شرکت فیسبوک که به تازگی به “Meta” تغییر نام داده است، قصد دارد تا یک ساعت هوشمند بسازد. به تازگی اولین اطلاعات در رابطه با این دستگاه به بیرون درز پیدا کرده و یک عکس نیز از آن منتشر شده است. به هر حال خبر تولید ساعت هوشمند توسط فیسبوک (یا همان متا!) بسیاری از علاقه مندان به اخبار حوزه تکنولوژی را کنجکاو کرده است!

نخستین اطلاعات از ساعت هوشمند فیسبوک (متا) منتشر شد

نشریه معتبر بلومبرگ به تازگی عکسی از یک ساعت هوشمند منتشر کرده که ظاهراً توسط شرکت متا به بازار عرضه خواهد شد. این ساعت هوشمند جدید دارای صفحه نمایش مربعی است و از این جهت شباهتی به اپل واچ ندارد. اما همانند دستگاه های پوشیدنی برند Cupertino یک بریدگی (ناچ) در قسمت پایینی صفحه نمایش آن دیده می شود. این بریدگی محل قرار گرفتن دوربین ساعت هوشمند خواهد بود. همچنین به نظر می رسد که در قسمت های کناری و بالای بدنه این ساعت هوشمند دکمه هایی تعبیه شده است.

نخستین اطلاعات از ساعت هوشمند فیسبوک (متا) منتشر شد

با وجود این که این ساعت هوشمند اولین مدلی نخواهد بود که به دوربین مجهز شده است، اما پیش بینی می شود که این دستگاه خیلی زود برند Meta را به جایگاه بالایی در بازار ساعت های هوشمند برساند و بتواند با غول های موجود در این بازار مانند Apple Watch رقابت کند! این ساعت هوشمند در زمینه امکانات ارتباطی نیز تحولی ایجاد خواهد کرد و امکان برقراری تماس تصویری و ویدئو چت را به کاربرانش خواهد داد! تماس تصویری همواره یکی از حوزه های مورد علاقه تکنولوژی برای فیسبوک (متا) بوده و این شرکت با محصولات VR خود تلاش های زیادی برای ارتقای آن انجام داده است. حال به نظر می رسد که این تکنولوژی بر روی دستگاه های قابل حمل و پوشیدنی متا نیز مشاهده خواهد شد.

این اولین باری نیست که خبرهایی در رابطه با تولید ساعت هوشمند توسط فیسبوک منتشر می شود. در ماه فوریه 2021 (بهمن 1400) بود که برای اولین بار عنوان شد که فیسبوک در حال کار برای ساخت یک ساعت هوشمند است که احتمالاً از سیستم عاملی بسیار شبیه به Wear OS بهره می برد. این ساعت هوشمند از امکانات متعددی در زمینه سلامت و برقراری با تلفن همراه برخوردار خواهد بود و به احتمال بسیار زیاد اولین مدلی است که تماس تصویری را به دنیای تجهیزات پوشیدنی می آورد. مطابق با شایعات و اخبار غیر رسمی منتشر شده، این ساعت هوشمند در اوایل سال 2022 رونمایی خواهد شد. 

اخیراً شایعاتی مطرح شده که شرکت Meta در حال کار بر روی ساخت ساعت هوشمندی با «دو دوربین» است. اگر این شایعات درست باشند، مشخص نیست که آیا می توان به این دستگاه «ساعت هوشمند» گفت یا خیر! چرا که به احتمال زیاد دوربین دوم آن در بالای صفحه نمایش قرار می گیرد و برای ثبت عکس و ویدئو می توان از آن استفاده کرد. در واقع این دستگاه پوشیدنی علاوه بر ویدئو کال، برای عکاسی نیز کاربرد خواهد داشت.

به هر حال شرکت متا بارها از برنامه های خود برای توسعه دستگاه های پوشیدنی (به خصوص متاورس) صحبت کرده و عنوان کرده است که به دنبال روش های مدرن تر برای برقرار کردن ارتباط میان افراد و دنیای پیرامون آنها است. پیش از این متا از اولین عینک «هوشمند» خود را با همکاری Ray-Ban به بازار عرضه کرده بود و عنوان کرده بود که «این تازه آغاز راه است». حال باید منتظر عرضه ساعت هوشمند متا به بازار و تحول این بازار باشیم!

منبع: androidcentral


ممکن است اطلاعات ذکر شده در این بخش با اطلاعات اصلی کالا در زمان عرضه متفاوت باشد. در صورت مشاهده مغایرت، این موضوع را به ما اطلاع دهید.