلم و هواداران بازی های رایانه ای را راضی کنید، اما این مدل بیشتر از آنکه در این زمینه امتیاز از دست بدهد امتیاز گرفته است.

معرفی بهترین ویدئو پروژکتورهای سال 2019

Optoma HD39Darbee یک نمایشگر موثر در انجام بازی های رایانه ای است، وظیفه خود را به خوبی در مورد فیلم ها انجام می دهد و به اندازه کافی روشن است تا رویداد ورزشی مورد نظر شما را به یک مناسبت اجتماعی واقعی برای جمع شدن دوستان دور هم تبدیل کند. تکنولوژی Darbee می تواند کمی قطبشی باشد. در صورت عدم آشنایی با این فناوری باید بگویم Darbee  تصاویر متغیر بهبود یافته را پردازش کرده که منجر به نمایشی شگفت انگیز از تصاویر می شود. علاوه بر این موارد باید گفت، این ویدئو پروژکتور اپتما حداکثر روشنایی را ارائه می دهد و برای تصاویر دقیق تر رنگ تزریق کرده و لبه ها را شارپتر می کند. به طور دقیق تر باید گفت که ویدیو پروژکتور اپتما HD39 Darbee از شدت روشنایی 3500 لومن، رزولوشن Full HD 1080p و نسبت کنتراست 32000:1 بهره می برد و در آن از تکنولوژی نمایش DLP استفاده شده است. این موارد کیفیت تصویر ایده آل این پروژکتور را تضمین می کنند.

این ویژگی ها سبب شد که گاهی اوقات ما تصاویر ارائه شده را دوست داشته باشیم و گاهی اوقات از دیدن آنها لذت نبریم، البته از نقاط ضعف پروژکتور نیست بلکه این موضوع بیشتر وابسته به محتوای ارائه شده دارد. بازی های کارتونی و انیمیشن ها همه از اشباع رنگ بالاتر سود می برند، اما در نمایش های Blu-ray از این ویژگی کمتر استفاده می شد.

منبع: techradar