آیا شما به بهترین دستگاه کپی موجود در بازار نیاز دارید؟ بهترین‌ ها کدامند؟!

همانطور که می دانید آن اوایل، پرینتر ها و دستگاه‌ های کپی بیشتر یک وسیله‌ی اداری محسوب می‌شدند ولی با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی پای این دستگاه‌ ها به منزل هم کشیده شد. تاجایی که امروز هر کسی که کمی پول داشته باشد و کمی نیاز، می‌تواند در خانه‌ی خود یک پرینتر کوچک و قدرتمند داشته باشد.

انتخاب بهترین مارک دستگاه کپی

انتخاب بهترین مارک دستگاه کپی

اگر بخواهید یک دستگاه کپی بخرید ممکن است اولین کاری که می‌کنید این باشد که پای اینترنت بنشینید و همین عبارت را سرچ کنید «بهترین مارک دستگاه کپی..» طبیعی است با انبوهی از مقالات روبه رو می‌شوید که ممکن است شما را بیش از پیش سردرگم کند. پس بهتر است قبل از این کار نیاز و تونایی جیبتان را مشخص کنید.
اولین نکته ای که می‌توانید به راحتی به آن پی ببرید این است که مشخص کنید نیاز شما اداری-تجاری است یا شخصی؟ بعد از این مرحله خواهید دید که بسیاری از دستگاه‌ها از لیست انتخاب‌های شما به صورت خودکار حذف خواهند شد.
به طور کلی دستگاه‌های فتوکپی موجود در بازار را می‌توان در دو دسته‌ی دستگاه‌های کپی کنسول و دستگاه‌های کپی رومیزی طبقه بندی کرد که انتخاب از بین این دو دسته کاملاً به کاربرد و نوع استفاده‌ی شما بستگی دارد. دستگاه‌های رومیزی کاست‌های کاغذ کمتری دارند و همانطور که از نامشان پیداست روی میز قرار می‌گیرند. در مقابل دستگاه‌های کنسول دارای چند کاست کاغذ و کاست دستی هستند.
اگر برای نیازهای روزمره‌ی خود نیاز به یک دستگاه فتوکپی دارید پیشنهاد می‌کنیم انتخابتان را از بین دستگاه‌های چندکاره یا چند منظوره مانند دستگاه کپی ریکو MP 2014D، پرینتر لیزری چهار کاره اچ پی HP Pro MFP M426fdn و یا پرینتر سه کاره لیزری Samsung M2070W انجام دهید. زیرا در این صورت هم دستگاه کپی دارید، هم فکس و هم پرینتر...به طور کلی سه پارامتر کلی وجود دارد که در انتخاب چاپگر های چندکاره تاثیر می گذارد و شامل دقت چاپ، سرعت چاپ، هزینه گارانتی و تعداد پرینت با هر بار شارژ کردن تونر است.
اما اگر قصد خرید دستگاهی با کاربری تجاری یا اداری است به این معنی که روزانه کارهای متفاوت و زیادی برای کپی دارید بهتر است انتخابتان از بین دستگاه کپی توشیبا و دستگاه کپی شارپ می‌تواند به صرفه و مناسب باشد.