منو
سبد خرید

تجهیزات شبکه

شبکه کامپیوتری باعث ارتباط بین سیستم ها شده و اطلاعات را میان کاربران منتقل می کند. همچنین مدیران IT می توانند از طریق شبکه تعداد زیادی از کامپیوترها را به صورت هم زمان مدیریت کنند. یک شبکه کامپیوتری از بخش های سخت افزاری (پسیو) و نرم افزاری (اکتیو) تشکیل می شود و هر بخش جهت راه اندازی، به تجهیزات خاص خود نیاز دارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع تجهیزات پسیو شبکه های کامپیوتری و تجهیزات اکتیو شبکه به سایت شرکت ایده برتر پارسیان مراجعه کنید.

انواع تجهیزات شبکه

تجهیزات شبکه اکتیو یا فعال به تجهیزاتی گفته می شود که سیگنال های الکترونیکی را تولید و مسیریابی می کنند. از جمله این تجهیزات می توان به سوئیچ شبکه، هاب، روتر، مودم وایرلس، مدیا کانورتور، اکسس پوینت و توسعه دهنده محدوده بیسیم اشاره کرد.

سوئیچ شبکه یکی از تجهیزات شبکه اکتیو پرکاربرد است که وظیفه برقراری ارتباط بین دستگاه های مختلفِ موجود در شبکه را بر عهده دارد. در واقع برای عبور یافتن ترافیک در شبکه و بهره برداری از آن، استفاده از سوئیچ امری ضروری است! هاب هم عملکردی مشابه با سوئیچ دارد اما در شبکه های قدیمی تر و کوچک تر مورد استفاده قرار می گیرد. وظیفه روتر در شبکه مسیریابی اطلاعات و اتصال چند شبکه به یکدیگر است. همچنین اگر قصد متصل کردن شبکه خود به اینترنت را دارید، می توانید از مودم وایرلس استفاده کنید. باید به این نکته هم اشاره کنیم که با استفاده از گسترش دهنده محدوده بی سیم، می توانید بُرد مودم خود را افزایش دهید.

از دیگر تجهیزات اکتیو شبکه که به خصوص در شبکه های مبتنی بر فیبر نوری کاربرد بالایی دارد، باید به مدیا کانورتر یا مبدل فیبر نوری اشاره کنیم. مدیا کانورتور سیگنال های مختلف موجود در شبکه را به سیگنال های نوری تبدیل می کند و شبکه های کابلی LAN را به شبکه های فیبر نوری اتصال می دهد.

تجهیزات شبکه پسیو یا غیرفعال نیز شامل تجهیزاتی می شود که سیگنال های تولید شده توسط تجهیزات اکتیو را انتقال می دهند. این تجهیزات شامل کابل و سوکت شبکه، پچ پنل، سوکت های دیواری، رک و... می شوند.
مهم ترین عواملی که بر قیمت راه اندازی شبکه کامپیوتری پسیو و اکتیو تاثیر گذار است.

برای راه اندازی یک شبکه باید از افراد متخصص در حوزه های شبکه کامپیوتری پسیو و شبکه کامپیوتری اکتیو کمک بگیرید. همان طور که اشاره شد، بخش سخت افزاری شبکه را پسیو و بخش نرم افزاری آن را اکتیو نام گذاری کرده اند. بنابراین افرادی که در زمینه نصب تجهیزات و کابل کشی شبکه تخصص دارند، اصطلاحاً پسیوکار و افرادی که در زمینه نرم افزارهای شبکه کار می کنند، اصطلاحاً اکتیوکار نام دارند.

متناسب با اندازه شبکه و تعداد دستگاه های مورد نظر جهت اتصال به یکدیگر، میزان نیاز به تجهیزات پسیو شبکه متفاوت خواهد بود. همچنین نوع کابل، سوکت ها و اندازه رک نیز بر روی هزینه های شبکه مؤثر هستند. البته اگر قصد راه اندازی یک شبکه کوچک داخلی برای ادارات یا مدارس را دارید، می توانید بدون نیاز به رک، از سوئیچ های رومیزی استفاده کنید. ضمن اینکه با توجه به تعداد پورت های سوئیچ و تکنولوژی های به کار رفته در آن، میزان کارایی روتر و بُرد مودم، قیمت تجهیزات اکتیو شبکه برای شما متفاوت خواهد بود.

خرید و قیمت انواع تجهیزات شبکه

شرکت ایده برتر پارسیان یکی از شرکت های معتبر و شناخته شده در زمینه فروش انواع تجهیزات شبکه است که توانسته رضایت مشتریان خود را به خوبی جلب کند. چنانچه قصد خرید تجهیزات شبکه پسیو یا خرید تجهیزات شبکه اکتیو را دارید، می توانید برای دریافت قیمت این محصولات به سایت شرکت ایده برتر مراجعه کنید. همچنین کارشناسان ما آماده راهنمایی شما در زمینه خرید تجهیزات شبکه هستند که می توانید از طریق شماره 73027-021 با آنها تماس بگیرید.

این کالا در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا مشخصات خود را وارد نمایید تا در صورت موجود شدن کالا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
شماره تماس
توضیحات