دستگاه فکس یا به قول فرهنگستان زبان فارسی، دورنگار (نمابر) که شالوده‌ی آن در سال های دهه‌ی 1846 میلادی توسط مخترع اسکاتلندی، الکساندر برین بسته شد، نتیجه‌ی اولین تلاش‌های بشر برای تکنولوژیک نمودن ارتباط از راه دور بوده است.

 بهترین فکس موجود در بازار

از آنجا که برخلاف قدیم، امروز در عصری به سر می‌بریم که برای ارسال تصویر یک سند یا یک پرونده، روش‌هایی بسیار بیشتر از تعداد انگشتان دستمان وجود دارد ممکن است برای بسیاری از شما مشکل باشد انتخاب کنید از چه روشی یا از چه نوع دستگاه فکسی برای مخابره‌ی تصاویر اسناد یا پرونده‌های خود استفاده کنید. بنابراین در این مقاله به انتخاب بهترین فکس موجود در بازار شما را کمک خواهد کرد.

 بهترین فکس موجود در بازار

منظور از روش‌های بسیار این است که پیشرفت این نوع از تکنولوژی در حال حاظر به جایی رسیده است که شما نه تنها از طریق گوشی همراه و اندرویدی و با یک شماره فکس اختصاصی می‌توانید یک فکس ارسال کنید، بلکه در فضای اینترنت نیز کلی وب سایت های حتی رایگان ارسال فکس و خدمات مربوط به آن راه افتاده‌اند که در مواردی ممکن است شما را از خرید یک دستگاه فکس بی نیاز کنند.

اما نخریدن دستگاه فکس را تنها زمانی توصیه می‌کنیم که شما مثلاً ماهیانه ممکن است تعداد خیلی کمی کار ارسال و دریافت فکس داشته باشید.

چگونه بهترین فکس موجود در بازار را انتخاب کنیم؟

نیمی از مکانیزم فکس‌ها ارسال (بخش اسکن) و نیمی دیگر آنها دریافت (بخش پرینتری) است. به همین خاطر روی کیفیت چاپ، رول، پودر مورد استفاده و کارتریج دقت کنید.

چگونه بهترین فکس موجود در بازار را انتخاب کنیم؟

قضیه از آن جهت که شما شخصی حقیقی باشید یا حقوقی متفاوت خواهد بود.

حقیقی از این نظر که اگر برای امور دفتری سازمان، شرکت یا اداره‌ی خود به دنبال خرید دستگاه فکس هستید، اولین پیشنهاد ما به شما این است که از بین روش‌های مختلف ارسال پرونده، بهترین دستگاه فکس در بازار را انتخاب نمایید.

به صرفه‌ ترین انواع دستگاه‌های فکس از نظر کاربری و پایین بودن هزینه‌های مصرفی و روش‌های نگهداری، دستگاه های فکس کاربنی هستند زیرا در این نوع دستگاه‌ ها برخلاف نوع حرارتی امکان چاپ پرونده‌ی دریافتی یا ارسالی بر روی کاغذ استاندارد A4 وجو دارد که به وفور در همه جا یافت می‌شود.

این نوع دستگاه‌ها از نظر قیمت نیز مناسب و نسبتاً ارزان‌ اند. اما در صورتی که به دنبال تجهیزات دیگری مانند اسکنر و پرینتر هم هستید و از شلوغ شدن فضای کارتان اجتناب می کنید، توصیه می‌کنیم مدل‌های سه کاره یا چند کاره‌ی لیزری آن را با قیمت کمی بالاتری بخرید که علاوه بر امکان مبادله‌ی فکس با کیفیت و چاپ بر روی کاغذ معمولی از دیگر قابلیت‌های دستگاه بهره خواهید برد.

چگونه بهترین فکس موجود در بازار را انتخاب کنیم؟

بنابر آیتم‌ هایی که در بالا بررسی شد از بین چندین برند مشهور مانندPanasonic ,brother و sharp در بازار ایران فکس چهار کاره‌ی کانن مدل Canon i-SENSYS L410 می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

طبیعی است که برای انتخاب چنین وسیله‌ای باید سراغ برندی رفت که بیشترین اعتبار و اطمینان را در بازار دارد. از بین محصولات موجود، شارپ و پاناسونیک بیشترین حجم فروش را داشته‌اند.

در تمامی مدلهای فکس پاناسونیک موجود در بازار شما می توانید نام شرکت و شماره خود را به صورت متن در حافظه فکس ذخیره نمایید . با اینکار در بالای تمامی فکس های ارسالی شما نام شرکت و شماره شما نقش می بندد.