منو
سبد خرید

هدیه ویژه برای کاربران سایت || 500 هزار تومان خرید = کارت هدیه 100 هزار تومانی *** یک میلیون تومان خرید = کارت هدیه 200 هزار تومانی

دستگاه کپی

راهنمای خرید دستگاه کپی

احتمالاً بارها و بارها برای شما پیش آمده که برای تهیه کپی از جزوات، مدارک شناسایی و دیگر اسناد خود به یک دفتر خدمات چاپ و فتوکپی مراجعه کرده باشید. این موضوع نشان دهنده اهمیت دستگاه کپی در زندگی روزمره ما است؛ به طوری که می توان گفت که این دستگاه به یکی از پر کاربرد ترین محصولات در بین ماشین های اداری تبدیل شده است. علاوه بر دفاتر خدمات چاپ و تکثیر، اکثر ادارات، شرکت ها، سازمان ها، دانشگاه ها، انتشاراتی ها و حتی فروشگاه ها نیز به خرید دستگاه کپی نیاز دارند. اما در هنگام خرید این دستگاه مهم و پر کاربرد باید به چه نکاتی توجه داشت؟ بهترین برند دستگاه کپی کدام است؟ چه عواملی بر روی قیمت این دستگاه مؤثر است؟ در ادامه به تمام این سؤالات پاسخ داده ایم! پس با ما همراه باشید.

انواع دستگاه کپی

قدم اول در فرآیند خرید دستگاه فتوکپی نیازسنجی دقیق است. به زبان ساده ابتدا باید ببینید که به چه تعداد کپی در طول روز نیاز دارید و پس از آن به سراغ مدل هایی بروید که از پس نیازهای شما بربیایند. همچنین باید ببینید که آیا ممکن است مواردی پیش بیاید که به کپی رنگی نیاز پیدا کنید یا صرفاً مدل های سیاه و سفید برایتان کافی خواهد بود. خوشبختانه دستگاه کپی تنوع مدلی بالایی دارد و در انواع مختلفی راهی بازار می شود. بد نیست کمی با انواع مختلف دستگاه کپی آشنا شویم:

 • دستگاه کپی تک کاره

دستگاه کپی تک کاره فقط برای تهیه کپی از اسناد کاربرد دارد و نمی توان از آن برای پرینت یا اسکن استفاده کرد. معمولاً مراکز چاپ و تکثیر یا سازمان هایی که به حجم بالای کپی در طول روز نیاز دارند، به سراغ خرید دستگاه کپی تک کاره می روند. البته مدل های رومیزی از این دستگاه نیز در بازار موجود است که برای حجم کاری کم و استاندارد مناسب هستند.

 • دستگاه کپی چند کاره

با خرید دستگاه کپی چند کاره علاوه بر فتوکپی از امکانات دیگری مانند پرینت، اسکن و فکس هم متناسب با مدل دستگاه بهره مند خواهید شد. به طور کلی تقاضا برای مدل های چند کاره بیشتر است؛ چرا که این مدل ها قابلیت های سه دستگاه مختلف (دستگاه کپی، پرینتر و اسکنر) را به صورت یکجا در اختیار شما می گذارند و نیاز شما را برای خرید این محصولات به صورت جداگانه از بین می برند. توجه داشته باشید که قیمت دستگاه کپی چند کاره در مقایسه با مدل های معمولی و تک کاره بیشتر است.

 • دستگاه کپی تک رنگ

از لحاظ رنگ چاپ نیز می توان دستگاه کپی را دسته بندی کرد. دسته اول فقط از قابلیت کپی سیاه و سفید برخوردار است و با عنوان «دستگاه کپی تک رنگ» یا دستگاه کپی سیاه و سفید در بازار شناخته می شود. توجه داشته باشید که هم مدل های تک کاره و هم مدل های چند کاره می توانند در این دسته بندی جای بگیرند. همچنین دستگاه کپی تک رنگ شامل مدل های پر ظرفیت، کم ظرفیت، سریع یا کم سرعت می شود و محدودیت خاصی ندارد! پس ابتدا مشخص کنید که آیا به کپی رنگی در اداره یا کسب و کار خود نیاز دارید یا نه و بعد از آن به سراغ سایر فاکتورها بروید.

 • دستگاه کپی رنگی

از مدل هایی که علاوه بر تونر مشکی از تونرهای رنگی هم پشتیبانی می کنند، در بازار با نام دستگاه کپی رنگی یاد می شود. این محصولات نیز به فاکتور خاصی محدود نمی شوند و هر نوع کاربر و کسب و کاری می تواند از آنها استفاده کند. پس ابتدا نیازهای خود را به درستی بسنجید و سپس نسبت به خرید دستگاه کپی رنگی اقدام کنید.

 • دستگاه کپی رومیزی

اگر حجم کپی روزانه شما پایین است یا با محدودیت فضای نصب مواجه هستید، خرید دستگاه کپی رومیزی را به شما توصیه می کنیم. این دستگاه وزن و ابعاد کمتری نسبت به مدل های ایستاده دارد و معمولاً به یک یا نهایتاً دو سینی کاغذ مجهز است. دقت نمایید که اکثر مدل های رومیزی فقط از سایز کاغذ A4 پشتیبانی می کنند و نمی توان کاغذ A3 در آنها گذاشت.

 • دستگاه کپی ایستاده

اما اگر حجم کاری تان بالا است بهتر است مدل های ایستاده را تهیه کنید. این دستگاه کپی از چند سینی کاغذ به طور همزمان پشتیبانی می کند و بر روی پایه یا چرخ قرار می گیرد. البته بد نیست بدانید که برخی از مدل های رومیزی قابلیت تبدیل شدن به یک دستگاه کپی ایستاده را دارند. این مدل ها در ابتدا با یک سینی کاغذ به فروش می روند، اما شما می توانید سینی های کاغذ جدیدی را به صورت جداگانه تهیه کرده و به آنها اضافه کنید. فقط در هنگام خرید سینی کاغذ به سازگاری آن با مدل دستگاه کپی خود توجه داشته باشید.

نکات مهم خرید دستگاه کپی

از آنجایی که قیمت دستگاه کپی کمی بالا است، باید در انتخاب آن دقت زیادی داشته باشید. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا نکات مهمی را که باید در هنگام خرید این دستگاه به آنها توجه کنید، به شما معرفی کنیم تا بتوانید انتخاب دقیق تر و آگاهانه تری داشته باشید. این نکات مهم شامل موارد زیر می شوند:

 • رزولوشن دستگاه کپی

این معیار که با واحد dpi بیان می شود، کیفیت کپی دستگاه را مشخص می کند. رزولوشن استاندارد برای دستگاه کپی 600x600dpi است. این میزان رزولوشن خوانا و واضح بودن اسناد کپی شده را به طور کامل تضمین می کند. با این حال مدل هایی هم در بازار موجود هستند که از رزولوشن های بالاتر (مانند 2400x600dpi) هم پشتیبانی می کنند. این دستگاه ها بالاترین دقت در کپی را برای شما به ارمغان می آورند.

 • سرعت دستگاه کپی

طبیعتاً هر چه سرعت دستگاه بیشتر باشد تعداد بیشتری را در طول روز می توانید با آن کپی کنید. این معیار با واحدهای برگ در دقیقه (ppm) یا کپی در دقیقه (cpm) بیان می شود و اهمیت بالایی دارد. معمولاً دستگاه کپی اداری از سرعتی بین 20 تا 30 برگ در دقیقه برخوردار است. اما مدل های حرفه ای تر که برای حجم کاری سنگین تر طراحی شده اند، معمولاً از سرعتی بیشتر از 45 برگ در دقیقه بهره می برند. توجه داشته باشید که سرعت دستگاه کپی به سایز کاغذ بستگی دارد. به طور دقیق تر باید گفت که سرعت کپی A4 از سرعت کپی A3 بیشتر است. پس در انتخاب سرعت دستگاه، همه چیز به حجم کپی روزانه و نیازهای شما بستگی دارد!

 • سایز کاغذ دستگاه کپی

دستگاه کپی متناسب با مدل خود از سایز کاغذ A4 یا A3 یا هر دو با هم پشتیبانی می کند. معمولاً مدل هایی که توانایی کپی در سایز A3 را دارند از کاغذ A4 هم پشتیبانی می کنند، اما عکس این موضوع صادق نیست. پیشنهاد ما این است که مدلی تهیه کنید که توانایی کپی A3 هم داشته باشد تا در آینده با محدودیتی مواجه نشوید. با این حال انتخاب این موضوع هم به نیازهای کاری شما وابسته است.

 • قابلیت کپی دو رو

مدل هایی از دستگاه کپی که از قابلیت «کپی دو رو» یا داپلکس پشتیبانی می کنند، به طور اتوماتیک هر دو سمت اسناد را تشخیص می دهند و نیاز شما به پشت و رو کردن برگه ها را از بین می برند. در این حالت می توانید تنظیم کنید که هر دو سمت سند ورودی بر روی یک برگه کاغذ کپی شود و به این ترتیب در کاغذ مصرفی خود صرفه جویی کنید. همچنین این قابلیت بر روی سرعت انجام کپی به خصوص در تعداد بالا تأثیر مثبت زیادی می گذارد.

 • زمان گرم شدن دستگاه کپی

زمان گرم شدن یا Warm-up Time معیاری است که کمتر به آن توجه می شود، اما اهمیت زیادی دارد. این معیار مشخص می کند که دستگاه کپی شما برای آماده به کار شدن (یا اصطلاحاً گرم شدن) به چند ثانیه زمان نیاز دارد. مسلماً هر چه این زمان کمتر باشد برای شما بهتر است. به خصوص در زمان هایی که می خواهید کارتان را سریع تر شروع کنید یا به کپی های فورس و اضطراری نیاز دارید، پایین بودن زمان گرم شدن دستگاه به کمک شما خواهد آمد.

 • بزرگ نمایی دستگاه کپی

قابلیت کوچک نمایی و بزرگ نمایی دستگاه کپی یکی دیگر از مواردی است که می تواند به بالا بردن کیفیت کار شما کمک کند. اغلب مدل های موجود در بازار از قابلیت بزرگ نمایی بین 25 تا 400 درصد برخوردارند و به شما این امکان را می دهند تا اندازه اسناد ورودی را مطابق با نیازهای خود یا خواسته مشتریانتان بزرگتر از حالت عادی کنید.

 • ظرفیت سینی دستگاه کپی

اگر نمی خواهید تا در حین انجام کپی های متوالی مدام مجبور به متوقف کردن کار و گذاشتن کاغذ در دستگاه شوید، مدلی را انتخاب کنید که ظرفیت سینی کاغذ آن بالا باشد! همان طور که در بخش های قبل گفتیم بسیاری از دستگاه های کپی علاوه بر سینی اولیه، از چند سینی دیگر هم به صورت آپشنال پشتیبانی می کنند. به این ترتیب شما می توانید با خرید سینی های سازگار با دستگاه کپی خود ظرفیت کاغذ آن را افزایش دهید. فقط توجه نمایید که در مشخصات فنی دستگاه کپی حداکثر تعداد سینی که می توانید به آن اضافه کنید درج شده است. از این تعداد بیشتر سینی نخرید!

 • اتصال دستگاه کپی به شبکه

اتصال اکثر مدل های دستگاه کپی به کامپیوتر از طریق پورت USB 2.0 و در مدل های جدیدتر از طریق پورت USB 3.0 انجام می گیرد. با این حال بر روی بدنه برخی از این دستگاه ها یک پورت اترنت (Ethernet) نیز تعبیه شده است که امکان اتصال به شبکه های محلی (LAN) را فراهم می آورد. در این حالت چند کاربر به طور همزمان می توانند به دستگاه کپی دسترسی داشته باشند و از طریق کامپیوترهای خود با آن کار کنند. لازم به ذکر است که دستگاه کپی تحت شبکه از متدهای امنیتی برخوردار است و به طور کامل از اطلاعات کاربران در برابر دسترسی های غیر مجاز محافظت می کند.

 • قابلیت اسکن دستگاه کپی

دستگاه کپی چند کاره امکان تهیه اسکن از اسناد را نیز در اختیار شما می گذارد. ویژگی های اسکن مدل های مختلف دستگاه کپی با یکدیگر تفاوت دارد و هر یک از آنها سطوح مختلفی از امکانات را برای شما فراهم می آورند. به عنوان مثال مدل های حرفه ای تر علاوه بر تهیه اسکن، از قابلیت ذخیره آنها در کامپیوتر متصل به شبکه یا حتی سرویس های ابری (مانند گوگل درایو) برخوردارند و می توانند فایل اسکن شده را به آدرس ایمیل بفرستند. همچنین رزولوشن و سرعت اسکن در مدل های مختلف دستگاه کپی با هم تفاوت دارد.

 • قابلیت پرینت دستگاه کپی

اگر نسبت به خرید دستگاه کپی سه کاره یا چهار کاره اقدام کرده اید، می توانید از آن برای پرینت هم استفاده کنید. معمولاً سرعت و رزولوشن پرینت این دستگاه ها با سرعت و رزولوشن کپی آنها یکسان است. همچنین مدل هایی از دستگاه کپی که از قابلیت کپی دو رو برخوردارند، معمولاً از توانایی چاپ دو رو هم بهره می برند.

مواد مصرفی دستگاه کپی

نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که پس از مدتی به خرید مواد مصرفی دستگاه کپی نیاز پیدا خواهید کرد! اصلی ترین مواد مصرفی این دستگاه شامل کارتریج، تونر شارژ، درام و دولوپر می شود. دو مورد آخر (درام و دولوپر) به ندرت نیاز به تعویض پیدا می کنند و معمولاً برای چند سال به عملکرد بدون نقص خود ادامه می دهند. اما قطعاً پس از مدتی باید سراغ خرید یا شارژ کارتریج دستگاه کپی بروید. در این حالت باید حتماً کارتریج سازگار با مدل دستگاه خود را تهیه کنید. برای اطلاع از این موضوع می توانید جدول مشخصات فنی دستگاه کپی تان را مشاهده کنید. همچنین برای صرفه جویی در هزینه ها می توانید پودر تونر سازگار با دستگاه را تهیه کرده و کارتریج را شارژ کنید.

قیمت دستگاه کپی

معیارهایی مانند رزولوشن، سرعت کپی، قابلیت کپی دو رو، کپی رنگی، تک کاره یا چند کاره بودن، قابلیت اتصال شبکه و دیگر مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم بر روی قیمت دستگاه فتوکپی تأثیرگذارند. از دیگر فاکتورهای مؤثر بر این موضوع می توان از موارد زیر نام برد:

 • مشخصات صفحه نمایش (لمسی بودن، رنگی بودن و...)
 • ظرفیت حافظه داخلی
 • تعداد کپی های متوالی
 • مجهز بودن به قابلیت ارسال و دریافت فکس
 • امکانات نرم افزاری مانند ویرایش اسناد قبل از کپی، ارائه پیش نمایش، مرتب سازی فایل ها و...

بهترین برندهای دستگاه کپی

خوشبختانه غول های صنعت چاپ در بازار دستگاه کپی حضور دارند و محصولات با کیفیتی را عرضه کرده اند. از جمله پرطرفدار ترین این برندها می توان به لیست زیر اشاره کرد:

خرید دستگاه کپی

برای اینکه یک خرید مطمئن را تجربه کنید، باید به شرکت ها و فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. شرکت ایده برتر پارسیان با بیش از یک دهه سابقه در زمینه فروش انواع ماشین اداری شامل مدل های مختلف دستگاه کپی، یکی از مراجع معتبری است که می توانید از خدمات آن استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با شماره 73027-021 تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید. همچنین می توانید برای خرید اینترنتی دستگاه کپی از وب سایت ایده برتر پارسیان با نماد اعتماد الکترونیکی 5 ستاره استفاده کنید. مجموعه EBP با فراهم آوردن امکاناتی مانند تضمین اصالت کالا، همکاری با گارانتی های معتبر، گزینه پرداخت در محل و خدمات پس از فروش گسترده تجربه ای شیرین از خرید اینترنتی را برای شما به ارمغان می آورد.

معرفی دستگاه کپی کانن 2206Nدستگاه کپی کانن Canon 2206N که از انواع دستگاه کپی رومیزی می باشد برای استفاده در آموزشگاه ها مناسب است. برای اتصال این دستگاه کپی به دستگاه های دیگر می توانید از طریق پورت USB 2.0 تعبیه شده در آن استفاده کنید.دستگاه کپی رومیزی کانن مدل 2206N از حافظه ی کپی 256 مگا..
49,999,000 تومان
کپی شارپ Sharp MX-2614N
ناموجود
معرفی دستگاه کپی شارپ MX-2614Nدستگاه کپی شارپ Sharp MX-2614N دارای کیفیت بالا، سرعت فوق العاده و امکان رمز دهی می باشد. این دستگاه کپی رنگی شارپ با سایز A3 است و قابلیت های فراوانی دارد که بیشتر مناسب برای حجم کار بالا می باشد. فتوکپی شارپ MX 2614N دارای چاپ دورو و صفحه نمایش LCD لمسی به سایز 7 ..
0 تومان
دستگاه کپی کیوسرا Kyocera TASKalfa 4551ci
ناموجود
معرفی دستگاه کپی کیوسرا TASKalfa 4551ciشرکت کیوسرا Kyocera یکی از شرکت های تولید کننده ماشین های اداری است که با تولید دستگاه های کپی با کیفیت، توجه کاربران این حوزه را به سوی خود جلب کرده است. دستگاه کپی کیوسرا مدل Kyocera TASKalfa 4551ci، یک دستگاه کپی ایستاده است که قابلیت چاپ اسناد به دو صور..
0 تومان
دستگاه کپی کونیکا مینولتا Konica Minolta C7000
ناموجود
معرفی دستگاه کپی کونیکا مینولتا C7000دستگاه کپی کونیکا مینولتا Konica Minolta C7000 یکی دیگر از محصولات با کیفیت و غول آسای شرکت کونیکا مینولتا Konica Minolta می باشد. این دستگاه که دارای قابلیت چاپ دو رو می باشد فوق العاده قدرتی و با سرعت بسیار بالا می باشد.در ادامه معرفی دستگاه کپی کونیکا ..
0 تومان
دستگاه کپی کونیکا مینولتا Konica Minolta C458
ناموجود
معرفی دستگاه کپی کونیکا مینولتا C458دستگاه کپی کونیکا مینولتا Konica Minolta C458 یکی از محصولات قدرتمند شرکت کونیکا مینولتا Konica Minolta است. این دستگاه کپی رنگی قدرت بسیار زیادی در چاپ یا کپی اسناد دارد و با سرعت بالا خدمات مورد نظر را ارائه می دهد.در ادامه معرفی دستگاه کپی کونیکا مینولت..
0 تومان
دستگاه کپی کونیکا مینولتا Konica Minolta C258
ناموجود
معرفی دستگاه کپی کونیکا مینولتا C258دستگاه کپی کونیکا مینولتا Konica Minolta C258 یکی از محصولات همه فن حریف و قدرتمند شرکت کونیکا مینولتا Konica Minolta است. کونیکا مینولتا برندی نام آشنا در زمینه دستگاه کپی است که البته رتبه بالایی هم در سطح جهانی دارد. این دستگاه فتوکپی، یکی از شاهکارهای این ..
0 تومان
دستگاه کپی کونیکا مینولتا Konica Minolta bizhub C652
ناموجود
معرفی دستگاه کپی کونیکا مینولتا C652دستگاه کپی کونیکا مینولتا Konica Minolta C652 یکی از محصولات قدرتمند شرکت کونیکا مینولتا Konica Minolta است. این دستگاه کپی ایستاده، یک محصول چند کاره است و علاوه بر کپی، کار پرینتر و اسکنر را نیز انجام می دهد.برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه دستگاه کپی کونی..
0 تومان
دستگاه کپی کونیکا مینولتا Konica Minolta bizhub C650
ناموجود
معرفی دستگاه کپی کونیکا مینلتا bizhub C650دستگاه کپی کونیکا مینولتا Konica Minolta bizhub C650، دستگاهی چندمنظوره و قدرتمند است که محصول شرکت کونیکا مینولتاKonica Minolta می باشد و در دسته ی دستگاه های دیجیتال کم رقیب قرار دارد. قابلیت پرینت، اسکن، فکس و کپی را دارد.این دستگاه کپی رنگی کارب..
0 تومان
دستگاه کپی کونیکا مینولتا Konica Minolta bizhub C558
ناموجود
معرفی دستگاه کپی کونیکا مینولتا bizhub C558شرکت کونیکا مینولتا Konica Minolta یکی از شرکت های تولید کننده ماشین های اداری است که تا کنون مدل های متنوع و با کیفیت دستگاه کپی را عرضه کرده است. در اینجا قصد داریم به معرفی دستگاه کپی کونیکا مینولتا Konica Minolta bizhub C558 بپردازیم. در ادامه نکاتی..
0 تومان
دستگاه کپی کونیکا مینولتا Konica Minolta Bizhub c554
ناموجود
معرفی دستگاه کپی کونیکا مینولتا Bizhub c554دستگاه کپی کونیکا مینولتا Konica Minolta Bizhub c554 یکی از دستگاه های کپی سه کاره تولید شرکت کونیکا مینولتا است که برای استفاده در دفاتر خدمات چاپ و تکثیر و کسب و کارهایی با حجم کاری سنگین ارائه شده و از قابلیت های کپی، پرینت و اسکن بهره می برد.این..
0 تومان
دستگاه کپی کونیکا مینولتا Konica Minolta bizhub C550
ناموجود
معرفی دستگاه کپی کونیکا مینولتا bizhub C550دستگاه کپی کونیکا مینولتا Konica Minolta bizhub C550، پرقدرت و مقاوم است. این دستگاه کپی چند کاره قابلیت کپی، اسکن، فاکس، پرینت،هارد،کارت شبکه و ده ها کارایی و امکانات دیگر را دارد طوری که می توان برای امور مختلف از آن استفاده کرد. دستگاه کپی تحت شبکه ک..
0 تومان
دستگاه کپی کونیکا مینولتا Konica Minolta bizhub C454
ناموجود
معرفی دستگاه کپی Konica Minolta bizhub C454دستگاه فتوکپی 454 کونیکا مینولتا از سری دستگاه کپی ایستاده است که هم قابلیت کپی رنگی و هم کپی سیاه و سفید را دارد. این دستگاه به صورت پرقدرت و مقاوم طراحی شده است به طوری که احساس می کنید با این دستگاه کپی رنگی کونیکا مینولتا یک چاپخانه کوچک در اخت..
0 تومان
نمايش 1 تا 12 از 321 (27 صفحه)

این کالا در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا مشخصات خود را وارد نمایید تا در صورت موجود شدن کالا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
شماره تماس
توضیحات