منو
سبد خرید

خدمات پس از فروش و گارانتی


شرکت ایده برتر پارسیان در راستای اطمینان و آسودگی خاطر مشتریان خود، اقدام به ارائه یک سری خدمات پس از فروش می کند. شما مشتریان عزیز می توانید تمام کالاهای ارائه شده در وب سایت این شرکت را با اطمینان خاطر کامل دریافت نمایید و مطابق با شرایطی که در ادامه آنها را توضیح داده ایم، از خدمات مختلف پس از فروش و تعمیر بهره مند شوید.


تضمین اصالت و سلامت فیزیکی کالا
پیشنهاد می کنیم که در هنگام تحویل گرفتن کالا حتماً آن را از لحاظ ظاهری بررسی نمایید و در صورت سالم نبودن کالا از تحویل گرفتن آن خودداری نمایید. برای این منظور حتماً کالا را بررسی کنید تا دچار شکستگی، ترک خوردگی، زدگی یا ایرادات فیزیکی دیگری نشده نباشد.
در صورت مخدوش بودن بسته بندی یا ظاهر کالا، در همان لحظه تحویل گرفتن با شماره 73027-021 تماس بگیرید. کارشناسان و مسئولان واحد لجستیک شرکت ایده برتر پارسیان در اسرع وقت به مشکل پیش آمده رسیدگی کرده و در صورت نیاز، مراحل تعویض کالا را برای شما آغاز می کنند. شرکت ایده برتر پارسیان «اصالت کالا و سلامت فیزیکی» آن را به طور کامل تضمین می کند. دقت نمایید که تحویل گرفتن کالا توسط مشتری، به منزله تأیید او از صحت کامل فیزیکی کالا به شمار می آید.

توجه داشته باشید که ایرادات ظاهری که بر اثر استفاده نادرست کاربر برای کالا ایجاد شود، مشمول خدمات ما نخواهد شد. همچنین اگر نصب کالا توسط افراد غیر متخصص انجام شود و در این حین به کالا آسیبی وارد شود، شرکت ایده برتر مسئولیتی را بابت آن نخواهد پذیرفت. کارشناسان شرکت ایده برتر پارسیان آماده راهنمایی شما برای استفاده صحیح از کالای خریداری شده هستند. برای دریافت مشاوره در این زمینه می توانید با شماره 73027-021 تماس حاصل نمایید. 
چنانچه کالای دریافتی شما با چیزی که تحویل گرفته اید تفاوت دارد (از لحاظ برند، رنگ یا جنس)، باید این موضوع را ظرف مدت 24 ساعت به اطلاع کارشناسان ایده برتر پارسیان برسانید. در صورتیکه از کالا استفاده نشده باشد، شرکت ما برای تعویض آن اقدامات لازم را انجام خواهد داد. توجه داشته باشید که تعویض کالا فقط زمانی صورت می گیرد که کارشناسان ما از «عدم استفاده از آن» توسط مشتری اطمینان حاصل نمایند. در صورت تأیید تعویض کالا، هزینه عودت و ارسال مجدد آن بر عهده شرکت ما خواهد بود.

در هنگام ارسال کالا برای تعویض این نکات را مد نظر داشته و رعایت نمایید:

* حتماً پیش از ارسال کالا، این موضوع را با کارشناسان واحد لجستیک شرکت هماهنگ کنید.
* به بسته بندی صحیح کالا توجه نمایید. از ارسال کالا با بسته بندی ناقص و غیر ایمن خودداری نمایید.
* بر روی بسته بندی کالا چیزی یادداشت نکنید. در صورتی که بسته بندی کالای ارائه شده به هر دلیلی مخدوش شده باشد، از تعویض آن معذور خواهیم بود.
* به منظور اطمینان از محاسبه دقیق هزینه پستی، حتماً رسید مرسوله خود را نیز برای ما ارسال کنید. این مورد برای مشتریان ساکن در شهرستان ها ضروری است. مشتریان ساکن تهران نیز برای ارسال کالا جهت تعویض، می توانند برای هماهنگی پیک با کارشناسان شرکت ما تماس بگیرند.
* کارشناسان ما در واحدهای خدمات پس از فروش و لجستیک پس از دریافت کالای ارسالی شما، در بازه زمانی حداکثر 72 ساعت نسبت به بررسی مشکل و تعویض آن (در صورت تأیید) اقدام خواهند کرد.

ذکر این نکته ضروری است که فروشگاه ایده برتر پارسیان اصالت تمام کالاهای خود را تضمین می کند و به هیچ عنوان کالای غیر اصل یا کار کرده را به فروش نمی رساند. شما مشتریان عزیز می توانید مطابق با شرایط و مفاد درج شده در ضمانت نامه کالا، از خدمات پس از فروش ذکر شده استفاده نمایید.
تمام تلاش مدیریت و پرسنل شرکت ایده برتر پارسیان آسودگی خاطر شما در تمام مراحل خرید است. شما می توانید در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در زمینه خدمات پس از فروش، با شماره 73027-021 تماس بگیرید. کارشناسان ما در تمام طول ساعات کاری آماده پاسخگویی به تماس ها و ارائه راهنمایی های لازم به شما هستند.
 

این کالا در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا مشخصات خود را وارد نمایید تا در صورت موجود شدن کالا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
شماره تماس
توضیحات