به تاخیر افتادن عرضه MagSafe

منابع تغذیه مکمل لوازم جانبی نسبتا پرهزینه ای هستند که درآمد زیادی از طریق فروش آنها نصیب اپل می شود. این شرکت ظاهرا اکنون در حال کار بر روی یک راه حل سازگار با MagSafe است که اگر مهندسان اپل بتوانند گره ها و مشکلات بوجود آمده را رفع کنند، به زودی منتشر خواهد شد. این پروژه به دلیل مخالفت ها و تضادهایی با سیستم عامل iOS و سایر مشکلات دیگری که در آزمایش های اولیه ظاهر شده اند، متوقف شده است و آینده آن مشخص نیست.

MagSafe آیفون چیست؟

هنگامیکه اپل در ماه اکتبر سال میلادی گذشته از سری آیفون 12 رونمایی کرد، یکی از ویژگی های اصلی این گوشی های هوشمند حلقه MagSafe بود. این قطعه یک منبع تغذیه است که امکان شارژ بی سیم آیفون را فراهم می سازد؛ در حالیکه سایر لوازم جانبی موبایل که مغناطیسی هستند، مانند کیف پول و قاب گوشی، نیز می توانند در جایگاه آن متصل گردند. انواع گسترده ای از این تجهیزات در حال حاضر در وبسایت اپل به فروش می رسند. شایعاتی به گوش رسیده اند که بر طبق آنها این شرکت مستقر در کوپرتینو علاوه بر شارژر MagSafe استاندارد و شارژر دوگانه MagSafe Duo، قصد دارد یک بسته باتری MagSafe نیز به بازار عرضه کند. این باتری با باتری های دیگری که به آنها عادت داریم شباهتی ندارد. در عوض، قرار است شاهد یک بسته باتری کاملا بی سیم باشیم که با حلقه MagSafe آیفون ارتباط برقرار می کند.

MagSafe آیفون چیست؟

بروز مشکلاتی در عملکرد MagSafe

یکی از منابع ناشناخته که از این پروژه به خوبی آگاهی دارد به خبرگزاری Bloomberg گفته است که اپل از حدود یک سال پیش کار بر روی این محصول را شروع کرده است و بسته باتری MagSafe قرار بود تنها چند ماه پس از عرضه آیفون 12 روانه بازار شود. با این حال، آزمایش های داخلی مشکلاتی را نشان داده اند که روند پیشرفت پروژه را کند کرده است. یکی از موارد گزارش شده از افزایش حرارت دستگاه هنگام استفاده از این بسته باتری خبر دارند؛ حتی در شرایطی که دمای گوشی موبایل آیفون از حالت اسمی و استاندارد بالاتر نمی رود هم سیستم عامل iOS افزایش حرارت را نشان می دهند. همچنین به نظر می رسد که در هنگام استفاده از قاب گوشی نیز عملکرد آن با مشکل رو به رو می شود؛ البته قبلا خبرهایی در این باره منتشر شده بود که جای حلقه مانند شارژرهای MagSafe بر روی قاب های پلاستیکی و چرمی می ماند.

این منابع اظهار داشته اند که پروژه MagSafe به خاطر این موانع به تاخیر افتاده است و در نهایت امکان دارد پس از تولید به این زودی ها به بازار عرضه نشود؛ مانند شارژرهای AirPower این شرکت کالیفرنیایی. البته لغو این پروژه خیلی هم برای رقبای اپل بد نشد؛ درست همانطور که شرکت های تولیدکننده شخص ثالث محصولات مشابه شارژر AirPower خود را افزایش می دهند، چندین فروشنده نیز در حال حاضر بسته های باتری سازگار با MagSafe را در اختیار کاربران می گذارند. اگر این پروژه اپل با شکست کامل مواجه شود، Oisle یک بسته باتری تولید کرده است که می توان آن را در آمازون با قیمت 59 دلار خریداری کرد.

منبع: techspot