بهترین هارددیسک ها برای راه اندازی یک سیستم ذخیره سازی NAS

NAS یا Network Attached Storage یک روش ذخیره سازی است که در آن هارددیسک ها بر روی یک سرور به نام NAS Storage قرار دارند و بین دستگاه های دیگر به اشتراک گذاشته می شوند. این دستگاه های ذخیره سازی، فضایی مرکزی برای ذخیره فایل های حساس و مهم را ایجاد می کند و در ادارات، شرکت ها، سازمان ها و مصارف شخصی و خانگی کاربرد دارند. اگر قصد راه اندازی یک سیستم ذخیره سازی NAS دارید، باید در انتخاب هارددیسک های آن دقت کافی را داشته باشید. وسترن دیجیتال و سیگیت به عنوان دو غول صنعت تجهیزات ذخیره سازی، هاردهای مناسب برای سیستم را عرضه کرده اند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

هارددیسک سیگیت IronWolf

هارددیسک سیگیت IronWolf

هاردهای سری IronWolf سیگیت به طور اختصاصی برای استفاده در سیستم NAS و در رقابت با هاردهای سری Red برند وسترن دیجیتال عرضه شده اند. این هاردها در مقایسه با سری Red وسترن دیجیتال از سرعت بالاتری برخوردارند و فضای ذخیره سازی بیشتری را نیز فراهم می آورند. در هارد سیگیت IronWolf از برخی تکنولوژی های کاربردی مانند AgileArray استفاده شده که نقش زیادی در ارتقای کیفیت عملکرد آن داشته است. شما می توانید این هاردها را به صورت desktop در باکس های هشت تایی نصب کرده و از آنها استفاده کنید. برند سیگیت نسخه ارتقا یافته این مدل را نیز با نام IronWolf Pro روانه بازار کرده که قیمت بیشتری دارد اما عملکردی سریع تر و با کیفیت تر را ارائه می دهد.

یکی از ویژگی های کاربردی هارد سیگیت IronWolf امکان استفاده از آن به صورت مداوم (تمام 24 ساعت روز و هر 7 روز هفته) بدون خاموش کردن سیستم است. لازم به ذکر است که این هاردها در ظرفیت های 1TB، 2TB، 3TB، 4TB، 6TB، 8TB، 10TB، 12TB، 14TB و 16TB عرضه شده اند و دست شما را در انتخاب ظرفیت مورد نیازتان باز گذاشته اند! توجه داشته باشید که فقط مدل های چهار ترابایتی و بالاتر این هارد از سنسورهای ضد لرزش بهره می برند. همچنین مدل های شش ترابایتی و بالاتر از سرعت چرخش 7200 دور در دقیقه برخوردارند.

اگر به دنبال بهترین هارددیسک برای سیستم NAS خود هستید، بهتر است به سراغ سری IronWolf Pro بروید. این سری همگی از سرعت چرخش 7200 دور در دقیقه بهره می برند و از سرعت انتقال دیتای 250 مگابایت در ثانیه پشتیبانی می کنند که تا سرعت 6 گیگابیت در ثانیه هم قابل ارتقاست! 

هارددیسک وسترن دیجیتال Red

هارددیسک وسترن دیجیتال Red

همانند سیگیت، وسترن دیجیتال هم یکی از شرکت های با سابقه در زمینه تولید تجهیزات ذخیره سازی است که محصولات آن به طور گسترده در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند. هاردهای سری Red این شرکت به طور اختصاصی برای استفاده در سیستم های NAS طراحی شده اند و می توان از آن در سیستم های هشت تایی استفاده کرد. این هاردهای وسترن دیجیتال با کیفیت ساخت عالی خود شناخته می شوند اما سریع ترین هاردهای موجود در بازار نیستند. با این وجود کارایی بالایی در ساختار RAID دارند و نیازهای شما را به بهترین شکل برطرف می کنند.

سری اصلی هاردهای Red برند وسترن دیجیتال با ظرفیت های 1TB، 2TB، 3TB، 4TB، 6TB، 8TB، 10TB، 12TB و 14TB عرضه شده اند و از تکنولوژی NASware 3.0 پشتیبانی می کنند. لازم به ذکر است که تمام ظرفیت های این هاردها به صورت ضد لرزش طراحی شده اند اما اگر به دنبال بالاترین سرعت عملکرد هستید، بهتر است تا به سراغ هاردهای Red Pro بروید. هاردهای سری Red Pro از سرعت چرخش 7200 دور در دقیقه بهره می برند و از باکس های 24 تایی پشتیبانی می کنند.

چنانچه قصد راه اندازی سیستم NAS و خرید هارددیسک برای این منظور دارید، می توانید برای دریافت مشاوره از طریق شماره 73027-021 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

منبع: windowscentral