واتساپ در آینده ویژگی های جدیدی را شامل می شود که کاربران زیادی را هیجان زده کرده است. این ویژگی ها از پشتیبانی چند دستگاه گرفته تا سیستم گزارش پیام خصوصی تر قرار است واتساپ را جذاب تر کند. اما به نظر می رسد اکنون این شرکت روی ویژگی جدید "community" به معنی جامعه کار می کند.

واتساپ در حال کار بر روی ویژگی  communityاست، این ویژگی چه چیزی می تواند باشد؟

این ویژگی توسط برنامه XDA-Developers در طول نسخه آزمایشی نسخه بتا 2.21.21.6 واتساپ مشاهده شده است، و در چندین ویژگی جدید مفصل توضیح داده شده است که نشان می دهد می تواند یک عنصر اجتماعی جدید در چارچوب بزرگتری از چت برنامه واتساپ باشد. با این حال، هیچ مدرک مشخصی در مورد ویژگی و نحوه عملکرد آن در WhatsApp وجود ندارد.

قابلیت community تقریبا همانند قابلیت groups یا همان تشکیل گروه است و  از سیستم لینک دعوت استفاده می کند و به دیگران امکان می دهد که از طریق لینک به گروه ها بپیوندند. همچنین کاربران می توانند این دعوت ها را در قالب کد QR نیز به اشتراک بگذارند. این ویژگی از این امر پشتیبانی می کند و می گوید: "هر کسی که دارای برنامه پیام رسان واتساپ است می تواند این لینک را دنبال کند تا به این انجمن یا community ملحق شود. فقط آن را با افرادی که به آنها اعتماد دارید به اشتراک بگذارید. این نشان می دهد که هر کاربر واتساپ با این دعوت می تواند در یک انجمن شرکت کند.

واتساپ در حال کار بر روی ویژگی  communityاست، این ویژگی چه چیزی می تواند باشد؟

مانند گروه ها، انجمن ها نیز دارای ادمین یا مدیر خواهند بود. در این قابلیت، کاربران چندین تنظیمات را در اختیار خواهند داشت. در واقع، این قابلیت امکان فوروارد کردن پیام ها، تغییر توضیحات یا بیو و غیر فعال کردن چت افراد را برای شما فراهم می کند. از طرف دیگر، ادمین ها می توانند به اعضای community، امکان کنترل و تغییر بیو این انجمن و موارد دیگر را نیز بدهند.

قابلیت community واتساپ چه چیزی می تواند باشد؟

با این اوصاف، از نظر عملکرد هنوز تفاوت بین community و گروه در واتساپ مشخص نشده است. همانطور که XDA-Developers پیشنهاد می کند، به نظر می رسد که این دو ویژگی در کنار یکدیگر وجود داشته باشند. این در حالی است که دو چت تلگرام مبنی بر چت گروهی نشان داده است که چگونه در کنار هم فعالیت می کنند.  در واقع تلگرام به کاربران خود این امکان را می دهد تا برای نشست های خصوصی و کوچکتر گروه تشکیل دهند و برای ارسال پیام های بیشتر برای مخاطبان بیشتر از ایجاد کانال استفاده کنند. کاربران تلگرام می توانند از طریق دعوت نامه یا لینک به کانال ها بپیوندند، و ادمین برنامه همان قابلیتی را انجام دهد که ادمین انجمن واتساپ انجام می دهد.
این قضیه کاملا منطقی است که واتساپ با یکی از ویژگی های منحصر به فرد رقیب خود در حال رقابت است اما اطلاعات کافی برای تأیید عملکرد انجمن واتساپ مانند کانال های تلگرام وجود ندارد.

به نظر شما ویژگی انجمن واتساپ چه چیزی می تواند باشد؟ نظرات خود را می توانید در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: androidauthority